Dnes je neděle 20.01.2019 a svátek má Ilona.

16.01.2012 19:30:01

Poděkování

Vychovatelky všech tří oddělení školní družiny děkují všem rodičům a dětem, kteří se zúčastnili společného víkendového kreslení na téma "Vánoce u nás doma".

Všechny obrázky byly vystaveny ve spojovací chodbě ZŠ.

Těšíme se na další spolupráci s Vámi.

03.01.2012 12:16:33

Vánoce ve školní družině

Vánoce ve školní družině prožily všechny děti v duchu českých tradic - zdobili jsme stromečky, vyráběli jsme vánoční ozdoby a řetězy, poslouchali jsme a zpívali koledy. Nejstarší děti pekly cukroví, střední oddělení se zúčastnilo vánoční vycházky a nejmladší třída se vzájemně obdarovala vánočním polštářkem ve tvaru ryby. Fotografie zde.

Všechny tyto zážitky umocnil vánoční koncert v podání dětí ZUŠ, které nám předvedly vánoční pásmo písní a koled. Na závěr jsme si všichni zazpívali a s přáním radostně prožitých Vánoc jsme se začali těšit na prázdniny. Fototografie zde.

Vánočním dárkem pro všechny pak byla pohádka O Popelce, kterou si připravila nejstarší třída ŠD pod vedením paní učitelky Marty Antošové. Fotografie zde.

09.12.2011 21:43:29

Přišel k nám anděl, čert i Mikuláš

V pondělí 5. prosince zavítal Mikuláš, čerti i andělé do školní družiny. Ve všech třech odděleních si děti připravily krátký program, který zahrnoval písně, básně, hudebně pohybové hry a starší děti si navíc připravily i "barevné punčochy", do kterých jim Mikuláš nadělil sladkosti.

Odměněni ale byli všichni a takto radostně prožité odpoledne jsme pak na základě svých citových prožitků výtvarně zpracovali v tématické kresbě.

Foto zde.

28.11.2011 08:44:43

Rozloučení s podzimem

Dne 22. listopadu 2011 si děti z nejmladšího oddělení ŠD připravily podzimní besídku pro rodiče s názvem "Rozloučení s podzimem".

V krátkém programu předvedly, jak tráví svůj volný čas a co všechno se už naučily. Zazněly písně a básně o podzimu, které děti doprovázely pohybem a hrou na dětské hudební nástroje. Na závěr jsme rodičům předali podzimní přáníčka, která byla ozdobena jednoduchou výtvarnou technikou.

Další část tohoto zábavného odpoledne proběhla ve výtvarné dílně, ve které jsme společně vyráběli jednoduchý papírový dárek. Ve školní kuchyni byla možnost posedět, odpočinout si a povykládat si u kávy. Věříme, že spokojeni byli všichni a těšíme se na další společné setkání.

Fotky z této besídky naleznete zde.

01.11.2011 10:32:21

Vítání prvňáčků

V posledním říjnovém týdnu se uskutečnila ve školní družině akce "vítání prvňáčků", kterou připravily pod vedením paní učitelky Marty Antošové děti z nejstaršího oddělení. Kluci a holky přednesli básničky, zazpívali písně a dětem předali malý podzimní dárek - zapichovátko pohádkového havrana. Na oplátku nejmladší děti předvedly, co všechno už zvládly a naučily se od začátku školního roku. Na závěr jsme si zazpívali všichni společně. Těšíme se na další mezidružinové setkání.

Fotky z této akce naleznete zde.