Dnes je pondělí 20.05.2019 a svátek má Zbyšek.

03.05.2019 13:34:54

Zápis nových dětí do MŠ

Zápis nových dětí do mateřské školy Bolatice i Borová pro školní rok 2019/2020 se uskuteční v úterý 7. května 2019 od 12.15 do 16.00 hod. v MŠ Bolatice v žabičkové třídě (žlutá budova, 1. patro).

Více informací se dozvíte zde.

03.05.2019 13:34:46

Duben u kuřátek

V dubnu jsme se věnovali tématu „Kuřátko mezi zvířátky". Děti si ve třídě vyzkoušely práci na farmě, velkým zážitkem pro ně bylo „dojení" krávy. Naučily se poznávat různá zvířata a jejich mláďata. Byli jsme se také podívat na místní narozená kůzlátka. Děti pomocí lupy pozorovaly exponáty motýlů a díky využití naší zahrady mohly pozorovat různé druhy brouků a hmyzu.

S přípravou na Velikonoční svátky jsme neotáleli. Děti sázely obilí, vyráběly slepičky a barvily vajíčka různými technikami.

Díky sestřičkám ze Slezské nemocnice v Opavě, které za námi přijely, si děti poslechly poučnou besedu „čisté ruce". Také k nám přijelo divadlo Letadlo s pohádkou „Výprava za ledními medvědy". Měsíc duben jsme zakončili výletem do Opavy na „Den země a mláďat".

Fotky ze všech akcí najdete zde.

03.05.2019 13:34:24

Duben na beruškách

Děti z Beruškové třídy pracovaly v dubnu s těmito tématy: Děti pozor červená a Kudy chodí Jaro.. Vrámci dopravní výchovy se naučily základní znalosti silničního provozu, jak dbát o svou bezpečnost nejen na ulici, ale také v přírodě.

Na loukách jsme pozorovali a zkoumali lupou různé květiny, rostliny, snažili se vnímat jarní přírodu všemi smysly. V rámci prožitkového učení si děti vysazovaly, pozorovaly a staraly se o hrášek, fazolky, řeřichu aj. Úklidem školní zahrady a jejího okolí jsme pak přispěli k oslavám Dne Země. Povídali jsme si o tom, co naší planetě škodí, co jí prospívá, co můžeme my děti udělat pro její záchranu.

Na stejné téma navázala i pohádka divadla Letadlo Výprava za ledními medvědy. V rámci Dne Země jsme si udělali výlet na Školní statek v Opavě, kde děti viděly mláďátka domácích zvířat, ukázku dravých ptáků a také ukázku vojenské a policejní techniky.

Našim malým školáčkům skončil Adaptační kurz v ZŠ a začal kurz plavání v Aquaparku v Kravařích na který se všichni hodně těšili.

V dubnu nás také navštívily zdravotní sestry ze slezské nemocnice v Opavě, v rámci akce Čisté ruce.

Na další fotky se můžete podívat zde.

02.05.2019 13:18:38

Výlet na dopravní hřiště

Zítřejší výlet na dopravní hřiště se z důvodu špatné předpovědi počasí ruší.

30.04.2019 16:14:38

Výlet na dopravní hřiště

V pátek 3. května pojede kuřátková a žabičková třída na dopravní hřiště do Malých Hoštic. Přiveďte děti do MŠ do 8.00 hod. abychom stihli dříve posvačit. Děti si mohou vzít s sebou do batůžku uzavíratelné pití, případně malou sladkost. Na oběd se vrátíme. Dejte dětem helmu! Bez ní nemohou na hřišti jezdit. V případě nepříznivého počasí se výlet ruší.