Dnes je pondělí 22.07.2019 a svátek má Magdaléna.

06.01.2012 15:09:47

Setkání generací

Dne 19. prosince 2011 se konalo ve škole již tradiční setkání zástupců různých generací.

V příjemné předvánoční atmosféře se neslo povídání deváťáků s našimi hosty o tom, jak se žilo dříve a jak dnes: jaké vánoční dárky dostávali, jak trávili svůj volný čas, jak se rozhodovali pro svá budoucí povolání.

Děkujeme manželům Slivkovým, paní Barbaře Plaskurové se synem Šimonem a panu starostovi Herbertu Paverovi za to, že věnovali svůj čas našim žákům.

Fotografie ze setkání můžete prohlížet zde.

05.01.2012 18:18:14

Florbal Štěpánkovice pořádá nábor do mládežnických týmů

03.01.2012 12:18:23

Tradiční vánoční zpívání.

Jako každý rok si děti 6. - 9. tříd připravily  písničky a koledy ,  které jsme si společně zazpívali  ve čtvrtek 22. prosince .  Děti ze 6.B zahrály pohádku, deváťáci si připravili módní přehlídku a tři písničky nám přišel zazpívat i náš bývalý žák Luboš Boček. A pak už začalo naše vánoční zpívání.

Každá třída měla připravenu nějakou koledu nebo písničku. Zpívání zahájila děvčata z hudebního kroužku písní Zima, zima  a krásnou koledou Adeste fideles.  Šesťáci to rozjeli svou oblíbenou koledou Rolničky a Štěstí zdraví, kterou si doprovodili na kytary a flétny. Na kytary nám zahráli koledu Chtíc,aby spal. Sedmáci se roztančili s písní Vánoce hrajou gloria. Osmáci pojali svou koledu Pásli ovce Valaši trošku netradičně, ale s velkou chutí, dívky z osmiček nám zazpívaly koledu Narodil se Kristus Pán a Bára přidala s velkým úspěchem sólově píseň Jmelí.  No a pak přišli na řadu deváťáci. Krásně zazpívali píseň Hvězda zářila a dívky ještě přidaly píseň z pohádky Nesmrtelná teta.  Děvčata z kroužku zazpívala píseň Už z hor a blížil se závěr.

Tradiční vystoupení učitelů s prskavkami  a poetickou koledou Štědrej večer nastal. Paní ředitelka nám všem  popřála všechno nejlepší a byl tady závěr - píseň Vánoce přicházejí.  Tak všechno nejlepší v novém roce 2012.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Věra Güntherová

03.01.2012 12:16:33

Vánoce ve školní družině

Vánoce ve školní družině prožily všechny děti v duchu českých tradic - zdobili jsme stromečky, vyráběli jsme vánoční ozdoby a řetězy, poslouchali jsme a zpívali koledy. Nejstarší děti pekly cukroví, střední oddělení se zúčastnilo vánoční vycházky a nejmladší třída se vzájemně obdarovala vánočním polštářkem ve tvaru ryby. Fotografie zde.

Všechny tyto zážitky umocnil vánoční koncert v podání dětí ZUŠ, které nám předvedly vánoční pásmo písní a koled. Na závěr jsme si všichni zazpívali a s přáním radostně prožitých Vánoc jsme se začali těšit na prázdniny. Fototografie zde.

Vánočním dárkem pro všechny pak byla pohádka O Popelce, kterou si připravila nejstarší třída ŠD pod vedením paní učitelky Marty Antošové. Fotografie zde.

29.12.2011 08:48:03

PF 2012