Dnes je sobota 21.09.2019 a svátek má Matouš.

27.06.2019 14:16:26

Pasování na čtenáře 2019

Tak už je to tady. Celý rok jsme pilně pracovali a učili jsme se rozpoznat všechna písmena, slabiky. Postupně jsme se naučili číst slova od těch nejjednodušších po složitější, kratší věty a pak delší věty, příběhy, pohádky. A dnes si už dokážeme přečíst celou pohádku sami. Super!

Ten kdo umí číst, je přeci čtenář. Abychom všem dokázali, že čtení je pro nás hračka, každý z nás přečetl úryvek z pohádky Zlatovláska. Teprve po splnění tohoto úkolu jsme byli v místní knihovně panem starostou pasováni na čtenáře. Všichni jsme si to moc užili a těšíme se na další návštěvu naší knihovny.

27.06.2019 14:11:07

1.A a 1.B na Křeménky pádíme 2019

V posledním školním týdnu jsme vyrazili společně na Křeménky. Cestou jsme hráli různé hry, aby nám cesta ubíhala a nepřipadala nám dlouhá. Na místě nás už čekal pan Rudolf Bělák (místní myslivec), který zajistil abychom mohli na myslivecké chatě strávit dopoledne. Připravil nám ohniště, tyčky na opékání a celou řadu dalších věcí. Tímto děkujeme.

V areálu jsme mohli pozorovat různá zvířata – lišku, divoké prase, kozy s kůzlaty, husy, holuby, papoušky… Volné chvíle jsme využili k houpání se na houpačkách, honění se a skotačení.

Nejvíce jsme se těšili na opékání špekáčků, které nám paní učitelky napíchly na tyče, ale opékat jsme už museli sami. A povedlo se. Kdo měl ještě hlad a chuť, opekl si chleba nebo rohlík.

Čas rychle uběhl a my se museli vrátit zpět do školy, kde na nás už čekaly paní vychovatelky.

25.06.2019 18:05:37

Sympaťák-sympaťačka školní družiny

V závěru školního roku se uskutečnila ve školní družině přehlídka talentu "Sympaťák-sympaťačka školní družiny.

Nejdříve proběhla ve všech odděleních třídní kola. Na závěrečném finále jsme se všichni sešli v tělocvičně základní školy a o tom, kdo získá tento titul, rozhodovala 15 členná porota, kterou tvořilo 5 vychovatelek a 1O dětí. A čím nás letos soutěžící překvapili? Celý program se "nesl" v duchu taneční hudby, ale také jsme si mohli vyslechnout skladby pro kytaru a flétnu, někteří zpívali nebo předvedli sestavy z gymnastiky nebo teekwonda.

Nejvíce nás ale zaujala hra na housle v podání Laury Hradské z 1.třídy, která se tak stala letošní sympaťačkou školní družiny. Všem žákům srdečně blahopřejeme za účast, výkony, ale hlavně za odvahu přihlásit se a vystoupit před ostatními.

Touto akcí jsme ukončili letošní školní rok a všem holkám, klukům i rodičům přejeme krásné a pohodové prázdniny :-)

24.06.2019 13:04:05

Kouzelník

V úterý 25.6. přijede do školky kouzelník Aleš Krejčí. Společně s ním se na zahradě rozloučíme se školním rokem.

23.06.2019 21:01:04

Páté třídy ve Zlatých Horách

V pátek 14. června vyjela 5.B a 5.A do Zlatých Hor. Ve Zlatých horách jsme navštívili Hornickou osadu a Zlatorudné mlýny, kde jsme si mohli vyzkoušet rýžování zlata. Výlet se moc povedl a všem se tam líbilo.

Marie Pašková, 5.A

Na školním výletě jsme byli ve Zlatých Horách. Mohli jsme zhlédnout Zlatorudné mlýny a Hornickou osadu. Zjistili jsme, že 1l zlata váží 18 kg a že se dříve zlato drtilo na míru ,,půl nehet nehet“. Potom jsme si zkusili rýžovat zlato za pomoci rýžovacího talíře. Moc se nám tam líbilo.

Anežka Hendrychová, 5.A

Rozhodli jsme se, že pojedeme do Zlatých Hor. Na výlet jsme se moc těšili. Pan průvodce nás vzal do Hornické osady a Zlatorudných mlýnů, kde jsme si mohli zkusit rýžovat zlato a podržet si v rukou krychličku zlata o straně 4cm a váze 1 kg. Výlet se nám moc líbil.

Veronika Kiszková, 5.A

Mobil: 6. -9. tř - 777 73 66 22, 1. - 5. tř 778 050 08