Dnes je středa 21.08.2019 a svátek má Johana.

07.11.2011 17:18:22

Podzim vešel mezi prvňáčky

V  1.A  i 1.B třídách probíhalo v době od 7.10. - 20.10. projektové vyučování tématicky zaměřené na podzim v přírodě. Cílem projektu bylo vedení a posílení kladného vztahu dětí k přírodě. Ve všech vyučovacích předmětech ( ČJ, M, Prv, HV, VV, PČ ) byly zařazeny formy, metody, prvky a činnosti spojené s tímto ročním obdobím. Děti měly mezi sebou soutěž ve sběru kaštanů, žaludů a šípků.

V průběhu projektu jsme s žáky navštívili také hájenku v Křeménkách, kde žáci předali všechny nasbírané plody myslivcům pro lesní zvěř. Měli jsme možnost vidět chovné bažanty i pávy a dozvěděli se o nich mnoho nového. Pan Burian provedl děti celým areálem i hájenkou, kde se dětem nejvíce líbil prostor s mysliveckými  trofejemi. V okolní přírodě žáci poznávali  jehličnaté a listnaté stromy a ostatní rostliny. I když prvňáčci svou školní kariéru teprve započali, prokázali v těchto dvou týdnech své znalosti, vědomosti, aktivitu a zručnost.

tř. uč. Jana Halfarová

tř. uč. Šárka Gargošová

Fotky z projektu si můžete prohlédnout zde.

07.11.2011 17:16:26

Turistický klub

Pochod na Albertovec se uskutečnil v sobotu dne 22.10. Děti si prohlédly stáj, krmily koně, byly překvapeny fotkou, na které byla jejich spolužačka Nela Stříbná, která jezdí voltiž. Dále si prohlédly a pohladily koně, který patří Báře a Klárce Kamrádovým. Počasí nám přálo a dětem se tato akce líbila. Na další společnou schůzku malých turistů se těší Markéta Wránová.

Fotky z pochodu si můžete prohlédnout zde.

03.11.2011 08:25:39

Žákovská výměna v Polsku

Ve dnech 26. 9. - 4. 10. 2011 se deset žáků 7. třídy zúčastnilo žákovské výměny v polských Rudách, kam kromě nás dorazili také žáci z Německa. Jak se tam našim dětem líbilo a co dělaly?

Přečtěte si jejich příspěvky zde.

Prohlédněte si fotografie zde.

01.11.2011 10:32:21

Vítání prvňáčků

V posledním říjnovém týdnu se uskutečnila ve školní družině akce "vítání prvňáčků", kterou připravily pod vedením paní učitelky Marty Antošové děti z nejstaršího oddělení. Kluci a holky přednesli básničky, zazpívali písně a dětem předali malý podzimní dárek - zapichovátko pohádkového havrana. Na oplátku nejmladší děti předvedly, co všechno už zvládly a naučily se od začátku školního roku. Na závěr jsme si zazpívali všichni společně. Těšíme se na další mezidružinové setkání.

Fotky z této akce naleznete zde.

25.10.2011 12:43:53

Školení první pomoci

Dne 19. 10. a 20.10. proběhlo na naší škole školení první pomoci s názvem "První pomoc - šance pro život".

Cílem projektu je ovlivnit mladou generaci systematickou výukou "první pomoci" prostřednictvím předání teoretických znalostí a praktických dovedností nutných pro záchranu života.

Školení probíhalo v jednodenním šestihodinovém bloku, který měli na starost profesionální zdravotníci - zaměstnanci rychlé záchranné služby. Žáci tak získali jak teoretické, tak praktické znalosti právě v oblasti poskytování první pomoci.

Fotky z tohoto projektu si můžete prohlédnout zde.