Dnes je neděle 09.12.2018 a svátek má Vratislav.

03.12.2018 08:47:24

Loučení s podzimem

Letošní podzim probíhal ve školní družině netradičně. Díky teplému a slunečnému počasí jsme trávili volný čas po vyučování především venku - na procházkách, v lanovém centru, na školním hřišti nebo jen na trávníku u školy. Tento čas nám přinesl nejenom více pohybu, ale i více podnětů pro všechny smysly.

Děti hrály fotbal, skákaly přes švihadlo a lano, kreslily suchými křídami na chodník nebo jen tak běhaly s barevnými šátky, které nám připomínaly padající listí. Jiní stavěli domečky z trávy, konstruovali z kamínků a větviček, sbírali kaštany a šišky. Do třídy jsme se pak vraceli radostní a odpočinutí.

Na závěr tohoto krásného podzimního období si pro nás připravily některé děti z 3.B vystoupení s názvem "Cirkus", ve kterém se nám představily "divoké kočky", siláci, kouzelníci, hudebníci a nechyběli ani klauni a humorné scénky.

Potom jsme si všichni zatančili, a tak jsme se rozloučili s letošním podzimem.

30.10.2018 18:19:48

Charita ve školní družině

V říjnu se ve školní družině uskutečnila v rámci celosvětového projektu akce "na pomoc misiím". Děti se svými vychovatelkami vyráběly jednoduché dárky, které se pak prodávaly v misijním obchůdku. Výtěžek z tohoto prodeje, který činil téměř 4O.OOOkč, byl zaslán do Paraguaye, kde poslouží těm nejpotřebnějším v oblasti Aregua.

Poděkování patří všem dětem, ale také dobrovolníkům z řad maminek i babiček, které přispěly svým tvůrčím dílem.

To, že nám není lhostejný osud některých dětí a dospělých, nás více sbližuje s přáním vzájemně si pomáhat. Tato akce patří ve školní družině k těm nejoblíbenějším.

15.10.2018 16:48:48

Vítání prvňáčků ve školní družině

Na začátku října proběhla ve školní družině každoroční akce "Vítání prvňáčků", kterou si pro nejmladší děti připravili kluci a holky ze starších tříd.

V programu zazněla hra na flétnu, někteří recitovali, jiní zpívali a zajímavé modely a kostýmy byly součástí originální módní přehlídky. Nejvíce se dětem líbila hudební pohádka O Šípkové Růžence a celou akci ukončilo loutkové divadélko O Jeníčkovi a Mařence.

Při tomto setkání se děti mohly vzájemně představit a popřát si, aby se nám ve škole líbilo a aby nám vzájemné přátelství a kamarádství přinášelo radost a pohodu.

Na památku si děti odnesly drobné papírové dárky, které pro ně vlastnoručně vyrobili jejich kamarádi.

29.08.2018 14:49:57

Informace k provozu ve školní družině 2O18/2O19

Oznámení rodičům.

Provoz školní družiny ve školním roce 2O18/2O19 bude zahájen v úterý 4.září 2O18 s vyplněnou přihláškou, kterou děti obdrží ve svých třídách.

Ranní družina 6.3O hod. - 7.4O hod. v 1. oddělení ŠD (spojovací chodba školy).

Odpolední provoz 11.4O hod. - 16.OO hod.

Rozdělení dětí do jednotlivých oddělení bude umístěno v pondělí 3. září 2O18 u prostředního vchodu školy (spojovací chodba) a veškeré informace k provozu ŠD obdrží všechny děti písemně.

Na spolupráci s Vámi se těší vychovatelky školní družiny.

28.08.2018 22:41:15

Závěr školního roku ve ŠD

Tak jako v minulých letech i letos patřil závěr školního roku ve školní družině dětské zábavné show "Sympaťák-sympaťačka školní družiny".

Nejdříve proběhla třídní kola a teprve pak následovalo celodružinové finále, které se uskutečnilo v tělocvičně základní školy. Letošní ročník měl největší zastoupení v tanečních vystoupeních, ale nechyběly ani verše, písně nebo hra na hudební nástroje. Soutěžící nás překvapili mj. skvělou přípravou, výběrem hudby i úborů, někteří dokonce předvedli vlastní pohybovou choreografii.

O tom, kdo získá největší počet bodů rozhodovala 1O-členná dětská porota a vychovatelky z jednotlivých tříd. Své vítězství obhájila vítězka předchozích ročníků Anežka Hendrychová, které srdečně blahopřejeme, ale poděkování a obdiv patří všem, kteří se přihlásili a svým vystoupením a talentem přispěli k nádherné atmosféře celého odpoledne.

Fotogalerie zde.

Přejeme všem dětem a rodičům krásné prázdninové dny a v září zase na shledanou!

1 2 3 ... 19 20 další »