Dnes je úterý 07.04.2020 a svátek má Heřman a Hermína.

02.03.2020 10:31:18

Lyžařsko - snowboardový kurz 2020

Zde se můžete podívat, jak nám to na kurzu "jezdilo".

Potvrzení o účasti (pro pojišťovnu, zaměstnavatele, aj.), předám žákům ihned po obdržení faktur za ubytování, vleky a autobus. Jakmile budeme mít k dispozici, stanovíme výši doplatku a budeme vás neprodleně informovat.

01.03.2020 14:12:18

Projekt EDISON 2020

V polovině února bylo možno slyšet za dveřmi našich učeben ve větší míře angličtinu. Naše škola se zapojila do mezinárodního projektu EDISON, který je organizován studentskou organizací AIESEC. Cílem tohoto projektu je seznámit žáky základních a středních škol s kulturami, zvyky a tradicemi nejrůznějších zemí.
Přivítali jsme vysokoškolské studenty z Ukrajiny, Indonésie a Turecka. Naši žáci měli možnost otestovat si své znalosti anglického jazyka v „reálu". V mimoškolní době si to vyzkoušela i celá rodina Lehnertových, Hýblových a rodina Gregorczyk, kterým patří velký dík za ubytování těchto studentů.

Reakce žáků
There were three people from project Edison at our school last week. I was really excited about it, because I love to meet new people, expecially from another countries. That was a pity, that there were only 3 of them, but I enjoyed it anyways. Their presentations were great. Sometimes I had to focus more on the pronunciation, but at the end of the week I understood well.
                                                               Natálie Smitková, 9.A

Každým rokem k nám do Bolatic přijíždějí vysokoškoláci z různých koutů světa, a poté nám o své zemi vyprávějí. Letos k nám přijeli studenti z Ukrajiny, Indonésie a Turecka. Všichni tři nám dokázali, že jejich země jsou velice nádherné a určitě bych je chtěla někdy navštívit. Jsem velice ráda, že k nám opět po roce přijeli, a doufám, že zase přijedou.
                                                                 Bára Lehnertová, 6.A

Fotogalerie zde.

28.02.2020 12:26:41

Lyžařský kurz na Vaňkově kopci

Lyžařský kurz je úspěšně za námi. I tentokrát nás na svahu čekali usměvaví instruktoři, kteří si svým profesionálním přístupem získali všechny děti. Menší obavy jsme měli z počasí, protože letošní zima byla opravdu podivná. Opět jsme měli štěstí, protože nám nepršelo a občas na nás vykouklo i sluníčko. Také děti byly letos perfektní, nikdo to nevzdal a na konci týdne všichni jezdili z velkého kopce. Páteční den, kdy se konaly závody, si užily nejen děti, ale také rodiče i prarodiče, kteří své potomky přišli podpořit. Samozřejmě na stupních vítězů stáli jen ti nejrychlejší, ale vyhráli všichni, kteří překonali strach a vydrželi. Takže za rok zase na
Vaňkáči.

Fotky z Lyžařského kurzu se můžete podívat zde.

28.02.2020 12:20:58

Únor u soviček

Začátek února ve školce začal až po jarních prázdninách a provoz byl zajištěn ve školce v Bolaticích. Po prázdninách na děti čekaly hry na lékaře, na zubaře, děti se naučily novým vědomostem o svém tělíčku, o nemocech, bacilech i vitamínech. Je pravda, že nás v tomto měsíci potrápily horečky a angíny. Všechno jsme ale vyléčily a děti si užily výlet do Jo-jo parku v Ostravě. Předškoláci uvítali tento měsíc ve školce své rodiče v rámci ukázkové hodiny. Přítomna byla i paní učitelka z první třídy p. G. Elblová. Poslední únorový den nám konečně nasněžilo, ale i přesto se těšíme už na březen, kdy začneme vítat jaro.

Fotky sovičkové třídy najdete zde.

28.02.2020 12:15:50

Únor na Beruškách

V měsíci únoru se děti na beruškách rozhodně nenudily. Začalo to maškarním plesem, na kterém se tancovalo, zpívalo a soutěžilo s klaunem Hopsalínem. Následovaly sportovní aktivity. Pondělky si děti užívají vodní radovánky v aquaparku v Kravařích. Druhý týden v únoru měly děti možnost dojíždět na Vaňkův kopec, kde si parádně zalyžovaly. Na konci kurzu byli všichni lyžaři odměněni medailí. Další sportovní aktivitou byla Zimní olympiáda v tělocvičně ZŠ. Paní učitelky si pro ně připravily nelehké úkoly. Děti byly moc šikovné a za své sportovní výkony dostaly další opravdové medaile. Ve středu 26. 2. nás navštívil Méďa zdravotník, který nás seznámil s možnými riziky úrazů a ukázal nám jak poskytnout první pomoc. V únoru také proběhly dvě lekce „Malého předškoláka". Děti se se svými rodiči zdokonalovaly ve svých schopnostech a dovednostech, které budou potřebovat v první třídě.

Fotky beruškové třídy najdete zde.

Mobil: 6.-9. tř. 777 73 66 22, 1.-5. tř 778 050 081