Dnes je středa 14.11.2018 a svátek má Sáva.

29.10.2018 20:43:25

Drakiáda

Zrušit či nechat...tuhle otázku jsme si pokládali ve středu 10. října 2018, když jsme dopoledne s dětmi na školní zahradě pozorovali stromy. Právě dnes se měla konat tradiční podzimní Drakiáda. Sluníčko hřálo, ale vítr se v korunách stromů ne a ne objevit. Děti však byly už od rána tak natěšené, že jsme se nakonec rozhodli Drakiádu uskutečnit.

Po třetí hodině se tak na kopci Fusáku začaly scházet děti se svými rodiči, sourozenci i prarodiči. Ve chvílích, kdy se vítr trošku umoudřil, se draci a dráčci vznášeli na obloze, aby se po chvíli zase vrátili na zem k dětem. Pravda, počasí na pouštění draků nebylo ideální, ale i s tím jsme si nakonec poradili - barevnými křídami jsme kreslili draky a ozdobili tak cestu v okolí kopce. Na památku si pak děti mohly vytvořit dráčka z papíru, za což si odnesly diplom a sladkou odměnu.

Děkujeme rodině Fusových za propůjčení kopce a za rok, snad i s příznivějším větrem opět na viděnou...

Více fotek z Drakiády najdete zde.

25.10.2018 21:08:24

Provoz v době podzimních prázdnin

V pondělí a úterý 29. 10. - 30. 10. bude ve školce z důvodu podzimních prázdnin v ZŠ omezen provoz. Přihlášené děti budou docházet do kuřátkové třídy (1. budova, 2. patro). Pro přihlašování a odhlašování dětí využívejte tel. číslo 773 33 66 19.

Ze stejného důvodu se v pondělí nekoná kroužek Gymnastiky.

22.10.2018 21:19:05

Výsledky sbírky - "Učíme se pomáhat"

V misijní sbírce pro sestru Barboru do Paraquaye se vybralo 39 459,- Kč. Děkujeme všem, kteří se na IX. ročníku projektu "Učíme se pomáhat" podíleli, především dětem, které připravily krásné výrobky ve škole nebo v družině.

Fotogalerie zde.

17.10.2018 19:37:01

UPOZORNĚNÍ

V pondělí a úterý 22. 10. - 23. 10. bude z důvodu odstávky elekrické energie uzavřena MŠ na Borové. Chtěli bychom proto poprosit rodiče, kteří můžou, aby si své děti nechali v tyto dny doma. Ti, kteří tuto možnost nemají, mohou své děti přivést do Bolatic (nahlaste prosím ve třídě p. učitelkám).

Ze stejného důvodu se v pondělí na Borové nekoná kroužek Gymnastiky.

Děkujeme za pochopení.

15.10.2018 16:48:48

Vítání prvňáčků ve školní družině

Na začátku října proběhla ve školní družině každoroční akce "Vítání prvňáčků", kterou si pro nejmladší děti připravili kluci a holky ze starších tříd.

V programu zazněla hra na flétnu, někteří recitovali, jiní zpívali a zajímavé modely a kostýmy byly součástí originální módní přehlídky. Nejvíce se dětem líbila hudební pohádka O Šípkové Růžence a celou akci ukončilo loutkové divadélko O Jeníčkovi a Mařence.

Při tomto setkání se děti mohly vzájemně představit a popřát si, aby se nám ve škole líbilo a aby nám vzájemné přátelství a kamarádství přinášelo radost a pohodu.

Na památku si děti odnesly drobné papírové dárky, které pro ně vlastnoručně vyrobili jejich kamarádi.