Dnes je pondělí 14.10.2019 a svátek má Agáta.

08.10.2019 13:15:35

Začátek roku na beruškách

Září přivítalo děti z Beruškové třídy mnoha pestrými aktivitami a činnostmi. Během pěšího výletu do školky na Borové se děti nejen vzájemně  sblížily, ale poznaly také své kamarády z Borové. Cestou jsme poznávali stomy, keře a jejich plody, hráli jsme hry v přírodě.

V dalším týdnu si děti přinesly do MŠ různé druhy ovoce a zeleniny, které jsme pak poznávali podle chuti, vůně i tvaru. Děti si samy vařily jablíčkový puding, pekly jablíčkové muffinky a tvořily ovocné špízy.

Pak jsme společně s dětmi vymysleli výlet vlakem do vedlejší Chuchelné. Jízda vlakem byla pro děti, které nikdy takto nejely, velkým zážitkem. V Chuchelné jsme si pohráli na krásně vybaveném dětském hřišti a opět vláčkem hurá do Bolatic. Všechny děti výlet zvládly, a to znamená, že jsme už opravdoví předškoláčci.

Konec měsíce patřil návštěvě ostravského Divadla loutek, kde probíhal Festival zahraničních divadel. Pro naše děti jsme vybrali finskou pohádku Yana a Yetti, která se setkala s kladným ohlasem. Nám pedagogům to bylo odměnou.

Fotky beruškové třídy najdete zde.

08.10.2019 13:03:48

Září u štěňátek

Nový školní rok přivítal nové děti do třídy „Štěňátek“. V prvním týdnu jsme se s dětmi zaměřili na seznámení, adaptaci a hlavně aby vše proběhlo nenásilnou formou s minimem slziček a stesku po maminkách. Vysvětlili jsme si pravidla třídy, seznámili jsme se kde co máme a můžeme najít, kde budeme jíst, spinkat a hrát si. Prohlédli jsme si nové hračky a to nejdůležitější, našli jsme nové báječné kamarády. Ve druhém týdnu jsme se seznámili s okolím, kde bydlíme a kam chodíme do školičky. Prohlédli jsme si zahradu, kde máme spoustu průlezek, dětského zázemí od kol a odrážedel až po pěkné pískoviště, kde děti mohou popustit uzdu fantazii a přenést se do světa pískových staveb. Naučili se vzájemné spolupráci a spontánně se radovat z výsledku. Ve třetím týdnu jsme mlsali ovoce, převlékli jme se za kuchaře a upekli moc dobrý koláč, který jsme potom společně ochutnali a odnesli jsme si na cestu domů. Ve čtvrtém týdnu jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí o zelenině, hodně jsme se toho naučili a protože jsme ji taky spousty donesli, tak jsme měli celý týden zeleninové hody a opravdu nám moc chutnalo. :-)

Fotky štěňátkové třídy najdete zde.

08.10.2019 12:52:36

Berušky na procházce do Křemének

Ve čtvrtek jsme si užili krásnou sluníčkovou procházku v přírodě. Šli jsme na Křeménky, kde na nás čekal pan myslivec Petr Matelský. Pan myslivec nás hezky přivítal a provedl nás areálem. Jeho vyprávění se dětem moc líbilo. Ukázal nám zvířátka a myslivnu a povídal nám mnoho zajímavého o lese, o zvířatech a o životě myslivce. Moc děkujeme! Nejen za pozvání a zajímavé povídání, ale také za dobroty a výukové materiály.

Více fotek najdete ve fotogalerii beruškové třídy.

04.10.2019 16:28:54

Měsíc září u žabiček

V prvním měsíci se děti seznámily s prostředím nové třídy i s novými kamarády. Zaměřili jsme se na vzájmené vztahy mezi dětmi, vysvětlili jsme si pravidla třídy a začali společně pracovat i ve skupinách v různorodých tématech. Děti se blíže seznámily s našim ptactvem, v různorodých aktivitách si vyzkoušely stavět draka na mnoho způsobů a mimo jiné procvičily správnou techniku dýchání, počty 1 - 10, skládání slov z písmen či správné držení tužky při práci s pracovními listy. Veškeré aktivity doplnily vhodné básně a písně.

Fotky žabičkové třídy najdete zde.

04.10.2019 15:43:41

Divadlo

V pondělí k nám do školky přijede divadlo Smíšek s programem: Malované zpívánky.

1 2 3 ... 40 41 další »

Mobil: 6. -9. tř - 777 73 66 22, 1. - 5. tř 778 050 08