Dnes je sobota 06.06.2020 a svátek má Norbert.

Aktuálně

07.06.2013 08:36:29

Projekt - Den bez tabáku

Kouření je považováno za jednu z nejrozšířenějších civilizačních chorob na světě a škodlivé účinky kouření již prokázaly mnohé vědecké studie a pokusy. Cigareta je často v dětství zakázaným a vzrušujícím dobrodružstvím, zkouškou dospělosti, a posléze návykovou drogou.

Děti začínají kouřit z různých důvodů. Často s kouřením experimentují a domnívají se, že mohou kdykoliv přestat. Důraz by tedy měl být kladen především na děti prvního stupně, které často žádné informace o kouření nemají a zároveň je u nich i největší riziko, že by mohli začít s cigaretami experimentovat.

Z těchto důvodů byl žákům osmého ročníku zadán úkol, aby seznámili děti na prvním stupni naší školy s problematikou kouření. Projekt " Den bez tabáku " se uskutečnil ve čtvrtek 30.5. Žáci si ve skupinách pro děti 2., 3., 4. a 5. tříd vytvořili prezentace, testy, dotazníky, skupinové soutěže a hry a celou vyučovací hodinu si sami pečlivě naplánovali. I přesto, že s vedením výuky neměli zkušenosti a zpočátku si trochu nevěřili, výsledek jejich práce byl výborný.

Závěrem je nutno ocenit pečlivou a svědomitou práci žáků. Nejenže dokázali pracovat s informacemi a vytvořit si své vlastní projekty, ale hlavně získali vlastní zkušenost v tom, co obnáší povolání učitele. Do kampaně proti kouření v rámci programu Zdravá obec Bolatice se aktivně zapojili také ostatní žáci naší školy, kteří zhotovili propagační materiály proti kouření, které byly umístěny v restauracích a pohostinstvích v Bolaticích.

Fotografie z průběhu projektu naleznete zde.                                                                                                                                Mgr. Kamila Dominiková, Mgr. Lenka Jordánová

----
07.06.2013 08:27:48

Dopravní soutěž 2013

Naše škola byla letos reprezentována v Dopravní soutěži mladých cyklistů čtveřici žáků: Sabina Gargošová (9.A), Lucie Valentová, Radomír Nový (oba 9.B), Jonáš Michalík (8.). První překážkou bylo Okresní kolo DSMC konané 14. 5. 2013 v Malých Hošticích. Zde jen těsně porazilo naše družstvo žáky z Dolního Benešova (naši 115 trestných bodů Dolní Benešov 130) a zajistilo si postup do krajského kola, které se konalo 23. - 24. 5. 2013 ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zde na ně čekalo dalších 5 družstev (vítězové ostatních okresů patřících pod Moravskoslezský kraj). Po prvním dnu se naši ujali těsného vedení před dalšími účasníky soutěže a tak nás druhý den čekali velké nervy. Naštěstí jsme nic neponechali náhodě a nejlepšími výsledky v obou zbývajících soutěžích (1. pomoc a mapy) jsme své první místo uhájili a zajistili si postup do celostáního kola, které se bude konat ve dnech 18. - 20. 6. 2013 v Plzni.

Na fotky se můžete podívat zde.                                                Mgr. Pavel Pavera

----
05.06.2013 06:52:53

Spaní ve škole - vaření

Z pátku 24. 5. spala děvčata z kroužku Vaření ve škole. Nejprve si dívky upekly moučníky na sobotní snídani, pak začala zábava s diskotékou a hrami v tělocvičně. Nechyběla ani noční hra. Po bohatém a vyčerpávajícím večerním programu děvčata zalezla do spacích pytlů a únavou rychle usnula. Raní probuzení bylo s úsměvem na rtech všech dívek. Připravená snídaně rychle zmizela. Pak si zahrály děvčata ještě několik her v tělocvičně a rozešly se domů.

Fotografie zde

----
03.06.2013 13:13:04

Poznáváme zvířata

V měsíci květnu se uskutečnila celodružinová akce "POZNÁVÁME ZVÍŘATA".Školní družinu navštívila paní Johanka se svým bílým poníkem Popelkou. Děti tak mohly vidět koně na vlastní oči a seznámily se s tím, jak se o něj starat. Dozvěděly se například co je to hráblo, jak se čistí kopýtka, jestli kůň leží, když spí apod.Největší odměnou pro děti pak byla jízda na poníkovi, kdy si jej mohly pohladit a pomazlit se s ním.

Nakonec jsme všichni dostali obrázek koní, které osobně nakreslila paní Johanka.

Fotky zde.

----
02.06.2013 19:56:54

Návštěva IQ parku - 2.A

V úterý 28. května navštívili žáci 2.A zábavnou a vzdělávací výstavu IQ parku v Hlučíně. Během jedné hodiny, kterou jsme zde strávili, si mohli žáci vyzkoušet různé druhy hlavolamů, hru s perspektivou, procvičit si jazýček na různých jazykolamech, hádat hádanky atd. Nejvíce se žákům líbil exponát pod názvem "Obtiskni své tělo" nebo "Frekvence stisku".

Fotografie z výstavy jsou k nahlídnutí zde

----

Základní škola a Mateřská škola
BOLATICE, příspěvková organizace

Školní 540/9
747 23 Bolatice

Tel.: 553 655 252
Mobil: 6.-9. tř. 777 73 66 22, 1.-5. tř 778 050 081

esf | EU | MŠMT | OP
made by VIP Design.cz | FunkčníEshopy.cz ©2011 | Powered by VIPS!