Dnes je neděle 05.04.2020 a svátek má Miroslava.

03.03.2020 13:30:39

Únor na žabičkách

Měsíc únor začal jarními prázdninami, a tak ihned po návratu do MŠ a běžného provozu, čekalo na děti téma: Pohádky.

Děti si připomněly blíže základní pohádky, vlastními slovy jednotlivé děje pohádek odříkávaly za pomoci obrázků, a také si některé z pohádek vyzkoušely zahrát hromadnou formou, kdy se zapojila celá třída. Blíže se seznámily i s formou pohádky jako muzikál a tento malý muzikál si zahrály s pohádkovými čepičkami a musely se naučit i veršované texty či slova písní. Pohádkové téma bylo doplněno i o spousty jiných pohádkových aktivit: stavění hradů, vytváření šatů pro princezny, výroba prasátek a jejich domečků ve skupinkách či pohádkové pracovní listy.

V posledním týdnu tohoto měsíce jsme si povídali na téma: Naše tělo a zdraví, v tomto tématu však budeme pokračovat i v měsíci březnu. Část dětí se již zúčastnila projektu: Méďa zdravotník a druhá polovina třídy se tohoto projektu zúčastní  4. března.

Děti si již vyzkoušely postavit a nakreslit lidskou kostru či postavit člověka i s jeho vnitřními orgány a dozvěděly si o jednotlivých orgánech i mnoho zajímavostí.

Další aktivity spojené s lidským tělem na děti čekají již v tomto týdnu.

Fotky žabičkové třídy najdete zde.

28.02.2020 12:26:41

Lyžařský kurz na Vaňkově kopci

Lyžařský kurz je úspěšně za námi. I tentokrát nás na svahu čekali usměvaví instruktoři, kteří si svým profesionálním přístupem získali všechny děti. Menší obavy jsme měli z počasí, protože letošní zima byla opravdu podivná. Opět jsme měli štěstí, protože nám nepršelo a občas na nás vykouklo i sluníčko. Také děti byly letos perfektní, nikdo to nevzdal a na konci týdne všichni jezdili z velkého kopce. Páteční den, kdy se konaly závody, si užily nejen děti, ale také rodiče i prarodiče, kteří své potomky přišli podpořit. Samozřejmě na stupních vítězů stáli jen ti nejrychlejší, ale vyhráli všichni, kteří překonali strach a vydrželi. Takže za rok zase na
Vaňkáči.

Fotky z Lyžařského kurzu se můžete podívat zde.

28.02.2020 12:20:58

Únor u soviček

Začátek února ve školce začal až po jarních prázdninách a provoz byl zajištěn ve školce v Bolaticích. Po prázdninách na děti čekaly hry na lékaře, na zubaře, děti se naučily novým vědomostem o svém tělíčku, o nemocech, bacilech i vitamínech. Je pravda, že nás v tomto měsíci potrápily horečky a angíny. Všechno jsme ale vyléčily a děti si užily výlet do Jo-jo parku v Ostravě. Předškoláci uvítali tento měsíc ve školce své rodiče v rámci ukázkové hodiny. Přítomna byla i paní učitelka z první třídy p. G. Elblová. Poslední únorový den nám konečně nasněžilo, ale i přesto se těšíme už na březen, kdy začneme vítat jaro.

Fotky sovičkové třídy najdete zde.

28.02.2020 12:15:50

Únor na Beruškách

V měsíci únoru se děti na beruškách rozhodně nenudily. Začalo to maškarním plesem, na kterém se tancovalo, zpívalo a soutěžilo s klaunem Hopsalínem. Následovaly sportovní aktivity. Pondělky si děti užívají vodní radovánky v aquaparku v Kravařích. Druhý týden v únoru měly děti možnost dojíždět na Vaňkův kopec, kde si parádně zalyžovaly. Na konci kurzu byli všichni lyžaři odměněni medailí. Další sportovní aktivitou byla Zimní olympiáda v tělocvičně ZŠ. Paní učitelky si pro ně připravily nelehké úkoly. Děti byly moc šikovné a za své sportovní výkony dostaly další opravdové medaile. Ve středu 26. 2. nás navštívil Méďa zdravotník, který nás seznámil s možnými riziky úrazů a ukázal nám jak poskytnout první pomoc. V únoru také proběhly dvě lekce „Malého předškoláka". Děti se se svými rodiči zdokonalovaly ve svých schopnostech a dovednostech, které budou potřebovat v první třídě.

Fotky beruškové třídy najdete zde.

27.02.2020 13:34:40

Únor u medvídků

Jarní prázdniny odstartovaly měsíc únor a tak po návratu do běžného provozu jsme se věnovali tématům zdraví, moje tělo, smysly.

Velkým zážitkem pro děti z medvídkové třídy byl neplánovaný výlet do JoJo parku v Ostravě. S troškou obav jsme vyrazili spolu s kamarády z Borové a dětí ze štěňátek, vybaveni baťůžky a nějakou tou dobrůtkou vstříc malému dobrodružství. Cestu i pobyt v centru děti zvládly na výbornou, jen cestou zpět někteří okamžitě tvrdě usnuli. I to je důkaz toho, že si to vše opravdu užili.

Druhou zajímavou akcí byla středeční návštěva medvídka Zdravotníka v MŠ. Děti se učily způsobu zajištění pomoci při nenadálých událostech, učily se, co nepatří a patří na dětská hřiště, jak ovázat poranění (vyzkoušely na medvědovi) apod.

Fotky medvídků najdete zde.

Mobil: 6.-9. tř. 777 73 66 22, 1.-5. tř 778 050 081