Dnes je středa 21.08.2019 a svátek má Johana.

15.12.2011 07:53:17

Florbalový turnaj AŠSK 2. - 5. třída

V pátek 9. 12. se v hale naší školy uskutečnil turnaj Asociace školních sportovních klubů ve florbale. Do "naší" skupiny byly z okresu nalosovány základní školy z Kobeřic, Oldřišova a Píště.

Naši žáci dokázali postupně porazit všechny tři soupeře (6:2, 4:2 a 4:3) a tím si zajistili postup do okresního finále.

Ve finále žáci bojovali ve skupinách proti dvěma sportovním školám z Opavy Englišova a E. Beneše (prohra 2:3 a 1:2) a ZŠ Vítkov (2:2). Ve skupině náš tým uhrál pouze jeden bod, ale v celkovém pořadí obsadil konečné páté místo v okrese. K tomuto úspěchu gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Sestava:

Petr Latka, Šimon Ševčík, Adam Koch, Tomáš Breuer, Antonín Zmarzlák, Daniel Kučera, Šimon Gargoš, Alžběta Teuerová, Marie Haferová

Jan Dominik, Nicolas Kaspar, Adam Novák, Kateřina Kampíková, Tomáš Kučera, Klára Skibová

Fotky zde.

14.12.2011 21:02:55

„Čertovská besídka“ v 2. A

Dne 6.12. proběhla ve třídě 2.A „Čertovská besídka“. Děti se čertovsky vyřádily. Nejen, že tančily, zpívaly, přednášely, četly, povídaly, ale také vyráběly spolu s rodiči vánoční svícny a poslouchaly koledy.

Besídka se vydařila. Rodiče i děti odcházeli domů spokojeni a předvánočně naladěni.

paní učitelky

J. Hajduková, P. Jarošová

Fotografie z besídky si můžete prohlédnout zde.

11.12.2011 11:49:54

Turistický klub v Bohuslavicích

Dne 26.11.11 děti z Turistického klubu vyrazily na pochod do sousední vesnice Bohuslavice. Cestou jsme hráli oblíbenou dětskou hru Šipky. Žákyně 5. třídy vymýšlely úkoly a mladší děti je plnily. Po krátké prohlídce Bohuslavic a přestávce jsme se vraceli zpět do Bolatic. Pro některé děti byl pochod náročnější, avšak zvládly to všechny.

vedoucí klubu

Markéta Wránová

Prohlédněte si fotografie zde.

11.12.2011 11:49:17

Turistický klub v Opavě

Jelikož se vánoční svátky přiblížily, vyrazili jsme 1.12.2011 autobusem na výlet do Opavy. Vánoční trhy děti lákaly, nakoupily dárečky svým blízkým, projely se na kolotoči, napsaly dopis Ježíškovi, poslechly si koledy v podání dětských souborů a dokonce i naší paní asistentky Josefy Hajdukové. Domů jsme se vracely vlakem.

vedoucí klubu

Markéta Wránová

Prohlédněte si fotografie zde.

09.12.2011 21:43:29

Přišel k nám anděl, čert i Mikuláš

V pondělí 5. prosince zavítal Mikuláš, čerti i andělé do školní družiny. Ve všech třech odděleních si děti připravily krátký program, který zahrnoval písně, básně, hudebně pohybové hry a starší děti si navíc připravily i "barevné punčochy", do kterých jim Mikuláš nadělil sladkosti.

Odměněni ale byli všichni a takto radostně prožité odpoledne jsme pak na základě svých citových prožitků výtvarně zpracovali v tématické kresbě.

Foto zde.