Dnes je úterý 19.11.2019 a svátek má Alžběta.

04.11.2019 12:37:31

Říjen v sovičkové třídě

Měsíc říjen jsme přivítali pohádkou, za kterou jsme jeli do ostravského Divadla loutek. Říjen je také měsícem, kdy začínají kroužky. V naší třídě je to Předškoláček a Gymnastika (každý čtvrtek, říjen - duben). Krásné počasí (skoro babí léto) nás lákalo k vycházkám, k poznávání podzimního listi, ovoce a zeleniny. Děti upekly jablečný závin a na Drakiádu uvařily pro své rodiče dokonce i gulášovou polévku s brambory. Udělali jsme si výlet do bolatické školky na fyzikální pokusy, povídali jsme si o lese, o tom, kdo se čeho bojí a proč má strach velké oči. Protože se děti už ničeho nebojí, uspořádali jsme s osadním výborem večerní strašidelný průvod s plněním úkolů. Už se těšíme, co nám donese listopad a svátek svatého Martina.

Fotky sovičkové třídy najdete zde.

01.11.2019 13:31:55

Měsíc říjen u medvídků

Říjen u medvídků byl ve znamení podzimních dobrot ze zahrádek. Malování, ochutnávka, básničky, písničky i tanečky na téma ovoce a zelenina.

Dalším tématem byly podzimní stromy a listí. Vyráběli jsme listové housenky, otiskovali je, třídili dle barvy, tvarů, tvořili z nich pexeso, foukali do nich, pozorovali, jak se vznáší ve větru, užívali si, jak nám šustí pod nohama, četli si pohádku o Podzimníčkovi, který s pomocí zvířátek maloval podzimní listí.

Díky teplému a slunečnému počasí jsme denně využívali pobytu venku k pozorování krásy barevné podzimní přírody.

Fotky medvídkové třídy najdete zde.

01.11.2019 13:25:23

Říjen na Beruškách

Po zdařilém výletu do Křemének jsme navštívili les ještě vícekrát, a to lesík u staré pískovny. Učili jsme se nejen poznávat stromy, jejich listy a plody, ale také naslouchat hlasu lesa, jeho tichu, hlasu jeho obyvatel.

Nezapomněli jsme také na bylinky a jejich význam pro naše zdraví.  Do MŠ za námi přišla paní Válková, která prováděla s dětmi aromaterapii eukalyptovými kapesníčky, děti si masírovaly nožky tymiánovým krémem a na závěr si vyrobily voňavý bylinkový pytlíček. Tímto jí děkujeme.

V říjnu k nám přijelo divadlo Smíšek s Malovanými zpívánkami a Úžasné divadlo fyziky. Děti se různými pokusy a praktickými činnostmi přesvědčily, co dokáže síla a teplota vzduchu, tlak vody a jak lze vytvářet mlhové kroužky. Všem se moc líbilo a my se těšíme na pokračování.

Na fotky beruškové třídy se můžete podívat zde.

01.11.2019 13:00:54

Co se dělo v říjnu u koťátek

V měsíci říjnu jsme přivítali podzimní sluníčko, a i když podzim bývá deštivý, bylo tomu naopak. I v naší koťátkové  třídě bylo více usměvavých než uplakaných dní. Děti už si na svou novou třídu zvykly, a tak jsme mohli začít podnikat více činností. Na začátku října k nám přijelo Divadlo Smíšek s pohádkou „Malované zpívánky", a aby toho nebylo málo, ještě v tom týdnu nás přijeli navštívit  dva pánové z ÚDiF (Úžasné divadlo fyziky), kteří nám ukázali mnoho pokusů.

V dalších týdnech jsme s dětmi trávili hodně času venku. Sbírali a hrabali jsme listí, chodili jsme se procházet do lesa, sbírali přírodniny, ze kterých jsme pak ve školce tvořili a hráli si s nimi. Taky jsme vyrazili pouštět draka. I když byl velký vítr, moc nám drak nelítal. Ale to nevadí, i tak jsme si užili spoustu legrace. Na konci října nás čekají podzimní prázdniny a po nich už tady máme měsíc listopad. A my se těšíme, co nám tento měsíc přinese.

Fotky koťátkové třídy najdete zde.

30.10.2019 20:46:45

Den zdraví 2019

Paní učitelky připravily v pátek 25. 10. 2019 pro žáky nižšího stupně celodenní projektový den zabývající se zdravím.

Žáci si vyzkoušeli, jak se chovat v situacích, při kterých jim hrozí úraz. Jak pečovat nejen o svoji životosprávu, ale i o své tělo relaxačním a posilovacím cvičením. Ochutnali sílu bylinek a seznámili se s jejich blahodárnými účinky na zdraví člověka. Prakticky si žáci vyzkoušeli jaké je to být nevidomým, neslyšícím či tělesně postiženým na vozíku. Procvičili jsme si své smysly a získali informace o návykových látkách. Naše chuťové buňky potěšila prezentace firmy MK FRUIT, která nám dodává potraviny v projektu Ovoce do škol. Moc děkujeme.

Foto zde:

Mobil: 6.-9. tř. 777 73 66 22, 1.-5. tř 778 050 081