Dnes je neděle 07.06.2020 a svátek má Iveta a Slavoj.

Aktuálně

27.09.2013 08:48:41

Výměna 2013

Ve dnech 9. 9. až 17. 9. 2013 probíhal na naší škole projekt s názvem „Sportem a turistikou poznej historii i současnost našeho regionu". Cílem bylo zábavnou formou seznámit žáky s historií i současností zdejšího regionu, ale především získávání nových přátelských vztahů mezi žáky naší a polské školy, jejich rodiči a pedagogy. 

Rádi bychom tímto vyjádřili velké díky zejména rodičům našich žáků, kteří v době trvání projektu poskytli hostům svou pohostinností veškerý komfort a pohodlí a aktivně se podíleli na zdárném průběhu projektu.

Celý průběh projektu ve fotogalerii zde.  Film vytvořený žáky zde.

Více informací k projektu zde.

 

 

----
10.09.2013 08:43:01

Slavnostní zahájení projektu

Slavnostní zahájení projektu s názvem „Sportem a turistikou poznej historii i současnost našeho regionu" proběhlo v hale základní školy. Kromě žáků a učitelů polské družební školy, kteří se budou podílet na všech aktivitách projektu, jsme přivítali také oficiální zástupce gminy Kuzńia Raciborska a pana starostu Bolatic Mgr. Herberta Paveru. Zahájení byli přítomni také naši hosté z družební školy v Rendsburgu.
Žluté a modré oblečení většiny žáků při zahájení symbolizovalo barvy EU, neboť projekt je realizován v rámci mikroprojektů Euroregionu SILESIA za finančního přispění evropských fondů pro regionální rozvoj.

Více informací o projektu se dočtete zde.

----
04.09.2013 16:30:00

Nové šatní skříňky

V letošním školním roce mohou žáci prvního, druhého, pátého, šestého a sedmého ročníku používat šatní skříňky, kterými byla nově vybavena šatna na horní budově. Po projednání s žákovskou samosprávou byly zvoleny skříňky sice menší, ale každý žák má svou vlastní skříňku, od které dostal klíč. Při ztrátě klíče musí rodiče na své vlastní náklady pořídit klíč nový podle duplikátu, který jim bude na nezbytně nutnou dobu zapůjčen. Skříňky jsou vybaveny třemi háčky: na jednom háčku budou zavěšeny přezůvky v tašce, na druhém cvičební úbor v tašce, třetí háček je pro zavěšení oblečení.
V nejbližším možném termínu pak plánujeme podobným způsobem vybavit i šatnu na druhé školní budově.

----
09.07.2013 10:59:02

Závěr školního roku

Poslední měsíc školního roku se nesl v duchu zábavy. Nejmladší děti se seznámily s technikou batikování a nabarvily si krásná originální trička. Ostatní se zúčastnili 1.ročníku celodružinové akce ,,SYMPAŤÁK/SYMPAŤAČKA ŠD". Mohli jsme tak shlédnout několik různých žánrových vystoupení jako je například tanec, zpěv, ukázka karate apodobně. Děti si soutěž samy moderovaly a hlasováním všech zúčastněných pak zvolily vítěze, kterým srdečně blahopřejeme.

Nejstarší děti zpestřily tuto zábavnou soutěž ukázkou z modelovací hmoty. Svůj projekt nazvaly ,,DOMY A ZAHRADY NAŠÍ OBCE".

Přejeme všem dětem i rodičům krásně prožité prázdniny a v září zase nashledanou.

Fotky zde.

----
03.07.2013 10:04:59

Eurorebus 2013

Eurorebus aneb škola hrou s Českou spořitelnou je soutěž pro vyšší, ale nově i pro nižší, stupeň základních škol, víceletá gymnázia a střední školy.

V září nám paní učitelka řekla, že se všichni ze třídy přihlásíme do zeměpisné soutěže Eurorebus. Celý školní rok jsme na počítači plnili úkoly, za které jsme dostávali body. A nejen naše třída - všechny třídy na vyšším stupni.  V dubnu dostali nejlepší třídy pozvánky do krajského kola v Opavě. Nakonec  v krajském kole soutěžili tři zástupci všech tříd . Otázky byly celkem těžké, něco jsme museli i natipovat. Naše třída 6.A slavila úspěch - skončili jsme na 3. místě a postoupili do celostátního kola v Praze. Členové týmu: Michael Ceplý, Michal Krettek a Tereza Moravcová. Vyhráli jsme medaili, Igráčka a světlo na kolo. Do Prahy jsme se hodně těšili. Byly tam však o hodně těžší otázky a velká konkurence - umístili jsme se na 33.místě, což bylo asi v polovině. 

Michael Ceplý, 6. A

----

Základní škola a Mateřská škola
BOLATICE, příspěvková organizace

Školní 540/9
747 23 Bolatice

Tel.: 553 655 252
Mobil: 6.-9. tř. 777 73 66 22, 1.-5. tř 778 050 081

esf | EU | MŠMT | OP
made by VIP Design.cz | FunkčníEshopy.cz ©2011 | Powered by VIPS!