Dnes je pondělí 22.07.2019 a svátek má Magdaléna.

Aktuálně

21.06.2019 10:19:51

Olypijský běh

I naše škola se opět po roce přidala k oslavám Mezinárodního olympijského dne, který se v naší republice slaví největší běžeckou akcí. Dobrovolníci z řad našich žáků a pedagogů se ve středu 19. června v dopoledních hodinách vydali na trať a změřili své síly na "městském okruhu" vyznačeném v blízkosti školy. V rámci olympijského běhu vybíhají desítky tisíc tisíc běžců na různých místech naší republiky. Smyslem této akce je zasportovat si a startovným přispět na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků.

Našeho školního běhu se zúčastnili všichni žáci. Říká se, že vyhrát může jen jeden, ale v tento den opravdu zvítězili úplně všichni, kteří se dostali do cíle. Odměnou jim byla medaile a diplom....

Fotky zde.

----
20.06.2019 21:12:12

Výlet 7. B - Olomouc

Dne 6. 6. jela 7.B na školní výlet do Olomouce. Vstávali jsme okolo 6:00, protože autobus do Ostravy jel okolo 6:51. Prakticky mi to připadalo, že jsme pořád nastupovali a přestupovali. První zážitek byl z olomoucké ZOO Svatý Kopeček. Bylo to tam fajn, ale na Ostravu a Zlín to nemá. Nejlepší zážitky byly s netopýry. V pavilonu vám mohli lítat nad hlavou. Opravdu jsem se divila, že mě jeden z nich nesrazil. Měli ta ještě opice, lvy, tygra, ryby, kozy a králíky. V ZOO byla obrovská věž, na kterou vylezli leda blázni. Měla 120 schodů. Po ZOO jsme se šli podívat na katedrálu sv. Václava. Někteří inteligenti si dokonce mysleli, že to je Praha. Katedrála byla v gotickém stylu a byla jako vystřižená z pohlednice. Naše poslední zastávka byla obchodní dům Šantovka.       

                                                                                 E. Sch., 7.B

Fotogalerie zde.

----
20.06.2019 13:06:19

Indiáni a kovbojové

Zveme všechny děti z MŠ, jejich sourozence a rodiče na Indiánské rozloučení se školním rokem. Sejdeme se 21. června v 16.00 hod. na zahradě MŠ.

Přijďte si chytit koně do lasa, vyrýžovat zlato nebo stopovat zvěř a vyzkoušet si tak svou zručnost v různých disciplínách.

Ke koupi bude párek v rohlíku, káva, nějaké dobroty a pití. Pokud si budete chtít opéct párek, doneste si s sebou.

Uvítáme indiánské a kovbojské oblečení.

----
17.06.2019 22:17:02

Projektová hodina na nižším stupni

Téma: Kouření
My, žáci 8. tříd, jsme se zúčastnili projektu na téma Kouření. Naším cílem bylo ukázat dětem z nižšího stupně, jak může kouření negativně ovlivnit naše zdraví a co to vlastně kouření je. Několik dětí nevědělo, o co se vůbec jedná, jiní naopak měli o kouření velké povědomí. Děti se velice pěkně zapojovaly do předem připravených aktivit, byly pozorní a komunikativní. Všichni jsme se s nadšením zhostili úkolu, samozřejmě se to neobešlo bez menší trémy, ale po pár minutách jsme si vystupování před třídou docela užívali. Ohlasy na naši odvedenou práci byly pozitivní nejenom ze stran dětí, ale především ze stran učitelů nižšího stupně, což pro nás znamená nejvyšší možné ocenění. Chceme poděkovat všem učitelům, kteří nám s tímto projektem pomáhali a umožnili zkusit si práci s dětmi ve třídě. Už víme, co to obnáší, stát před tabulí a snažit se žáky něco naučit a hlavně zaujmout.
Děkujeme za tuto zkušenost.

Simona Jakšová ( 8. B)

----
17.06.2019 16:37:28

První třídy na cestách 2019

Ve středu 12.6. jsme vyrazili na zámek v Kravařích a do muzea v Hlučíně.

V Kravařích nás přivítala Bílá paní, která nás provedla některými místnostmi tohoto zámku. Dozvěděli jsme se, kdo na zámku bydlel, jak se lidé oblékali, jak stolovali, jak se bavili.

Moc se nám líbilo povídání o schovaných zlatých kachničkách, které byly ukryty někde ve sklepeních na zámku. Některé prý byly nalezeny, ale některé zůstaly stále schované kdesi ve sklepeních. Kdo ví…

Pak jsme se přesunuli do hlučínského muzea, kde jsme v zatemněné místnosti hledali s baterkami různé živočichy, které jsme měli pojmenovat a určit kde žijí - jestli u rybníka, v lese, na louce či na dvorku. Hledání nás moc bavilo a dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí.

Dokonce nám zbyl čas, abychom si koupili zmrzlinu a trochu se zchladili v tom horkém dnu.

Foto zde:

----

Základní škola a Mateřská škola
BOLATICE, příspěvková organizace

Školní 540/9
747 23 Bolatice

Tel.: 553 655 252
Mobil: 777 73 66 22

esf | EU | MŠMT | OP
made by VIP Design.cz | FunkčníEshopy.cz ©2011 | Powered by VIPS!