Dnes je pondělí 18.12.2017 a svátek má Miloslav.

03.01.2012 12:18:23

Tradiční vánoční zpívání.

Jako každý rok si děti 6. - 9. tříd připravily  písničky a koledy ,  které jsme si společně zazpívali  ve čtvrtek 22. prosince .  Děti ze 6.B zahrály pohádku, deváťáci si připravili módní přehlídku a tři písničky nám přišel zazpívat i náš bývalý žák Luboš Boček. A pak už začalo naše vánoční zpívání.

Každá třída měla připravenu nějakou koledu nebo písničku. Zpívání zahájila děvčata z hudebního kroužku písní Zima, zima  a krásnou koledou Adeste fideles.  Šesťáci to rozjeli svou oblíbenou koledou Rolničky a Štěstí zdraví, kterou si doprovodili na kytary a flétny. Na kytary nám zahráli koledu Chtíc,aby spal. Sedmáci se roztančili s písní Vánoce hrajou gloria. Osmáci pojali svou koledu Pásli ovce Valaši trošku netradičně, ale s velkou chutí, dívky z osmiček nám zazpívaly koledu Narodil se Kristus Pán a Bára přidala s velkým úspěchem sólově píseň Jmelí.  No a pak přišli na řadu deváťáci. Krásně zazpívali píseň Hvězda zářila a dívky ještě přidaly píseň z pohádky Nesmrtelná teta.  Děvčata z kroužku zazpívala píseň Už z hor a blížil se závěr.

Tradiční vystoupení učitelů s prskavkami  a poetickou koledou Štědrej večer nastal. Paní ředitelka nám všem  popřála všechno nejlepší a byl tady závěr - píseň Vánoce přicházejí.  Tak všechno nejlepší v novém roce 2012.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Věra Güntherová

03.01.2012 12:16:33

Vánoce ve školní družině

Vánoce ve školní družině prožily všechny děti v duchu českých tradic - zdobili jsme stromečky, vyráběli jsme vánoční ozdoby a řetězy, poslouchali jsme a zpívali koledy. Nejstarší děti pekly cukroví, střední oddělení se zúčastnilo vánoční vycházky a nejmladší třída se vzájemně obdarovala vánočním polštářkem ve tvaru ryby. Fotografie zde.

Všechny tyto zážitky umocnil vánoční koncert v podání dětí ZUŠ, které nám předvedly vánoční pásmo písní a koled. Na závěr jsme si všichni zazpívali a s přáním radostně prožitých Vánoc jsme se začali těšit na prázdniny. Fototografie zde.

Vánočním dárkem pro všechny pak byla pohádka O Popelce, kterou si připravila nejstarší třída ŠD pod vedením paní učitelky Marty Antošové. Fotografie zde.

29.12.2011 08:48:03

PF 2012

27.12.2011 13:07:33

Vánoční těšení

V průběhu tohoto projektu se děti seznámily s vánočními tradicemi a zvyky nejen u nás, ale i v jiných zemích. Touto formou si děti zopakovaly koledy, básně, naučily se anglické koledy a slovíčka týkající se této tématiky. Součástí bylo seznámení se s historií pečení perníčků a následná vlastní výroba perníčků a jejich zdobení.

Žáci 4.A a tř. uč. Silvie Běláková

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

22.12.2011 14:19:48

Vánoční program

Fotogalerie z vánočního programu naleznete zde.