Dnes je sobota 07.12.2019 a svátek má Ambrož a Benjamín.

Aktuálně

03.12.2019 13:31:47

Listopad u medvídků

V listopadu jsme se s dětmi z medvídkové třídy věnovali tématu volně žijících zvířátek, jejich přípravě na zimu, čtením příběhů, pohádek, poznáváním zvířátek prostřednictvím obrázků, učili jsme se básničky, písničky, tanečky a pohybové hry, pozadu jsme nezůstali ani s výtvarným tvořením. Také jsme pracovali s tématem podzimní počasí, pozorovali jsme jeho podoby, hráli různé hry. Poslední listopadový týden už byl ve znamení Mikuláše, čerta a anděla, zdobení třídy a poslechu pohádek k tématu.

Další fotky medvídkové třídy najdete zde.

----
05.11.2019 12:33:53

Borovská cesta za strašidly

31. října za soumraku se na náměstí U Kozla začaly scházet děti za doprovodu rodičů nebo prarodičů. Většině dětí nechyběla maska a nezbytný doplněk k překonání strachu - baterka či lampión. Po zaplacení startovného začala odvážná cesta za strašidly s plněním úkolů, např. slož kostru z březových polínek, shoď plechovky s duchy, nebo namotej a chyť svítícího pavouka... Děti také dostaly za úkol vyrobit malého bubáka z bílého ubrousku a toto vyrobené strašidélko donést na zahradu MŠ, kde už čekaly připravené kolíčky a šňůry. Zavěšené strašidlo hlídalo školku celou noc ode všeho spatného a zlého. Nejen strašidla ale i počasí nás letos pořádně vyděsilo, byla zima a mrazivo. Teplý čaj, párek, či svařáček pro dospělé přišel opravdu vhod. Spousta dětí tak kvůli zimě nezůstala na závěrečnou bubáckou diskotéku. I tak to byl velice hezký říjnový večer. Děkujeme všem, kteří přišli na akci naší školkové třídy. Poděkování nepatří jen rodičům a dětem, ale především členům Osadního výboru a jejich rodinám, bez jejichž pomoci by se tato tradiční akce nemohla uskutečnit. Poděkování patří také zaměstnancům TS Bolatice za posečení trávy a dovezení laviček a stolů.

----
05.11.2019 12:29:04

V říjnu u Štěňátek

V měsíci říjnu, jsme se seznámili s novými básněmi a písněmi, naučili jsme se, jaký ten podzim vlastně je a jak ho poznáme. Řekli jsme si jaké práce vykonáváme na zahrádkách i na polích a jaké radosti nám podzimní vítr připravil v podobě pouštění draků a báječných honiček venku.

Protože nám  počasí přálo a bylo hezky slunečno, hodně jsme pobývali venku a pozorovali první změny, které podzim přinesl. Chodili jsme na delší procházky do okolí i do blízkého lesíku. Prozkoumali jsme, kde můžeme zvířátkům nosit dobroty, prohlédli hříbky a ukázali jsme si jedovaté muchomůrky, které les pouze zdobí .

Vyšli jsme si na kaštany, žaludy, krásné barevné lístky  a sběr různých přírodnin ze kterých jsme potom vyráběli ve třídě pro radost. Vyvořili jsme sovičky, které nám odpočívaly na větvičkách na nástěnce , také  barevné muchomůrky, které nás inspirovaly v lese svými krásnými kloboučky, barevné dráčky a pěkné housenky z listí, které nám teď zdobí školkové okýnko.

Fotky štěňátkové třídy najdete zde.

----
05.11.2019 12:21:03

Jak jsme prožili říjen v kuřátkové třídě...

Měsíc říjen jsme zahájili výletem do Loutkového divadla do Ostravy a v odpoledních hodinách si mohly děti pouštět draka na místním kopci, kde jsme pořádali Drakiádu.

Celý měsíc jsme se věnovali přírodninám, lesním a volně žijícím zvířátkům. Děti si vyzkoušely různé techniky, jak s přírodninami pracovat (frotáž listí, otisky, sestavování a další), naučily se poznávat a rozlišovat stromy od keřů a jejich plody.

Nově se také seznámily s prací ve skupinkách, kde plnily různé úkoly prožitkovou formou učení.

9.10. k nám přijelo Užasné divadlo Fyziky s ukázkou různých pokusů. Nezaháleli jsme ani ve třídě, kdy děti pozorovaly, co se bude dít se šiškou ve vodě, zda mrkev znovu zakoření a děti si ji budou moci  zasadit do hlíny.

Během měsíce se také rodiče zapojili do výroby krásných Podzimníčků, kterými jsme si vyzdobili prostory naší šatny.

Díky pěknému počasí jsme se podíleli společně s dětmi na sběru a hrabání listí na naší zahradě.

Na fotky kuřátkové třídy se můžete podívat zde.

----
04.11.2019 13:27:58

Malý badatel

V úterý dopoledne 5. listopadu budou mít děti z žabičkové a beruškové třídy polytechnické dílničky s názvem "Malý badatel aneb Prima pokusy". Děti se seznámí s mnoha zajímavostmi a taji ze světa chemie a fyziky - tentokrát na téma "voda" a "sůl nad zlato".

Akce je součástí projektu "Místní akční plán vzdělávání pro Hlučínsko".

----
1 2 3 ... 42 43 další »

Základní škola a Mateřská škola
BOLATICE, příspěvková organizace

Školní 540/9
747 23 Bolatice

Tel.: 553 655 252
Mobil: 6.-9. tř. 777 73 66 22, 1.-5. tř 778 050 081

esf | EU | MŠMT | OP
made by VIP Design.cz | FunkčníEshopy.cz ©2011 | Powered by VIPS!