Dnes je středa 19.06.2019 a svátek má Leoš.

10.06.2019 22:55:30

Informativní schůzka

Informativní schůzka pro rodiče dětí, které nastupují v září poprvé do mateřské školy se uskuteční ve čtvrtek 13. 6. v 15. 00 hodin v žabičkové třídě (třída, ve které probíhal zápis). Schůzka je bez dětí.

10.06.2019 22:53:11

Cesta do cirkusu

V neděli 26. 5. se konala tradiční akce Jdeme do cirkusu, kterou pořádá MŠ ve spolupráci s místními nadšenci. Start byl již tradičně na Fulvarku, kde na všechny účastníky čekali dva klauni s připravenými plánky pochodu. Tentokrát na všechny cestou čekalo několik překvapení. Nejenže byla změněna trasa pochodu a cíl byl na koupališti, čímž byla cesta trochu delší, ale také přibylo nové stanoviště. Své schopnosti a dovednosti v disciplínách, které se týkají cirkusu, si mohly vyzkoušet nejenom děti, ale také dospělí. Na deseti stanovištích na všechny čekali hraví klauni, krotitelé, provazochodkyně, krasojezdkyně, veselé opičky, kouzelníci, žongléři, siláci, nechyběla ani drezúra koní a střelnice. Kdo splnil všechny úkoly a došel až do cíle, mohl si v šapito u ředitele cirkusu vyzvednout zaslouženou odměnu. A pak už hurá na skákací hrad! Doufáme, že se všem nová trasa i nová disciplína líbila a že si odpoledne plné zábavy užily nejenom děti, ale také dospělí. Velké poděkování patří především všem účinkujícím, kterých bylo opět více než 50 a kteří se na svou "cirkusovou roli" pečlivě připravili. Bez jejich elánu, nadšení a obětavosti by to opravdu nešlo. Takže za rok zase jdeme do cirkusu?

Fotky z této akce najdete zde.

10.06.2019 21:48:21

Indiáni a kovbojové

Zveme všechny děti z MŠ, jejich sourozence a rodiče na Indiánské rozloučení se školním rokem. Sejdeme se 21. června v 16.00 hod. na zahradě MŠ.

Přijďte si chytit koně do lasa, vyrýžovat zlato nebo stopovat zvěř a vyzkoušet si tak svou zručnost v různých disciplínách.

Ke koupi bude párek v rohlíku, káva, nějaké dobroty a pití. Pokud si budete chtít opéct párek, doneste si s sebou.

Uvítáme indiánské a kovbojské oblečení.

10.06.2019 21:35:44

Atletický šestiboj

Děti z kuřátkové, žabičkové a beruškové třídy si v pondělí 3. 6. mohly vyzkoušet své atletické schopnosti a dovednosti, když se na hřišti ZŠ utkaly v atletické šestiboji. Součástí tohoto šestiboje byl běh na 50 m, skok do dálky, trojskok z místa, hod tenisovým míčkem do dálky a vyhazování a chytání míče. Pro děti bylo zajímavé, že si mohly vyzkoušet, jak se vybíhá ze startovacích bloků, či skáče do písku. Závody braly děti opravdu vážně, vždyť se všechno stopovalo, měřilo a hlavně zapisovalo. Na výkonech to bylo opravdu znát a některé byly velmi dobré.

Naše školka je součástí projektu „Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky", který organizuje Česká obec sokolská, a děti dostávají na konci školního roku za splnění úkolů drobné odměny, ale hlavně medaile. Ty si za své atletické výkony, ale hlavně za snahu, zasloužili nejen ti, kteří stáli na stupních vítězů, ale také všichni ostatní.

07.06.2019 12:06:42

Květen u štěňátek

Asi nejzajímavější akcí pro děti byla návštěva maminek na třídě u příležitosti "Dne matek". Účast byla veliká a téměř jsme se do našeho malého prostoru nevešli. Děti se nejprve předvedly krátkým programem, potom předaly maminkám dárek, který si vyrobily a ve třídě jsme pokračovali tvořivou dílničkou - zdobením tašky buď vlastním nápadem nebo byly k dispozici brázky, které si mohly maminky překreslit a společně s dětmi si ozdobit. Některé maminky přinesly sladkou upečenou dobrotu ke kávičce, takže k dokonalosti už nám nic nechybělo.

Jedním z témat měsíce byla i doprava, do toho se nám trefila návštěva policie ČR. Škoda, že nám nevyšlo moc počasí a tak si děti prohlížely policejní auto za deště. I tak to pro děti byl zážitek.

1 2 3 ... 36 37 další »