Dnes je pátek 19.04.2019 a svátek má Rostislav.

05.04.2019 13:30:09

Březen u koťátek

Ve středu 6.3.2019 děti z koťátkové třídy navštívili místní knihovnu. V knihovně na děti čekala paní knihovnice – Jana Štěpáníková, která měla pro děti nachystaný malý program. Ukázala dětem celou knihovnu, naučila je, jak si mohou půjčit knížku, přednesla dětem básničku a nechala je si nějaké knížky prohlédnout. Nakonec děti dostaly sladkou odměnu, že byli tak hodní, a že se ke knížkám hezky chovali. Děti byly nadšené a v knihovně se jim líbilo tak, že si další den na knihovnu hráli ve školce.

Děkujeme paní Janě Štěpáníkové  za příjemný čas strávený v knihovně.

Další fotky najdete zde.

05.04.2019 12:42:53

Březen u žabiček

Tento měsíc se v naší třídě nesl ve znamení pohádek a barev. V Loutkovém divadle v Ostravě jsme na alternativní scéně viděli krásně zpracovanou klasickou pohádku Perníková chaloupka, v KD v Bolaticích se uskutečnil muzikál Putování ztracené kapky a v Dolním Benešově si pro malé děti připravil výchovný koncert Městský orchestr mladých. V rámci "putování do říše barev", si děti vyzkoušely různé experimenty s barvami, zapouštění a míchání barev, tvoření nových odstínů, či malování s ledovými kostkami. Velký úspěch u dětí měla ukázková hodina tělocviku s trenérem dětského fotbalu Mgr. Davidem Steffkem. Nezapomněli jsme ani na naše "školácké" povinnosti. Děti začaly navštěvovat Adaptační kurz, který si pro ně se svými kolegyněmi připravila paní učitelka Gabriela Elblová.

Fotky žabičkové třídy najdete zde.

04.04.2019 13:22:37

Březen v kuřátkové třídě

Měsíc březen byl v naší třídě ve znamení barev. Vystřídali jsme postupně všechny barvičky, povídali si, kde je najdeme, co znamenají i pro které předměty či jevy je ta či ona barva typická. Děti barvy milují a už dopředu se vždy těšily na denní barvu a činnosti s ní spojené. Abychom si těchto 14-dní užili ještě více, oblékali jsme si oblečení v barvě, o které jsme si povídali.

Barvičky jsme si užívali také na počátku jara, kdy se příroda okolo nás probouzí a vše se začíná zbarvovat do jarních teplých odstínů. Povídali jsme si o sluníčku, ochutnávali "nektar" z květinek, dělali pokusy s papírovými květinami nebo se dozvěděli mnoho zajímavostí o beruškách. Spousta činností a pokusů nás ještě čeká (sázení semínek, oslava Velikonoc) a my už se na ně moc těšíme.

Na fotky se můžete podívat zde.

01.04.2019 13:40:29

Březen u štěňátek

Březen jsme na štěňátkové třídě zahájili návštěvou knihovny. Paní knihovnice děti přivítala, přečetla jim krátkou pohádku. Potom si spolu povídali o tom, jak se chováme ke knížkám, co se z nich všechno dozvíme, kde je spisovaetl, ilustrátor apod. Nejvíce se dětem líbilo posezení v krásném prostředí knihovny a možnost si vybrata prohlédnout knížky. Pár jsme si jich půjčili i do MŠ, dětem z nich před spaním čteme na pokračování.

Na třídě jsme si zahráli na malé zahradníky. Máme zasazených několik semínek a zkoumáme, co se s nimi bude dít, když jim poskytneme různé podmínky. Pozorovali jsme šneky, jak se pohybují, jak vypadají a následně je vypustíme zpět do přírody. A protože se příroda probouzí, poskytuje nám spoustu příležitostí k pozorování a zkoumání. Takže, až nás potkáte někde s lupama, tak určitě budeme zrovna pozorovat něco zajímavého hodně zblízka.

Další fotky najdete zde.

27.03.2019 06:23:58

Loutkové divadlo

Ve čtvrtek 28. 3. pojede žabičková, berušková  a sovičková třída do ostravského Divadla loutek. Přiveďte děti do MŠ do 7.30 hod. abychom stihli dříve posvačit. Vrátíme se před obědem.

V pátek 29.3. čeká stejný výlet děti z kuřátkové a štěňátkové třídy.