Dnes je sobota 22.02.2020 a svátek má Petr.

09.02.2020 10:09:58

Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR 2019/20

Ve Světě techniky v Ostravě proběhlo 28. ledna 2020 slavnostní vyhlášení soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR". Soutěže se účastnilo 211 žáků ze 72 škol. Mezi vyhodnocenými byli i dva žáci naší školy. V krajském kole této soutěže dosáhl na 11. místo Vojtěch Tomšů (9A) a společně s Eliškou Matýskovou (9A) postoupili mezi 30 nejlepších do regionálního kola, ve kterém Eliška Matýsková obsadila velmi pěkné 10. místo.

Oběma soutěžícím blahopřejeme.Smile

07.02.2020 16:51:54

Maškarní ples

Zveme všechny děti na tradiční MAŠKARNÍ PLES, který se koná v neděli 9. února 2020 v 15.00 hod. v sále KD.

Programem nás provede klaun Hopsalín. Zajištěn je pestrý program, bohatá tombola, prodej drobného občerstvení a balónků.

Vstup pro děti v maskách je zdarma, dospělí 30,- Kč.

Přijďte se s námi pobavit, zatančit a zasoutěžit!

31.01.2020 12:54:29

Provoz MŠ v době jarních prázdnin

Od pondělí 3. února začínají v ZŠ jarní prázdniny. V mateřské škole bude provoz omezen. Přihlášené děti z medvídkové, koťátkové, štěňátkové a kuřátkové třídy budou docházet do kuřátkové třídy. Přihlášené děti z žabičkové, beruškové a sovičkové třídy budou docházet do žabičkové třídy. Pokud by se počet přihlášených dětí snížil, budou všechny děti docházet do žabičkové třídy.

Pro přihlašování a odhlašování dětí využívejte tel. číslo žabiček: 773 33 66 20.

31.01.2020 12:53:08

Leden u soviček

Nový rok začal u soviček výletem a návštěvou bolatického betlému. Téma tří králů nás zavedlo do pohádek. Navštívili jsme ledové království, dělali pokusy s ledem, stavěli ledový zámek, hráli si na Elsy a Olafy. Navštívila nás v rámci projektů evropské unie paní, která hravou formou dětem přiblížila chemické pokusy.

Děti se přenesly do říše draků a princezen. Porovnávaly dračí stopy, postavily dračí sluj, vyrobily dračí sliz. Pohádková země děti převedla přímo na borovský maškarní karneval v sále hostince U kozla. Touto cestou děkujeme všem sponzorům a rodičům za příspěvky do tomboly.

Fotky sovičkové třídy najdete zde.

31.01.2020 12:26:38

Leden v kuřátkové třídě

V prvním lednovém týdnu jsme navštívili kostel, abychom si prohlédli Betlém a při procházce okolo zámku jsme se vyfotili u adventního věnce.

Kroužek a Proužek jsou dva kamarádi - skřítci, kteří nás provázeli celým pohádkovým týdnem. Četli jsme si o nich pohádky, soutěžili a plnili různorodé úkoly. Pohádkový týden jsme si zpestřili návštěvou místní knihovny, kde jsme si poslechli pohádku O pejskovi a kočičce a zjistili, k čemu knihovna slouží a proč jsou knihy důležité. Pár maminek nám přišlo po obídku přečíst pohádku a tímto jim ještě jednou děkujeme za spolupráci.

Před jarními prázdninami jsme se vydali do Opavy, kde nám studenti Mendelova gymnázia zahráli Chemickou pohádku.

Leden jsme ukončili povídáním o lidském těle, zdraví i bacilech. Pozorovali jsme rentgenové snímky, ve třídě jsme si vytvořili ordinaci a hráli si na lékaře, vyráběli jsme léky a také ochutnávali různé bylinkové čaje.

Na fotky kuřátkové třídy se můžete podívat zde.

Mobil: 6.-9. tř. 777 73 66 22, 1.-5. tř 778 050 081