Dnes je pondělí 23.10.2017 a svátek má Teodor.

19.10.2017 20:34:16

Vítání prvňáčků ve školní družině

Na začátku školního roku proběhla ve školní družině již tradiční akce Vítání prvňáčků. Nejstarší děti si pro své nové kamarády připravily krátký program.

V úvodu nejdříve zazněly básně o podzimu a pak následovalo zábavné leporelo "seznámení s angličtinou", které bylo doplněno barevnými ilustracemi. Celý program byl ukončen dramatizací známé pohádky K. J. Erbena - Polednice.

Na závěr zaznělo přání, aby se dětem ve škole i ve školní družině líbilo. Překvapením pro děti byly papírové žirafky, které si na památku odnesly domů.

04.09.2017 20:52:04

Informace k provozu ve školní družině 2O17/2O18

Provoz ve školní družině ve školním roce 2O17/2O18 bude zahájen v úterý 5.září s vyplněnou přihláškou, kterou děti obdrží ve svých třídách.

Ranní družina začíná od 6. 3O hod. - 7. 4O hod. v 1. oddělení ŠD (spojovací chodba školy).

Odpolední provoz ŠD od 11. 4O hod. - 16. OO hod.

Rozdělení dětí do jednotlivých oddělení bude umístěno v úterý 5. září u prostředního vchodu školy a veškeré informace k provozu ŠD obdrží všechny děti písemně.

Na spolupráci s Vámi se těší vychovatelky školní družiny.

26.06.2017 11:24:11

Závěr školního roku

Závěr školního roku patřil ve školní družině zábavné společenské show "Sympaťák - sympaťačka školní družiny".

Nejdříve proběhla v jednotlivých odděleních třídní kola a nejzábavnější ukázky postoupily do celkového finále. Celá závěrečná akce proběhla v malé tělocvičně základní školy za účasti všech kluků a holek a také poroty, kterou tvořily vychovatelky a zástupci z řad dětí. I v tomto ročníku jsme mohli shlédnout vystoupení z různých společenských aktivit jako je například tanec, sportovní gymnastika, kouzelnictví, viděli jsme ukázku fotbalového umění, zazněly básně, písně, hra na klavír nebo flétnu.

K celkové radostné atmosféře přispěly i dvě dětské moderátorky, které nás provázely celým zábavným odpolednem. Tato akce pobavila a okouzlila všechny přítomné a poděkování patří nejen všem zúčastněným aktérům, ale i divákům, protože všechna vystoupení ocenili bouřlivým potleskem.

Nejvyšší počet bodů získala Anežka Hendrychová z 3.A - srdečně blahopřejeme!

Touto akcí jsme se rozloučili s letošním školním rokem a přejeme všem dětem a rodičům krásné a pohodové prázdniny :-)

26.06.2017 11:17:03

Nejrychlejší lanáček

V červnu proběhl již 3. ročník celodružinové soutěže "O nejrychlejšího lanáčka".

Tak jako v minulých letech proběhla tato akce na základě dobrovolnosti. Děti, které se chtěly zúčastnit, prošly dvakrát lanovou dráhu a s rychlejším časem se nominovaly do celkového hodnocení. Ve dvou hlavních kategoriích - mladší a starší žáci byli navíc zvlášť vyhodnoceni kluci a holky.

Letošní absolutní vítězkou se stala žákyně 2.C Natálie Běláková, která vytvořila nový časový rekord - 26 sekund.

Lanové centrum je velmi oblíbeným místem všech dětí, a proto má tato akce u dětí velký ohlas. Srdečně blahopřejeme nejen vítězům, ale taky všem zúčastněným.

21.05.2017 18:34:20

Jarní tvořivost ve školní družině

V jarních měsících jsme se ve školní družině mimo jiné věnovali také výtvarným projektům.

V mladších odděleních jsme pracovali s textilními barvami a pomocí šablon si každý nazdobil své tričko. Děti si mohly vybrat z široké nabídky různých témat - od modelů motorek až po květinové vzory nebo obrázky zvířat.

Starší oddělení si vyzkoušelo modelovací hmotu Fimo, ze které vyrábělo jednoduché ozdoby z kuchyňských vykrajovátek - například přívěšky nebo knoflíky ap. Někteří si vymodelovali postavičky z kreslených seriálů a komiksů.

Všem dětem se práce dařila, a proto se k těmto tématům v budoucnu opět vrátíme. Za pozornost stojí i zmínka o tom, že skupinka dětí si vyzkoušela práci s barevnými písky, z kterých vytvořila jednoduché obrázky jako dárky pro své nejbližší.

1 2 3 ... 16 17 další »