Dnes je sobota 22.02.2020 a svátek má Petr.

31.01.2020 12:08:46

Leden u koťátek

Po delších vánočních prázninách jsme se opět setkali na naší koťátkové třídě. Přivítali jsme 4 nové děti, které si na školku velice rychle zvykly a bez problémů se zapojily do kolektivu.

Leden je typicky zimní měsíc. Měli jsme připraveno pro děti spoustu tvoření a pokusů se sněhem - ale bohužel sněhové nadílky jsme se nedočkali. A  tak za námi přišla alepsoň paní profesorka Dagmar Gluchová, která měla připraveny pro děti PRIMA pokusy s názvem „SOPKOHRANÍ“. Děti pokusy nejen viděly, ale spoustu si jich i vyzkoušely.

Do našeho třídního programu jsme zařadili téma „Kdo to ťuká na okénko“ . Povídali jsme si o ptáčcích, kteří u nás přezimnují, poznávali jsme je na obrázcích, a také jsme jim chodili sypat zrníčka do krmítek

Fotky koťátkové třídy se můžete podívat zde.

31.01.2020 11:59:18

Leden u medvídků

Leden jsme na medvídkové třídě zahájili návštěvou kostela a prohlídkou betléma. Tématem byla zima, ptáčci v zimě, dle možností pokusy s ledem, sněhem. Ne vše nám vyšlo.

Pokusy se sice konaly, ale s jiným zaměřením. Děti si zkoušely míchání různých  navzájem reagujících látek, sledovaly pokusy s hořením apod.

Povídali jsme si o péči o ptáky v zimě, pozorovali na vycházkách ptáky, budky a krmítka, sledovali sovy, které si našly útočiště na stromech v MŠ, výtvarně tvořili, tančili, naučili se písničku, báseň na toto téma.

Začali jsme téma zima, bohužel, z důvodu nemocnosti dětí jsme nedokončili.

Fotky medvídkové třídy najdete zde.

29.01.2020 22:37:04

Bludiště

V pondělí 27. ledna 2020 měli žáci 9. tříd možnost zúčastnit se natáčení oblíbeného pořadu Bludiště. Natáčení probíhalo v budově České televize v Ostravě - Radvanicích.
Naši školu reprezentoval čtyřčlenný tým ve složení: Vojta Tomšů, Karolína Balarinová, Nikol Radziková a Simona Jakšová. Zbytek žáků spolu s třídními učiteli své spolužáky povzbuzoval z hlediště. Našemu týmu se po celou dobu soutěže dařilo, nejvíce bodů se jim podařilo získat v laserovém bludišti. I když si náš tým vedl dobře, na výhru to nestačilo, a tak jsme se hned po prvním kole vraceli domů.
Myslím si, že pro všechny z nás to byl obrovský zážitek a velice zajímavá zkušenost.
                                                         Nikola Řehánková 9.B

V pondělí 27. ledna 2020 jsme se vydali na natáčení pořadu Bludiště. Když jsme přijeli, odložili jsme si své věci v šatně a nás, soutěžící, si odvedli do kostymérny a maskérny.
Potom už začalo samotné natáčení, které jsme si opravdu užili, protože jsme měli možnost vyzkoušet plno zajímavých disciplín a otestovat naše vědomosti, ale i naše fyzické schopnosti.
Proti sobě jsme měli opravdu silného protivníka, takže jsme bohužel nevyhráli, ale to nás tolik netrápilo, protože nás provázela příjemná atmosféra, kterou vytvořili naši spolužáci.
Všichni lidé ve studiu na nás byli opravdu hodní a rozuměli jsme si. Byla to opravdu dobrá zkušenost a jsem za ni ráda.
                                                         Simona Jakšová 9.B

29.01.2020 20:37:53

Taneční kroužek

Taneční kroužek, navštěvující děti z kuřátkové a štěňátkové třídy, se v pátek 31. ledna NEKONÁ.

29.01.2020 20:36:03

Schůzka pro rodiče - Borová

V úterý 25. února v 15.30 hod. proběhne v sovičkové třídě na Borové schůzka pro rodiče předškolních dětí.

Mobil: 6.-9. tř. 777 73 66 22, 1.-5. tř 778 050 081