Dnes je čtvrtek 21.03.2019 a svátek má Radek.

13.02.2019 17:49:24

Vítání prvňáčků ve školní družině

Na začátku října proběhla ve školní družině každoroční akce "Vítání prvňáčků", kterou si pro nejmladší děti připravili kluci a holky ze starších tříd.

V programu zazněla hra na flétnu, někteří recitovali, jiní zpívali a zajímavé modely a kostýmy byly součástí originální módní přehlídky. Nejvíce se dětem líbila hudební pohádka O Šípkové Růžence a celou akci ukončilo loutkové divadélko O Jeníčkovi a Mařence.

Při tomto setkání se děti mohly vzájemně představit a popřát si, aby se nám ve škole líbilo a aby nám vzájemné přátelství a kamarádství přinášelo radost a pohodu.

Na památku si děti odnesly drobné papírové dárky, které pro ně vlastnoručně vyrobili jejich kamarádi.

Foto zde.

27.01.2019 13:13:17

Zimní olympiáda ve školní družině

V lednu se uskutečnila ve školní družině zimní olympiáda v netradičních sportovních disciplínách. Toto setkání proběhlo v tělocvičně základní školy a bylo zahájeno zapálením olympijského ohně a slavnostním slibem, který nám připomenul, že budeme soutěžit podle stanovených pravidel v duchu fair play. Radostnou a pohodovou atmosféru umocnilo také losování, které rozdělilo děti do smíšených družstev a tím bylo vše odstartováno.

A jaké disciplíny na nás čekaly letos? Mohli jsme lyžovat na papírových lyžích, bruslit na točících židlích, hrát hokej nebo bobovat v igelitových pytlích, vyzkoušeli jsme si curling s drátěnkou a nakonec jsme se povozili na dekách se "sobím spřežením".

Ještě na nás čekal vědomostní test, kreslení zážitků a čokoládová medaile, která byla sladkou tečkou celé akce.

18.12.2018 17:04:55

Vánoční ladění

Vánoce ve školní družině patří k nejkrásnějšímu a nejoblíbenějšímu období v roce. Jsou opředeny zvláštním kouzlem, které je spojeno s množstvím zvyků a tradic. A nejde jen o nazdobený stromeček a dárky. Je to čas, kdy se snažíme být k sobě mnohem blíž. Také letos jsme využívali tuto dobu k tomu, abychom společně strávili hezké chvíle pohody a klidu.

Povídali jsme si o tom, jak slavili Vánoce naši předci a jak je slavíme dnes, jaké jsou vánoční symboly a tradiční pokrmy, ochutnávali jsme cukroví od maminky, četli si adventní příběhy a pohádky. Při vyrábění dárků, přáníček a dekorací jsme poslouchali a zpívali koledy.

Letos děti také zhotovily dárky pro klienty v "domácí péči", ozdobily zvonečky do výtvatrné soutěže a uskutečnil se 1. ročník pěvecké přehlídky SuperStar. Nechyběla ani oblíbená "ježíškova cesta" a v závěru jsme dotančili až ke stromečku s dárky.

Přejeme všem dětem a rodičům radostné a pohodové Vánoce a hodně štěstí v novém roce 2O19.

03.12.2018 08:47:24

Loučení s podzimem

Letošní podzim probíhal ve školní družině netradičně. Díky teplému a slunečnému počasí jsme trávili volný čas po vyučování především venku - na procházkách, v lanovém centru, na školním hřišti nebo jen na trávníku u školy. Tento čas nám přinesl nejenom více pohybu, ale i více podnětů pro všechny smysly.

Děti hrály fotbal, skákaly přes švihadlo a lano, kreslily suchými křídami na chodník nebo jen tak běhaly s barevnými šátky, které nám připomínaly padající listí. Jiní stavěli domečky z trávy, konstruovali z kamínků a větviček, sbírali kaštany a šišky. Do třídy jsme se pak vraceli radostní a odpočinutí.

Na závěr tohoto krásného podzimního období si pro nás připravily některé děti z 3.B vystoupení s názvem "Cirkus", ve kterém se nám představily "divoké kočky", siláci, kouzelníci, hudebníci a nechyběli ani klauni a humorné scénky.

Potom jsme si všichni zatančili, a tak jsme se rozloučili s letošním podzimem.

30.10.2018 18:19:48

Charita ve školní družině

V říjnu se ve školní družině uskutečnila v rámci celosvětového projektu akce "na pomoc misiím". Děti se svými vychovatelkami vyráběly jednoduché dárky, které se pak prodávaly v misijním obchůdku. Výtěžek z tohoto prodeje, který činil téměř 4O.OOOkč, byl zaslán do Paraguaye, kde poslouží těm nejpotřebnějším v oblasti Aregua.

Poděkování patří všem dětem, ale také dobrovolníkům z řad maminek i babiček, které přispěly svým tvůrčím dílem.

To, že nám není lhostejný osud některých dětí a dospělých, nás více sbližuje s přáním vzájemně si pomáhat. Tato akce patří ve školní družině k těm nejoblíbenějším.

1 2 3 ... 19 20 další »