27.03.2024 13:15:25

Knihovnická lekce 7. tříd

Ve středu 27. 4. 2024 se žáci sedmých tříd zúčastnili knihovnické lekce v bolatické knihovně. Žáci se zabývali regionální literaturou. Pracovali s textem povídky o Oskaru Kuroňovi od Anny Malchárkové. Žáci si nejdříve zopakovali, co už ví o povídce a poté hledali obálky s indiciemi. Na základě indicií museli zkrácený rozstříhaný text přečíst a seřadit ho podle časové návaznosti, poté měli vymyslet ukázce název, vybrat si jednu postavu příběhu a charakterizovat ji. Dále vymýšleli závěr příběhu a plnili různé další skupinové úkoly. Lekce se žákům líbila a prostředí knihovny nabízelo další možnosti kreativní moderní výuky.

Fotogalerie zde.

19.03.2024 17:57:21

.

15.03.2024 09:11:55

Poznávání našeho regionu Hlučínska

V rámci pololetního projektu z dějepisu měli žáci osmých a devátých tříd možnost vytvořit pracovní listy na téma Hlučínsko a Bolatice. Cílem bylo vytvořit nevšední úkoly pro své spolužáky, ve kterých se seznámí s historií našeho regionu. Žáci mohli využít práci s mapou, s místním nářečím nebo s QR kódy. Díky tomu došlo k propojení dějepisu s dalšími vyučovacími předměty. Doplněním pracovních listů bylo vždy krátké video, ve kterém se objevovaly zdejší památky v proměnách času. O tom, kolik toho víte o zdejším regionu se můžete sami přesvědčit a pracovní listy vyplnit. Na zajímavé pracovní listy se můžete podívat zde.

05.03.2024 20:29:09

Zápis do MŠ

Zápis do mateřské školy Bolatice i Borová pro nový školní rok 2024/2025 proběhne ve čtvrtek 9. května 2024. Bližší informace budou zveřejněny v průběhu měsíce dubna.

21.02.2024 08:58:36

Maškarní ples na Borové

Na Borové v sále hostince U Kozla se už tradičně den před pololetními prázdninami koná maškarní ples. Ten letošní vyšel na 1. února. Přišlo přes 70 dětí a jen málokteré nemělo masku. Jako vždy byl sál plný, a tak to má být. Hlavním tématem byli Flintstoneovi a dinosaurus, který zapojil děti do soutěží a tanečků. Program již tradičně zajišťovalo CVČ Kravaře, se kterým máme ty nejlepší zkušenosti. Moc jim děkujeme i tentokrát. Součástí plesu byla i bohatá tombola. K losování bylo připraveno přes 100 cen, 13 velkých a
2 hlavní. Poděkování patří všem, kteří dětem na tombolu přispěli, a to jak z řad rodičů, tak i z řad sponzorů. Věříme, že nám zachováte přízeň i v dalších letech. Celý ples podtrhla bombastická výzdoba, která byla opět v režii Osadního výboru. Věříme, že všichni malí tanečníci i přihlížející dospělí byli spokojeni a celé odpoledne si užili.

Fotky z maškarního plesu najdete ZDE.