Dnes je úterý 07.04.2020 a svátek má Heřman a Hermína.

27.02.2020 13:34:40

Únor u medvídků

Jarní prázdniny odstartovaly měsíc únor a tak po návratu do běžného provozu jsme se věnovali tématům zdraví, moje tělo, smysly.

Velkým zážitkem pro děti z medvídkové třídy byl neplánovaný výlet do JoJo parku v Ostravě. S troškou obav jsme vyrazili spolu s kamarády z Borové a dětí ze štěňátek, vybaveni baťůžky a nějakou tou dobrůtkou vstříc malému dobrodružství. Cestu i pobyt v centru děti zvládly na výbornou, jen cestou zpět někteří okamžitě tvrdě usnuli. I to je důkaz toho, že si to vše opravdu užili.

Druhou zajímavou akcí byla středeční návštěva medvídka Zdravotníka v MŠ. Děti se učily způsobu zajištění pomoci při nenadálých událostech, učily se, co nepatří a patří na dětská hřiště, jak ovázat poranění (vyzkoušely na medvědovi) apod.

Fotky medvídků najdete zde.

27.02.2020 13:27:08

Měsíc únor u kuřátek

Ani v tomto měsíci jsme se opravdového sněhu nedočkali. My jsme však neotáleli a vyrobili si s dětmi ve třídě vlastní sníh, pozorovali jsme tání kostky ledu a dokonce jsme si vyrobili ledové bonbóny. Zkoušeli jsme různé pokusy, děti pozorovaly, co se stane s vločkou ve slaném roztoku, pomocí kapátka kapaly octem na zmrzlou sodovou kostku. Povídali jsme si, jak můžeme pomoci zvířátkům v zimním období, poznávali stopy zvířat. Děti si vyrobily z jablíčka a zrníček krmení, které jsme šli společně pověsit na větve stromů do lesíku. Tento měsíc jsme si zpestřili dnem S Olafem nebo eskymáckým dnem, kdy děti plnily různé úkoly a mohly si vyzkoušet pobyt v iglú. Za splněný domácí úkol děti dostaly na konci týdne odměnu - popcornového sněhuláka.

Fotky kuřátkové třídy najdete zde.

25.02.2020 13:44:10

Maškarní ples v Bolaticích

Pohádkový karneval "Pojďte, děti, pojďte dál, začíná nám karneval !"Letošní maškarní ples zahájilo vystoupení děvčat skupiny Taurus ze základní školy. Za svižného rytmu hudby předváděly své taneční kreace a nadšení pro tanec, za které byly odměněny bouřlivým potleskem dospělých i dětí. Následovalo uvítání všech přítomných a už to jede, už to frčí! Taneční parket zaplnily malé postavičky v pohádkových a filmových kostýmech a že bylo na co koukata obdivovat - princezny a čerti, berušky a motýlci, piráti, roboti, zvířátka, prostě pohádkový karneval. Celým plesem provázel děti klaun Hopsalín. Legrácky střídaly hry, pohádkové soutěže, tanec, zapojili se i rodiče. I letos se všichni těšili na losování tomboly a losování vstupenek s hodnotnými cenami. Na všechny se sice nedostalo, ale štěstí neporučíme, tak snad příště. Cenou útěchy byly na konci akce balónky ve tvaru zvířátek od klauna Hopsalína. Dvě hodiny utekly jako voda a je čas se rozloučit. Tak zase za rok.

Fotky z Maškarního plesu najdete zde.

19.02.2020 12:57:32

Lyžujeme!!!

V pondělí nám začal týdenní Lyžařský kurz na Vaňkově kopci. Na fotky z prvních dnů, aneb jak nám to na lyžích jde, se můžete podívat zde.

18.02.2020 11:39:53

« předchozí 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 238 239 další »

Mobil: 6.-9. tř. 777 73 66 22, 1.-5. tř 778 050 081