Dnes je neděle 20.01.2019 a svátek má Ilona.

20.12.2018 15:30:49

Turnaj ve vybíjené 4. tříd 2018

V pondělí 17. prosince nastoupila 3 družstva čtvrťáků k utkání mezi svými třídami. Každá třída vybrala 10 borců a dva náhradníky a mohlo se začít. Boj to byl napínavý, děti bojovaly jak o život. Nejlepší družstvo však postavila 4. C, která vybojovala 6 bodů. Na druhém místě se umístila 4. A se 3 body a třetí místo obsadila 4. B. Vítězům 3x huráááá!

Foto zde:

20.12.2018 15:28:05

Vyjmenovaná slova ve Slezském zemském muzeu

V adventním čase navštívili žáci 4. A edukační program zaměřený na znalosti vyjmenovaných slov ve Slezském zemském muzeu v Opavě. Úkolem žáků bylo pomocí mapky vyhledat v prostorách přírodovědné části muzea exponáty, v jejichž názvech se skrývá tvrdé y po obojetné hlásce. Zjistili jsme, jak vypadá myšice, babyka, vyza či kavyl. Celou naši výpravu jsme ukončili krátkou prohlídkou opavských vánočních trhů.

Mgr. Eva Mlýnková, třídní učitelka 4. A

Foto zde:

18.12.2018 17:04:55

Vánoční ladění

Vánoce ve školní družině patří k nejkrásnějšímu a nejoblíbenějšímu období v roce. Jsou opředeny zvláštním kouzlem, které je spojeno s množstvím zvyků a tradic. A nejde jen o nazdobený stromeček a dárky. Je to čas, kdy se snažíme být k sobě mnohem blíž. Také letos jsme využívali tuto dobu k tomu, abychom společně strávili hezké chvíle pohody a klidu.

Povídali jsme si o tom, jak slavili Vánoce naši předci a jak je slavíme dnes, jaké jsou vánoční symboly a tradiční pokrmy, ochutnávali jsme cukroví od maminky, četli si adventní příběhy a pohádky. Při vyrábění dárků, přáníček a dekorací jsme poslouchali a zpívali koledy.

Letos děti také zhotovily dárky pro klienty v "domácí péči", ozdobily zvonečky do výtvatrné soutěže a uskutečnil se 1. ročník pěvecké přehlídky SuperStar. Nechyběla ani oblíbená "ježíškova cesta" a v závěru jsme dotančili až ke stromečku s dárky.

Přejeme všem dětem a rodičům radostné a pohodové Vánoce a hodně štěstí v novém roce 2O19.

18.12.2018 16:04:32

Problém s přihlášením do ŽK.

Omlouváme se za vzniklé potíže s přihlášením, v současné době již žákovská knížka funguje bez potíží.

Pro mobil doporučujeme používat oficiální aplikaci Bakaláři, kterou si můžete stáhnout z Google Obchod play nebo z App Storu.

18.12.2018 07:07:36

Netradiční vánoční besídka - 6.B

Ve čtvrtek 13. prosince proběhla na chodbě vyššího stupně besídka žáků 6.B. Začala o půl čtvrté přivítáním a netradičním soutěžním zápolením ve stolním fotbálku, kterého se zúčastnila dvojice rodič s žákem proti jinému rodiči s žákem. Ti, kteří nesoutěžili, si mohli vyrobit ve vánoční dílničce krásného jelínka ze dřeva a pak se prostřídat na fotbálku. V průběhu odpoledne žáci pobavili své rodiče pohádkou Kdo je hloupější, kterou proložili vánočními reklamami. Na závěr jsme si všichni zazpívali koledy a pokračovali volnou zábavou s občerstvením.
Tímto děkuji všem, kteří se této besídky zúčastnili, především panu Gabrielu Dudovi, který nachystal materiál a celou dílničku připravil a také rodičům, kteří přinesli občerstvení.
                                                 Mgr. Andrea Pavlíková (tř. uč. 6.B)