Dnes je čtvrtek 02.04.2020 a svátek má Erika.

08.03.2020 15:39:01

Zimní olympiáda ve školní družině

Na sklonku zimy proběhla ve školní družině olympiáda v netradičních zimních disciplínách.

Sešli jsme se v malé tělocvičně, kde nejdříve proběhlo losování družstev. Poté zazněl slavnostní slib a pak mohl být zapálen olympijský oheň.

Děti si mohly například vyzkoušet bobování v igelitových pytlích, rychlobruslení s točícími židlemi, lyžování na papírových lyžích, sbírání a navlékání sněhových koulí nebo jízdu na dekách se sobím spřežením. V závěrečném vědomostním kvízu jsme si ověřili naše znalosti o zimních sportech.

Tato akce nám přinesla spoustu zábavy a radosti.

05.03.2020 13:07:13

Zápis do MŠ

Zápis nových dětí do Mateřské školy Bolatice i Borová pro školní rok 2020/2021 se uskuteční ve středu 6. května 2020. Bližší informace budou upřesněny v měsíci dubnu.

04.03.2020 08:42:14

Doporučení k epidemiologické situaci

Informace KHS zobrazíte proklikem na tento text.

03.03.2020 13:47:24

Únor u štěňátek

V únoru , jsme se všichni s radostí připravovali na karnevalové „maskované"veselí.

Ve školce jsme se následně po jarních prázdninách pustili do poznávání o lidském těle a bacilech. Prohlédli jsme si spoustu zajímavých obrázků a naučili jsme se, jak bojovat proti nemocem.

Jednou z velkých radostí byl i společný výlet do „JO-JO Parku", kde se děti měly možnost vyřádit na všech zajímavých atrakcích, snědly si dobrou svačinu i dobrůtky z domova. Na konec všichni s blaženým úsměvem na tvářích a dobrou náladou odjížděli zpátky do školičky na oběd.

Fotky štěňátkové třídy najdete zde.

03.03.2020 13:30:39

Únor na žabičkách

Měsíc únor začal jarními prázdninami, a tak ihned po návratu do MŠ a běžného provozu, čekalo na děti téma: Pohádky.

Děti si připomněly blíže základní pohádky, vlastními slovy jednotlivé děje pohádek odříkávaly za pomoci obrázků, a také si některé z pohádek vyzkoušely zahrát hromadnou formou, kdy se zapojila celá třída. Blíže se seznámily i s formou pohádky jako muzikál a tento malý muzikál si zahrály s pohádkovými čepičkami a musely se naučit i veršované texty či slova písní. Pohádkové téma bylo doplněno i o spousty jiných pohádkových aktivit: stavění hradů, vytváření šatů pro princezny, výroba prasátek a jejich domečků ve skupinkách či pohádkové pracovní listy.

V posledním týdnu tohoto měsíce jsme si povídali na téma: Naše tělo a zdraví, v tomto tématu však budeme pokračovat i v měsíci březnu. Část dětí se již zúčastnila projektu: Méďa zdravotník a druhá polovina třídy se tohoto projektu zúčastní  4. března.

Děti si již vyzkoušely postavit a nakreslit lidskou kostru či postavit člověka i s jeho vnitřními orgány a dozvěděly si o jednotlivých orgánech i mnoho zajímavostí.

Další aktivity spojené s lidským tělem na děti čekají již v tomto týdnu.

Fotky žabičkové třídy najdete zde.

Mobil: 6.-9. tř. 777 73 66 22, 1.-5. tř 778 050 081