Dnes je čtvrtek 21.03.2019 a svátek má Radek.

03.03.2019 15:15:50

Únor u berušek

Měsíc únor začal na beruškách zimními sporty. Děti si vyrobily "hory" se sjezdovkou a funkční lanovkou. Nechyběla ani restaurace, rolba a lyžaři. Venku nám nasněžilo, proto jsme se mohli naplno věnovat zimním radovánkám na opravdovém sněhu. Děti, které chtěly, se zúčastnily lyžařského kurzu na Vaňkově kopci. Počasí nám přálo a lyžařům se dařilo. Pro děti jsme připravili také zimní olympiádu v hale ZŠ. Všichni si zasoutěžli a za svůj výkon obdrželi medaili.

Únor však nebyl jen ve znamení sportu, ale byl také plný kulturních a vzdělávacích akcí. Děti z beruškové a žabičkové třídy obohatily kulturní program na akci obce Vítání občánků. Připravily si nejen milé taneční vystoupení, ale také pásmo písnček a básniček o mamince a miminku. Vystoupení se holčičkám moc povedlo a zaslouží si velkou pochvalu.

V pondělí 18. února si všichni naplno užívali v dětském zábavném JoJo parku v Ostravě. V KD jsme se zúčastnili výchovně - vzdělávacícho programu Staré pověsti české Jana Přeučila a Evy Hruškové. Vystoupení plné písniček a básniček bylo nejen zábavné, ale také naučné.

Rodiče se s dětmi mohly přihlásit do kurzu po budoucí školáčky "Malý školáček". Děti se v něm za přítomnosti rodičů zdokonalovaly ve všech oblastech, které jsou důležité pro vstup do 1. třídy. V rámci tématu zdraví se děti seznámily s lidským tělem. Už také vědí, jak o sebe pečovat tak, aby jejich tělo bylo zdravé. O tom, jak se starat o své zoubky nám přišla povědět p. Katka Loskotová, která se věnuje dentální hygieně dětí i dospělých.

Předposlední únorový den jsme strávili v tělocvičně ZŠ, kde jsme se pořádně protáhli a zasportovali. Do tělocvičny chodíme moc rádi a fotky nejen z tohoto cvičení najdete zde.

03.03.2019 14:56:36

Flétnička

Z důvodu lyžařského kurzu kroužek Flétnička 28. února nebude, náhradní termín je 7. března.

Z důvodu jarních prázdnin nebude Flétnička 14. března, náhradní termín je 21. března.

03.03.2019 11:47:29

Návštěva p. doktorky u koťátek

V únoru jsme měli 14 denní téma „Včelka Mája je nemocná" ve kterém jsme si povídali o zdraví, nemoci, prevenci jak nemocím předejít, o těle a o smyslech. Využili jsme toho, že ve třídě máme maminku - paní doktorku MUDr. Silvii Hotváthovou, která nás v pondělí 4. února navštívila. Přiblížila dětem lékařskou profesi a ukázala jim, že se doktorů nemusí vůbec bát. Přinesla dětem doktorský kufřík, ve kterém bylo spoustu náplastí, obvazů a injekcí, které si děti mohli vyzkoušet na plyšáčkovi Hugovi. Také si Fonendoskopem poslechli své srdíčko, zkontrolovali jestli správně vidí a prohlédli si knížky o těle. Nakonec si děti vymalovali omalovánku paní doktorky.

Dětem se dopoledne moc líbilo. Děkujeme paní Silvii Hotváthové, že si udělala čas a navštívila nás. Fotky z návštěvy najdete zde.

28.02.2019 12:33:32

Florbal 3. - 5. tříd

V úterý 26. 2. odehráli další ze série turnajů naši nejmladší florbalisté, tentokráte na ZŠ v Kravařích. Náš tým nebyl díky velké marodce úplně kompletní, ale o to více odhodlaný uspět. Někteří soupeři to vzdali úplně, takže nakonec jsme odehráli pouze dvě utkání. V jednom naši kluci rozstříleli družstvo z Bohuslavic, v druhém utkání se rozhodovalo o postupu do dalšího proti domácím. Kluci trochu podcenili začátek a nechali soupeře odskočit až na čtyřgólový rozdíl. Málo platný byl mohutný závěrečný nápor, kdy během dvou minut dali kluci tři góly, protože ho přerušila závěrečná siréna a zápas skončil 4:5.

28.02.2019 12:26:58

Basketbal 8. + 9. ročník

V minulém týdnu naši starší kluci poměřili síly v turnaji v basketbalu. V hale ZŠ E. Beneše se utkali se třemi opavskými školami o postu do finálového kola. Bohužel jsme tentokráte na postup zdaleka neměli, protože všechny školy nás dokázaly přehrát. Nutno však dodat, že se zúročila práce v kroužku a náš tým podával opravdu velmi dobré výkony, za které se rozhodně nemusejí stydět.