Dnes je pátek 19.04.2019 a svátek má Rostislav.

09.07.2012 20:29:23

Rozloučení se školní družinou.

V závěru června se děti školní družiny rozloučily ve svých třídách.

Originálním způsobem si připravily pohoštění děti středního oddělení.Využily ovoce a zeleninu a z těchto surovin udělaly ovocné špízy a ozdobné zeleninové panáčky.

Pro nejmladší třídu byli překvapením papíroví medvídci a "družinové vysvědčení" předala paní učitelka nejstarším dětem.

Přejeme všem klidné a pohodové prázdniny.

Podívejte se jak to vypadalo zde.

14.06.2012 14:38:54

Oslavy Dne dětí.

Na začátku června proběhly ve školní družině oslavy Dne dětí.

V každém oddělení se uskutečnily zábavné soutěže, které byly odměněny sladkým balíčkem.Každá třída si pak připravila ještě jedno překvapení.

Nejmladší děti zahrály ostatním pohádku O dvou ušácích, která je měla motivovat k tomu, jak bychom se k sobě měli chovat.Nejstarší děti se představily v krátké hudební show a střední oddělení se vypravilo po šipkách hledat poklad v okolí školy.Během tohoto hledání je čekalo plnění jednoduchých úkolů, které prověřily jejich dovednosti a znalosti.

Tento svátek nám přinesl mnoho radosti a společných zážitků.

Fotografie ke zhlédnutí zde.

14.06.2012 14:12:13

Netradiční den ve středním oddělení ŠD.

Netradiční den ve středním oddělení ŠD, aneb když ve škole neteče voda.

Tento den využily děti středního oddělení k pobytu venku a vydaly se na odpolední vycházku na skládku na Borové.

U této příležitosti navštívily své kamarády, pozorovaly život zvířat a odměnou na konec byly sportovní hry a zábavné soutěže.

Tento den se všem moc líbil.

Fotky zde.

09.06.2012 19:27:55

Charitativní akce ve školní družině.

Na konci května proběhla ve školní družině již podruhé charitativní akce na pomoc chudobným dětem.

Ve všech odděleních děti vyráběly papírová přáníčka a jednoduché dárky, které se pak prodávaly v charitativním obchůdku ve skanzenu.

Do této akce se zapojily i některé třídy nižšího stupně ZŠ.

Výdělek této akce jsme zaslali do Paraguaye a tím jsme podpořili život dětí na misiích z největší bídy.

04.05.2012 09:36:16

Netradiční výtvarné techniky ve školní družině

V posledních týdnech dubna se každá třída školní družiny seznámila s některou netradiční výtvarnou technikou.

Nejmladší oddělení pracovalo s keramickou hlínou. Děti se naučily materiál zpracovávat, po vypálení glazurovat a výsledkem byly jednoduché přívesky na krk. Fotky zde.

Děti středního oddělení batikovaly trička. Nejdříve se učily vázat vzory, pak připravovaly barvící lázeň, ve které se textilie barvily, a tak si každý vytvořil originální barevné oblečení s netradičními vzory. Fotky zde.

Nejstarší oddělení si do družiny nejdříve pozvalo maminku svého kamaráda, která jim předvedla techniku papírového pletení. Tato technika využívá odpadový papír a na závěr z něj vzniknou košíčky různých tvarů a velikostí. Fotky zde.

Tato akce umožnila dětem poznávat nové postupy v pracovních činnostech, seznámit se s dalšími prostory školy jako je keramická dílna, kuchyň a zároveň vykouzlila úsměv a radost nás všech z výsledků našeho snažení.