Dnes je středa 12.12.2018 a svátek má Simona.

10.12.2018 13:28:33

Recepty z mikulášského menu

Akce "Vaříme mikulášské menu s kuchařem z firmy Lagris" se vydařila a nové recepty dětem chutnaly.

Recept na pomazánku z červené čočky, kterou si děti předškoláci MŠ připravily spolu s kuchařem v naší školní jídelně a moc jim chutnala:

Na másle orestujeme cibulku, potom přidáme nastrouhanou mrkev a celer a chvíli dusíme. Nakonec přidáme červenou čočku, podlijeme trochou vody a uvaříme doměkka. Po vychladnutí vyšleháme ponorným mixerem dohladka a spojíme s pomazánkovým máslem, dochutíme solí, česnekem a pažitkou.

Recept na rajskou polévku trochu jinak z pečených rajčat, kterou p. kuchař připravil i pro děti ZŠ:

Konzervu celých rajčat Podravka v rajské omáčce dáme na pekáček, posypeme trochou cukru /při pečení trochu zkaramelizuje/ a dáme zapéct do trouby na 30 minut. Mezitím orestujeme na tuku/máslo+olej/ červenou cibuli do měkka, potom přidáme nastrouhanou nahrubo mrkev /dávka 1/2 rajčat a 1/2 mrkve/ a podusíme. Nakonec přidáme sůl, drcený česnek, vegetku a snítku tymiánu a vše vyšleháme ponorným mixérem dohladka. Na zahuštění můžeme přidat zásmažku nebo uvařené brambory. Při podávání můžeme zjemnit vyšlehanou pusinkou ze šlehačky.

26.11.2018 14:50:12

Mikulášský den - vaříme s kuchařem z firmy Lagris

Dne 5.12.2018 budeme v naší školní jídelně vařit mikulášské menu s kuchařem z firmy Lagris. Budeme dětem připravovat speciality z receptur firmy Lagris a v době výdeje stravy bude p. kuchař Zbyněk vydávat dětem osobně. Pro děti z MŠ si p. kuchař připravil ještě speciální přípravu ranní svačinky - pomazánku z červené čočky zdobenou zeleninkou, kterou si děti sami připraví a ozdobí.Děti předškolního věku si přijdou tuto pomazánku připravit do naší školní jídelny za doprovodu p. učitelek.

Za školní jídelnu   p. Ballarinová, vedoucí jídelny

04.10.2018 06:43:52

Odhlašování stravy v době nemoci

Připomínáme všem rodičům, zákonným zástupcům žáka, že mají povinnost, pokud jejich dítě onemocní nebo má z jiného důvodu vícedenní absenci ve škole, odhlásit jim objednané obědy, a to na celou dobu trvání nepřítomnosti. Pouze první den nepřítomnosti žáka je možné oběd odebrat za dotovanou cenu.

Školní obědy jsou dotované státem (režijní výdaje, mzdové náklady…), a proto žák, které je nepřítomen ve škole, má nárok na zvýhodněnou cenu stravování pouze první den neplánované nemoci (lze si jej v jídelně vyzvednout a odnést v jídlonosiči).

Na dny následující , tj. od druhého dne nemoci, se dle platných předpisů (Vyhláška MŠMT č. 107/2005 o školním stravování, §4 odst.9 a §2 odst.7) již zvýhodnění nevztahuje. Tato informace, zákonná podmínka, je uvedena na přihlášce ke stravování, kterou každý zákonný zástupce žáka na začátku šk. roku podepsal.

Pokud Vaše dítě onemocní a Vy objednané obědy nezrušíte, jsme Vám, rodičům, nuceni objednané a neodhlášené obědy od druhého dne nemoci žáka i když fakticky nebyly odebrány, ale byly uvařeny, fakturovat plnou cenu oběda, tj.+28-Kč k ceně stravného.

Při kontrole školy ze strany stát. orgánů  by v opačném případě bylo konstatováno porušování legislativy školou včetně sankcí, pokut apod. Při kontrolách prováděných školou jsme v tomto smyslu zjistili pochybení, byly zaslány dopisy a vyžadovány příslušné částky. Abychom tomuto předešli, opět připomínáme rodičům povinnost odhlásit obědy při nemoci či jiné nepřítomnosti žáka ve škole.

Ballarinová Zdenka, vedoucí školní jídelny

26.06.2018 07:03:18

Změna způsobu platby stravného

Vážení rodiče,

banka ruší u našeho účtu platby formou inkasa. Důvodem jsou zejména požadavky na zvyšování bezpečnosti platebních transakcí. Proto dochází také ke změně platby stravného.Strávnici, kteří mají účet u ČS a měli zřízený souhlas s inkasem, musí přejít na platby trvalým příkazem. Na základě novelizace vyhlášky ke stravování je nutné uhradit stravné již měsíc před zahájením docházky.

Platby je tedy možno provádět pouze trvalým příkazem, doporučujeme následující postup

1/ číslo účtu: 35-1847209349/0800 částka u MŠ  700 Kč       u ZŠ 600 Kč

2/ uvést VS ( obdrží na přihlášce ) a do zprávy pro příjemce uvést také jméno a příjmení dítěte

3/ trvalý příkaz doporučujeme nastavit na 10. srpna, vyúčtování a vrácení přeplatků probíhá 2x ročně ( únor a srpen )

Děkujeme za pochopení, případné dotazy směřujte vedoucí školní jídelny paní Zdeňce Ballarinové

tel : 777 736 625

01.09.2017 10:37:58

Výběr jídel - odhlášení obědů

Tyto úkony je možné provádět po přihlášení do stravovacího systému, který je určen pouze žákům ZŠ a jejich rodičům.

Tam se dostanete ze stránek školy, kde si najdete sekci jídelna a v levém sloupci zvolíte položku "VÝBĚR JÍDEL - ODHLÁŠENÍ"

Tento krok Vás přesměruje na náhled jídelního lístku a také na přihlašovací formulář (úplně vpravo). Do formuláře vepíšete přihlašovací jméno a heslo, které obdrží žáci 4. 9. a dostanete se do prostředí, kde je možné si zvolit druh jídla, případně oběd odhlásit.  Více o prostředí naleznete zde.