Dnes je pondělí 23.04.2018 a svátek má Vojtěch.

17.04.2018 18:17:34

Pohádková tečka za zimou

Na přelomu zimy a jara se ve školní družině uskutečnila pohádková akce, kterou si pro nás připravily pod vedením svých vychovatelek děti z mladšího a středního oddělení. Zahrály nám všem pohádkový příběh O dvanácti měsíčkách.

Tomuto setkání předcházely přípravy různého charakteru. Kromě toho, že se děti musely naučit text a písně, které danou pohádku doprovázely, bylo ještě třeba vyrobit kulisy a jednoduché kostýmy. Pak už mohlo vše začít. Nakonec proběhl i zábavný test, který prověřil, jak byly děti pozorné a soustředěné. Všichni jsme si odnesli zážitky jako z opravdového divadla.

Budeme se těšit na další podobná setkání.

04.02.2018 13:14:13

Dobble - 2. ročník společenské hry

V lednu se uskutečnil ve školní družině po roční odmlce teprve 2. ročník oblíbené společenské hry Dobble. Tato hra je určena pro děti od šesti let a nabízí skvělou zábavu zaměřenou na rychlost, postřeh, reflexy. Skládá se z 55 karet, s 8 symboly na každé z nich a jen 2 karty mají společný znak. Současně může hrát až 6 hráčů v 5 různých obměnách.

V naší školní družině proběhla nejdříve třídní kola a nejúspěšnější hráči pak postoupili do celodružinového utkání. Vítězkou letošního turnaje se stala Klára Táncos (4. A), které srdečně blahopřejeme! Na druhém místě se umístili sourozenci Magdaléna a Jiří Pavlíkovi (4. A) a třetí místo patří Veronice Smitkové (1. A).

Tato hra je pro svou jednoduchost u dětí velmi oblíbená a přináší nám zábavu a radost během celého pobytu ve školní družině.

04.02.2018 13:08:34

Olympiáda školních družin

V zimních měsících proběhla ve školní družině zábavná olympiáda v netradičních sportovních disciplínách. Tato akce se uskutečnila v malé tělocvičně základní školy a byla rozdělena na dvě etapy. Nejdříve soutěžily starší děti a další týden se mezi sebou utkali mladší kluci a holky.

Tak jako v minulých letech nesměl ani letos chybět olympijský oheň a slavnostní ceremoniál, jehož součástí byl slib sportovců, ve kterém zazněla pravidla pro dané disciplíny.

Charakter celého setkání se nesl v duchu zimních sportů, ale v humorném podání. A tak si děti mohly například vyzkoušet "curling" se smetáčkem a polystyrenovou koulí, "sobí spřežení" s jízdou na dece, "lyžování" na papírových lyžích, "bobování" na igelitových pytlích nebo "krasojízdu" na točících židlích ap.

Na závěr všechny čekala sladká odměna a vlastnoručně zhotovené papírové medaile. S tou putovní se sejdeme opět za rok. Tak na shledanou, olympiádo!

29.01.2018 10:49:40

Vánoce ve školní družině

Než nastane vánoční čas ve školní družině, předchází této chvíli přípravy různého druhu. Všechny děti a paní vychovatelky si v době adventní četly vánoční povídky a příběhy, poslouchaly koledy. Někteří se pokusili přenést vánoční pohádky do výtvarného či dramatického zpracování.

Nechyběly ani adventní dílny, ve kterých jsme vyráběli dárky a přání pro rodiče a své blízké. V některých odděleních děti zdobily perníčky, jiní zase vánoční svícny a pár dětí se vydalo "ježíškovou cestou", na které je čekalo spousta zábavy a překvapení.

Po celou dobu příprav jsme si také povídali o tom, jak je důležité, abychom se naučili ztišit, vnímat potřeby druhých a že se nemusíme obdarovávat jen dárky. Někdy stačí jen úsměv a vlídné slovo a svět je hned veselejší.

Nakonec zazvonil zvoneček a Vánoce mohly začít. Přejeme všem rodičům a dětem krásné svátky a úspěšný nový rok 2O18!

09.01.2018 07:52:34

Podzim ve školní družině

Podzim ve školní družině probíhal tak jako v minulých letech v tradičních, ale i netradičních činnostech. Děti pozorovaly barvy měnící se přírody a tuto skutečnost pak převáděly hlavně do výtvarných a pracovních činností.

Tak si například vyzkoušely různé techniky se zapouštěním barvy, batikování výkresů, zhotovení efektu ručně vyrobeného papíru, práci s enkaustickou žehličkou nebo tisk s pomocí bramborových tiskátek.

Barvy podzimu se nacházely téměř všude-třeba i při oblíbeném cvičení s barevným padákem. K těm netradičním, ale přesto zajímavým činnostem, patřilo malování a zdobení neglazurovaných talířů nebo pexesový turnaj, jehož zvláštností byly karty, které si děti zhotovily samy-tentokrát  v podobě evropských vlajek.

Podzimní témata se objevila také v zábavných kvízech a tajenkách, které si žáci vytvářeli a vymýšleli samostatně. Neménně zajímavou činností bylo modelování slunečnic z opravdového marcipánu a touto sladkou tečkou jsme podzimní období ukončili.

1 2 3 ... 17 18 další »