Dnes je středa 14.11.2018 a svátek má Sáva.

14.11.2018 09:34:10

MISTROVSTVÍ HLUČÍNSKA 2018

V úterý 13. 11. 2018 se v hale naší základní školy konal již 8. ročník tohoto florbalového turnaje základních škol. V letošním ročníku k nám přijelo osm základních škol, které reprezentovaly své obce (města) - Hlučín Rovniny, Dolní Benešov, Oldřišov, Píšť, Bohuslavice, Štěpánkovice, Kobeřice a domácí Bolatice.

Tento turnaj byl nejen sportovním kláním, ale zaměřoval se také na chování v duchu fair play. Rozhodli jsme se podpořit sport v jeho pravé podobě. Po celou dobu turnaje byly sledovány a hodnoceny projevy jednotlivých hráčů nebo celých týmů. Ke sportování a turnaji patří čestný sportovní boj, umění přiznat prohru, vzdát hold soupeři a další. Podporována byla hra bez agresivity, podvádění a zesměšňování. Současně chceme již v zárodku jakékoliv tyto projevy zastavit.

Družstva byla rozdělena do dvou skupin po čtyřech, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Ze základních skupin postoupila družstva, která se utkala v semifinálových kláních. Ve skupině "A" tyto příčky obsadily týmy z Oldřišova a Bolatic, které postoupili na úkor Dolního Benešova a Píště. Ze skupiny "B" se do semifinále kvalifikoval Hlučín - Rovniny a Kobeřice, naopak za jeho branami zůstaly tentokráte Bohuslavice a Štěpánkovice.

Po skupinové fázi turnaje začal tuhý boj o velký putovní pohár MISTRA HLUČÍNSKA a samozřejmě také o medailové příčky. V prvním semifinálovém střetnutí proti sobě nastoupila družstva z Kobeřic a Bolatic. Našim klukům bohužel nevyšel začátek zápasu a inkasoval laciné branky. I přes značnou převahu nedokázali překonat skvělého kobeřického brankáře (byl nakonec vyhlášen nejlepším brankářem turnaje) a postup do finále si po tuhém boji zajistili Kobeřice. Na nás tak zbyl souboj o 3. místo v turnaji proti Oldřišovu. Po rychlém gólu jsme se dostali do vedení, hra se pak postupně vyrovnávala, až se výsledek otočil na stav 1:3. Tak na nás letos zbyla až nepopulární bramborová medaile. Alespoň individuální úspěch zaznamenal náš hráč - Martin Blahetka, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

V druhém semifinále se střetly Rovniny a Oldřišov, v tomto semifinále rozhodli až samostatné nájezdy. Ve finálovém utkání se tedy střetli Kobeřice a Hlučín-Rovniny. Ve finálovém utkání Kobeřice oplatili Hlučínu porážku ze skupiny a stali se tak pro rok 2018 MISTREM HLUČÍNSKA!

Všech osm týmů si domů odvezlo poháry, diplomy a upomínkové předměty, první tři družstva také medaile a vítěz velký putovní pohár. Všechny tyto ceny nám do turnaje věnoval pan Luděk Nevoral.

Děkuji všem učitelům - trenérům, že se mají s žáky společný zájem účastnit se tohoto turnaje. Dle předvedených výkonů jednotlivých týmů lze vypozorovat i hodiny poctivého tréninku jako přípravy k zápasům. Jsme potěšeni, že turnaj si mezi školami vybudoval velkou oblibu a tradici, kladné reakce ze strany účastníků i trenérů nás nesmírně těší. Takže příští rok v listopadu nás čeká 9. ročník...

Fotky umístíme na tomto místě během pár dní.

13.11.2018 21:05:55

Exkurze 5.tříd na Landek v Ostravě

Viděli jsme těžbu černého uhlí a vyzkoušeli jsme si opičí dráhu, po které jsme šli na obleky záchranářů. Dále jsme jeli do pětimetrové hloubky, kde jsme viděli různé přístroje a stroj na těžbu uhlí.

Jeli jsme výtahem a vyzkoušeli jsme si opičí dráhu. Viděli jsme těžbu černého uhlí, výstroj záchranářů a stěnu všech zahynulých v dolech.

Veronika a Šimon Vitásek

Foto zde:

12.11.2018 12:52:28

Odpolední kroužky v MŠ

Studio pro rodiče a děti PaedDr. Ludmily Bočkové připravilo pro děti ve věku 5 - 6 let tyto kroužky:

Veselá logoškolička

• ve středu 14. listopadu v 15.30 hod. v kuřátkové třídě a poté každou sudou středu
  • děti se budou zábavnou formou postupně učit správně vyslovovat všechny hlásky
  • menší děti se naučí nové říkanky a básničky, budou zařazena dechová, artikulační a motorická cvičení pro správný rozvoj řeči
  • rodiče mají možnost být přítomni u všech aktivit, aby měli motivaci a návody pro zajímavé činnosti svých dětí

Malí jogínci

• ve středu 21. listopadu v 15.30 hod. v kuřátkové třídě a poté každou lichou středu

06.11.2018 22:30:27

Minigolf 4.B

Nevšední hodinu tělesné výchovy si v druhé polovině října užívali žáci 4.B třídy. Jeli do Buly arény v Kravařích, aby si zahráli minigolf. I když u tohoto sportu člověk příliš nenaběhá, někteří se pořádně zapotili. Soustředit se, provést správný úder a trefit jamku se ne všem vždy podařilo. Takže chvílemi to spíše vypadalo jako na hokeji.

Všichni však byli velmi spokojeni, hra se dětem líbila a nakonec jsme i vyhlásili vítěze třídního turnaje.

1. místo Mikuláš Mrovec

2. místo Radek Seidler

3. místo Jakub Tvarůžka

Vítězům blahopřejeme a všichni se těšíme na odvetu.

Foto zde:

05.11.2018 23:00:11

Výlet

Ve středu 7. listopadu pojede berušková a sovičková třída do ostravského Světa techniky. Dejte dětem prosím do batůžku uzavíratelné pití, případně malou sladkost. Jedeme po svačince a vrátíme se okolo 12. hodiny. Obědvat budeme malinko později.

1 2 3 ... 181 182 další »