Dnes je pondělí 14.10.2019 a svátek má Agáta.

04.10.2019 12:55:40

Září u koťátek

V září k nám na Koťátkovou třídu přišly nové děti, a to se neobešlo bez slziček. I tak jsme se ale pustili do aktivit a učení se novým věcem. V prvních dvou týdnech jsme se seznámili s naší třídou, hračkami a novými kamarády. Učili jsme se dělit se o hračku s kamarády, uklízet hračky na své místo a taky naše třídní pravidla a ranní pozdrav.

„Vedle sebe stojíme,

za ruce se držíme.

Popřejem si Dobrý den,

ať je každý spokojen.

Ať se máme všichni rádi,

vždyť jsme přece kamarádi."

Ve třetím týdnu jsme se rozloučili s vlaštovkami a zazpívali jsme jim nashledanou. V posledním týdnu jsme si povídali o ovoci. Děti si mohli do školky přinést ovoce, které jsme ochutnávali a poznávali jeho barvu. Měsíc září jsme ještě využili hezké počasí, které jsme věnovali procházkám po okolí a pozorováním přírody. Při procházkách jsme se učili chodit ve dvojicích po kraji.

Fotky dětí z koťátkové třídy najdete zde.

03.10.2019 13:00:55

Drakiáda

Letošní Drakiáda byla sice uspořádaná tak trochu narychlo, ale chtěli jsme ještě využít krásného a hlavně větrného počasí, které nám předpověď slibovala. A my jsme rádi, že nám to nakonec právě takhle vyšlo. Když jsme se po půl 4 sešli pod kopcem Fusák, sluníčko svítilo, hřálo a vítr foukal jako o závod. Po rozdání diplomů a sladkosti na posilněnou se šlo na to! Dostat draka do oblak letos díky velmi silnému větru nebyla žádná fuška a povedlo se to opravdu všem. Brzy tak nad Bolaticemi létali velcí i malí, koupení i vlastnoručně vyrobení draci. Některým drakům se asi zachtělo do světa, přetrhli provázek a vydali se na samostatný let. Daleko ale nedoletěli...

Pod kopcem si pak děti mohly vybarvit obrázek draka na diplomu nebo dráčka nakreslit křídou na asfalt. První říjnové odpoledne jsme si moc užili, děkujeme rodině Fusových za propůjčení kopce a za rok, v podobném termínu a snad i v podobných větrných podmínkách zase NAVIDĚNOU.

Více fotek z letošní Drakiády najdete zde.

03.10.2019 13:00:49

Září v medvídkové třídě

Září uteklo jako voda. Trochu slziček, smutnění, seznámení s novými dospěláky, novými kamarády a odloučení od rodičů. Nebylo to jednoduché pro všechny strany, ale zvládli jsme to, viďte, medvídci.

Hry, tanečky, zpívání, seznamování s pravidly, pohádky (čtení a vyprávění), chvíle odpočinku, hry venku, to vše dalo dětem čas zapomenout na stýskání. Začátek školního roku jsme začali povídáním o rodině, o tom, kde a s kým děti bydlí, pozorováním okolí mateřské školy. Tak ať jsou ty další měsíce jen usměvavé.

Fotky z prvních dnů v medvídkové třídě najdete zde.

03.10.2019 12:37:29

Září v kuřátkové třídě

První měsíc školního roku je za námi a protože se v kuřátkové třídě pořád něco děje, ani nevíme, kam se září tak rychle podělo. Po počátečním seznámení se se třídou, novými kamarády a pár uroněných slzičkách jsme se vydali poznávat okolí naší školky - dováděli jsme nejen na naší zahrádce, ale prošli jsme se uličkami v blízkém okolí, dováděli jsme v lanovém centru a sbírali žaludy na nedalekém hřišti. Ve školce jsme si udělali výstavku z ovoce a zeleniny, kterou jsme nakonec sice snědli, ale ještě předtím jsme ji využili k různým pokusům, hrám a činnostem. Září je sice za námi, ale my se už teď těšíme, co nám přinese další měsíc, protože v naší třídě je stále co dělat a objevovat.

Na fotky toho, co jsme v září prožili, se můžete podívat zde.

30.09.2019 12:29:48

Drakiáda

Základní škola a Mateřská škola zve všechny děti z obce na tradiční

DRAKIÁDU.

Sejdeme se v úterý 1. října v 15.30 hod. na kopci Fusáku.

Na všechny draky čeká sladká odměna.

Mobil: 6. -9. tř - 777 73 66 22, 1. - 5. tř 778 050 08