Dnes je středa 19.06.2019 a svátek má Leoš.

17.06.2019 07:59:36

Charitativní prodej

V červnu jsme se zúčastnili charitativní akce na pomoc dětem v Paraquayi. Všechny děti a vychovatelky vyráběly drobné dárky, které se pak prodávaly v misijním obchůdku ve skanzenu.

Byly to například záložky do knih, obaly na drobné předměty, kabelky zdobené textilní barvou, přáníčka, ale také dárky, které poskytly některé maminky a dospělí z řad dobrovolníků.

Děti tak opět ukázaly, že pomáhat může každý.

17.06.2019 07:56:23

Nejrychlejší lanáček

V červnu se uskutečnil v lanovém centru školy již 5.ročník celodružinové akce "O nejrychlejšího lanáčka".

Podmínky soutěže zůstaly stejné jako v minulých letech. Děti na základě dobrovolnosti absolvovaly dvakrát lanovou dráhu a s rychlejším časem postoupily do závěrečného finále, které bylo rozděleno na mladší a starší žáky. Navíc jsme v každé kategorii vyhodnotili kluky a holky zvlášť.

Putovní pohár a absolutní vítězství obhájila Natálka Běláková (4.C), která vylepšila svůj rekord z minulého roku ještě o 2 vteřiny.

Srdečně blahopřejeme všem, kteří se oblíbené soutěže zúčastnili :-)

17.06.2019 07:50:01

Olympiáda v Chuchelné

Začátkem června se uskutečnila v Chuchelné mezidružinová sportovní olympiáda. Této akce se zúčastnilo i naše devítičlenné družstvo s vychovatelkou Janou Stuchlíkovou.

Děti si vyzkoušely například hod granátem, překážkovou dráhu, běh na 5O metrů, plížení pod nízkou překážkou a štafetový závod, který patří k nejoblíbenějším disciplínám.

Kromě sportování jsme si všichni užili krásné počasí a naše radost byla umocněna také drobnými dárky a sladkostmi, které jsme si vybojovali krásným pátým místem.

Reprezentovali nás tito žáci: Samuel Ballarin, Kateřina Elblová, Ester Štefková, Agáta Zajícová, Matyáš Pernický, Klára Neuvaldová, Matouš Martínek, Matěj Harazim a Dominik Musiol.

Všem soutěžícím patří poděkování za účast a reprezentaci naší družiny. A tak zase za rok, olympiádo :-)

24.04.2019 10:30:24

Hry bez hranic

V dubnu proběhla tradiční soutěž "Hry bez hranic". Tuto zábavnou akci pořádalo Centrum volného času v Kravařích a naši bolatickou družinu reprezentovaly tyto děti: Samuel Ballarin, Erik Pospěch, Josef Pavlík, Tereza Pavlíková, Nelly Moravcová, Klára a Veronika Smitkovy, Viktorie Gregorczyk, Matouš Martínek, Matěj Harazim, Natálie Běláková a Adam Pospěch.

Pod vedením vychovatelky Petry Ballarinové se naši žáci zúčastnili zábavného sportovního odpoledne, které proběhlo v tělocvičně ZŠ v Kravařích. A jaké disciplíny na nás čekaly letos? Za účasti devíti družstev jsme si mohli například vyzkoušet akrobacii na chůdách, běh slalomem, při kterém nám nesměl spadnout malý míček držený na lžičce, nechyběla oblíbená štafeta či kuličkiáda, která vyžadovala nejen soustředění, ale i rychlost. Ta nesměla chybět i při zábavném skládání rozstříhaných obrázků.

Naše družstvo obsadilo v silné konkurenci 5. místo. Všechny děti si přivezly sladkou odměnu a společenskou hru "Rybičky", která udělala radost nám všem.

24.04.2019 10:23:40

Týden pro včelu

V prvních jarních dnech se všechny děti ve školní družině zapojily do projektu "Týden pro včelu". Na životě těchto malých tvorů jsme si ukázali spoustu přírodních zákonitostí a během celého týdne jsme se dozvěděli o včelách mnoho zajímavostí.

Například kdo bydlí v úlu a jakou má zde úlohu a práci, kolik medu nasbírá včelka za svůj život, jakou létá rychlostí, jak se včely mezi sebou dorozumívají a co všechno předchází tomu, než si otevřeme sklenici medu.

Součástí tohoto povídání byly také zábavné "včelí hry", čtení z knihy o Medovníčkovi, Barvínkovi a včelce Máji, tvoření vlastních rýmovaček nebo pečení medovníčků.

Prohlédli jsme si, jak vypadá například plástev nebo ochranná helma, která chrání včelaře před bodnutím.

Prostřednictvím tohoto projektu se děti naučily ještě více chápat a respektovat přírodu.

1 2 3 ... 20 21 další »