Dnes je pondělí 20.05.2019 a svátek má Zbyšek.

24.04.2019 10:30:24

Hry bez hranic

V dubnu proběhla tradiční soutěž "Hry bez hranic". Tuto zábavnou akci pořádalo Centrum volného času v Kravařích a naši bolatickou družinu reprezentovaly tyto děti: Samuel Ballarin, Erik Pospěch, Josef Pavlík, Tereza Pavlíková, Nelly Moravcová, Klára a Veronika Smitkovy, Viktorie Gregorczyk, Matouš Martínek, Matěj Harazim, Natálie Běláková a Adam Pospěch.

Pod vedením vychovatelky Petry Ballarinové se naši žáci zúčastnili zábavného sportovního odpoledne, které proběhlo v tělocvičně ZŠ v Kravařích. A jaké disciplíny na nás čekaly letos? Za účasti devíti družstev jsme si mohli například vyzkoušet akrobacii na chůdách, běh slalomem, při kterém nám nesměl spadnout malý míček držený na lžičce, nechyběla oblíbená štafeta či kuličkiáda, která vyžadovala nejen soustředění, ale i rychlost. Ta nesměla chybět i při zábavném skládání rozstříhaných obrázků.

Naše družstvo obsadilo v silné konkurenci 5. místo. Všechny děti si přivezly sladkou odměnu a společenskou hru "Rybičky", která udělala radost nám všem.

24.04.2019 10:23:40

Týden pro včelu

V prvních jarních dnech se všechny děti ve školní družině zapojily do projektu "Týden pro včelu". Na životě těchto malých tvorů jsme si ukázali spoustu přírodních zákonitostí a během celého týdne jsme se dozvěděli o včelách mnoho zajímavostí.

Například kdo bydlí v úlu a jakou má zde úlohu a práci, kolik medu nasbírá včelka za svůj život, jakou létá rychlostí, jak se včely mezi sebou dorozumívají a co všechno předchází tomu, než si otevřeme sklenici medu.

Součástí tohoto povídání byly také zábavné "včelí hry", čtení z knihy o Medovníčkovi, Barvínkovi a včelce Máji, tvoření vlastních rýmovaček nebo pečení medovníčků.

Prohlédli jsme si, jak vypadá například plástev nebo ochranná helma, která chrání včelaře před bodnutím.

Prostřednictvím tohoto projektu se děti naučily ještě více chápat a respektovat přírodu.

24.04.2019 10:14:43

Tričkování ve školní družině

Konec zimního období jsme ve školní družině ukončili výtvarným tvořením-oblíbeným malováním na textil. Děti si donesly nová i starší trička a s pomocí speciálních barev, štětců a šablon si vytvořily svůj originální model.

Přenést vybraný vzor na látku není nic složitého, a tak jsme při závěrečné módní přehlídce viděli oblečení s motivy květin, motýlů, ještěrek, motorek a dalších jiných obrázků, které si mohly děti vybrat z široké nabídky předloh.

Kromě tričkování si někteří mohli vyzkoušet práci s keramickou hlínou a kdo si stihl vyrobit papírovou masku, ten se zapojil do projektu, který byl součástí masopustu.

Teď už se všichni těšíme na jarní sluníčko :-)

18.04.2019 13:25:45

Den mláďat Opava

Příští týden čeká starší děti výlet do Opavy na "Den Země a mláďat". Ve čtvrtek 25. 4. pojede žabičková a berušková třída, v pátek 26. 4. poté kuřátková a sovičková třída. Přiveďte prosím děti do MŠ do 8.00 hod. abychom stihli dříve posvačit. Dejte prosím dětem do batůžku uzavíratelné pití, případně malou sladkost. Vrátíme se na oběd.

18.04.2019 13:20:06

Divadlo Letadlo

Ve středu 24. 4. přijede do školky divadlo Letadlo s pohádkou "Výprava za ledními medvědy".