Dnes je středa 21.08.2019 a svátek má Johana.

25.06.2019 18:05:37

Sympaťák-sympaťačka školní družiny

V závěru školního roku se uskutečnila ve školní družině přehlídka talentu "Sympaťák-sympaťačka školní družiny.

Nejdříve proběhla ve všech odděleních třídní kola. Na závěrečném finále jsme se všichni sešli v tělocvičně základní školy a o tom, kdo získá tento titul, rozhodovala 15 členná porota, kterou tvořilo 5 vychovatelek a 1O dětí. A čím nás letos soutěžící překvapili? Celý program se "nesl" v duchu taneční hudby, ale také jsme si mohli vyslechnout skladby pro kytaru a flétnu, někteří zpívali nebo předvedli sestavy z gymnastiky nebo teekwonda.

Nejvíce nás ale zaujala hra na housle v podání Laury Hradské z 1.třídy, která se tak stala letošní sympaťačkou školní družiny. Všem žákům srdečně blahopřejeme za účast, výkony, ale hlavně za odvahu přihlásit se a vystoupit před ostatními.

Touto akcí jsme ukončili letošní školní rok a všem holkám, klukům i rodičům přejeme krásné a pohodové prázdniny :-)

17.06.2019 07:59:36

Charitativní prodej

V červnu jsme se zúčastnili charitativní akce na pomoc dětem v Paraquayi. Všechny děti a vychovatelky vyráběly drobné dárky, které se pak prodávaly v misijním obchůdku ve skanzenu.

Byly to například záložky do knih, obaly na drobné předměty, kabelky zdobené textilní barvou, přáníčka, ale také dárky, které poskytly některé maminky a dospělí z řad dobrovolníků.

Děti tak opět ukázaly, že pomáhat může každý.

17.06.2019 07:56:23

Nejrychlejší lanáček

V červnu se uskutečnil v lanovém centru školy již 5.ročník celodružinové akce "O nejrychlejšího lanáčka".

Podmínky soutěže zůstaly stejné jako v minulých letech. Děti na základě dobrovolnosti absolvovaly dvakrát lanovou dráhu a s rychlejším časem postoupily do závěrečného finále, které bylo rozděleno na mladší a starší žáky. Navíc jsme v každé kategorii vyhodnotili kluky a holky zvlášť.

Putovní pohár a absolutní vítězství obhájila Natálka Běláková (4.C), která vylepšila svůj rekord z minulého roku ještě o 2 vteřiny.

Srdečně blahopřejeme všem, kteří se oblíbené soutěže zúčastnili :-)

17.06.2019 07:50:01

Olympiáda v Chuchelné

Začátkem června se uskutečnila v Chuchelné mezidružinová sportovní olympiáda. Této akce se zúčastnilo i naše devítičlenné družstvo s vychovatelkou Janou Stuchlíkovou.

Děti si vyzkoušely například hod granátem, překážkovou dráhu, běh na 5O metrů, plížení pod nízkou překážkou a štafetový závod, který patří k nejoblíbenějším disciplínám.

Kromě sportování jsme si všichni užili krásné počasí a naše radost byla umocněna také drobnými dárky a sladkostmi, které jsme si vybojovali krásným pátým místem.

Reprezentovali nás tito žáci: Samuel Ballarin, Kateřina Elblová, Ester Štefková, Agáta Zajícová, Matyáš Pernický, Klára Neuvaldová, Matouš Martínek, Matěj Harazim a Dominik Musiol.

Všem soutěžícím patří poděkování za účast a reprezentaci naší družiny. A tak zase za rok, olympiádo :-)

24.04.2019 10:30:24

Hry bez hranic

V dubnu proběhla tradiční soutěž "Hry bez hranic". Tuto zábavnou akci pořádalo Centrum volného času v Kravařích a naši bolatickou družinu reprezentovaly tyto děti: Samuel Ballarin, Erik Pospěch, Josef Pavlík, Tereza Pavlíková, Nelly Moravcová, Klára a Veronika Smitkovy, Viktorie Gregorczyk, Matouš Martínek, Matěj Harazim, Natálie Běláková a Adam Pospěch.

Pod vedením vychovatelky Petry Ballarinové se naši žáci zúčastnili zábavného sportovního odpoledne, které proběhlo v tělocvičně ZŠ v Kravařích. A jaké disciplíny na nás čekaly letos? Za účasti devíti družstev jsme si mohli například vyzkoušet akrobacii na chůdách, běh slalomem, při kterém nám nesměl spadnout malý míček držený na lžičce, nechyběla oblíbená štafeta či kuličkiáda, která vyžadovala nejen soustředění, ale i rychlost. Ta nesměla chybět i při zábavném skládání rozstříhaných obrázků.

Naše družstvo obsadilo v silné konkurenci 5. místo. Všechny děti si přivezly sladkou odměnu a společenskou hru "Rybičky", která udělala radost nám všem.

1 2 3 ... 20 21 další »