Dnes je pondělí 20.05.2019 a svátek má Zbyšek.

05.12.2012 13:30:58

Advent 2012

KDE JSOU DVA NEBO TŘI SHROMÁŽDĚNI VE JMÉNU
MÉM, TAM JSEM JÁ UPROSTŘED NICH (Mt 18,20)

RORÁTY úterý-pátek v 6.30 ráno.

Na ranních mších, bude jich celkem dvanáct, vždy od úterý do pátku, postupně probereme
apoštoly, o adventních nedělích se dozvíme něco o čtyřech evangelistech. Po mši svaté budou
mít děti společnou snídani ve školní jídelně. Mše svatá bude opět probíhat při svíčkách, děti
půjdou každé ráno průvodem zezadu kostela, svíčky dostanou v kostele.

Nový církevní rok bude kromě Roku víry, který už vyhlásil Svatý otec, také rokem
Eucharistie - v rámci přípravy na výročí příchodu Cyrila a Metoděje na naše území.
Apoštolové se s Ježíšem scházeli u jednoho stolu. I my se dnes jako církev shromažďujeme
kolem jednoho stolu, kolem oltáře, kde je centrem Eucharistie.
Evangelisté byli ti, kteří Ježíše zvěstovali dále. Byli svědky, stejně jako i my máme svědčit o
Bohu a jeho působení v našem životě.
Proto chceme letos tyto „patrony našeho adventu" lépe poznat.

Vyhodnocení rorátů bude o poslední rorátní mši svaté v pátek 21. 12. 2012.

01.12.2012 12:41:14

Loučení s podzimem

Celý podzim se ve školní družině nesl v duchu barev.

Ve všech třídách se děti seznamovaly s nejrůznějšímí výtvarnými technikami - například s barevnými písky, zapouštěním barev do vlhkého podkladu, batikováním papíru nebo rozpouštěním vosku pomocí enkaustické žehličky.

Děti prvního oddělení ukončily podzimní radovánky tématem o zdravé výživě. Ve druhém oddělení se "setkaly" s podzimní královnou a králem a v nejstarších odděleních si zahrály na básníky a scénáristy. Vytvořily tak krásné básně o podzimu a originální příběhy - například "O ztracené slzičce" nebo "Vyprávění o čtyřech hvězdičkách".

Velkou zábavou pro všechny bylo cvičení s barevným padákem v hale. Teď už se všichni těšíme na zimní svátky.

Fotky zde.

28.11.2012 16:08:22

Výlet 5.A do Hlučína

Třída 5.A navštívila v Hlučíně výstavu, která se zabývala českými panovníky. Fotografie zde.

23.11.2012 06:19:24

Výlet 5.B do Hlučína

V pondělí 19. 11 2012 jsme jeli s celou třídou do muzea v Hlučíně. V muzeu byla výstava historických panovníků a jejich manželek. Viděli jsme tam mnoho vyřezávaných obrázků z lipového dřeva, na kterých byli vyobrazeni historičtí panovníci s manželkami.

Poté, co nám paní průvodkyně řekla vše o významných osobnostech, šli jsme do vedlejší místnosti, kde byla možnost vyzkoušet si dobové oblečení rytířů, králů, vojáků, princezen atd.

Kdo nechtěl, tak mohl skládat puzzle a kreslit si nebo vyplňovat pracovní listy. V muzeu jsme strávili skoro celé dopoledne.

Pak jsme se přesunuli na náměstí, kde byl krátký rozchod. Hned po rozchodu nás paní učitelka seřadila a jelo se zpátky do školy.

Veronika Motyková 5.B

Fotografie zde.

15.11.2012 20:23:08

Beseda s hasiči 2

Ve čtvrtek 8. listopadu přišli zase do školy za našimi druháčky členové profesionálního hasičského sboru. Tentokrát jim přinesli ukázat hasičskou výzbroj. Beseda byla zaměřena opět na prevenci požáru a žáci si zkoušeli volání na tísňovou linku. Fotografie z besedy jsou zde.