Dnes je pondělí 13.07.2020 a svátek má Markéta.

05.06.2020 12:45:41

Květen u berušek

Od 16. 3. se naše školka bohužel uzavřela a děti se mohly vrátit zpět až 18. 5. a to pouze v omezeném počtu a dle uvážení rodičů. Paní učitelky však byly s dětmi a rodiči neustále v kontaktu. Posílali si různé psaníčka, pozdravy a fotky. Paní učitelky dětem vymyslely soutěž v plnění různých výzev, úkolů, vyrábění, vaření, cvičení, zpívání aj. Všichni rodiče a děti musíme moc pochválit. Dle různých zpráv a fotek, se jim naše doporučení líbila. I paní učitelky si pochvalovaly své nové role youtuberek. Na tyto dny budeme všichni jistě s úsměvem vzpomínat.

Od 18. 5. se s některými dětmi opět setkáváme ve školce. Je nás sice méně, ale veselo tu máme dost. Hrajeme různé hry, soutěžíme, vyrábíme, malujeme a chodíme na zahradu nebo do lanového centra. Dnes jsme byli i na zmrzlině. Chystáme se na konec roku a připravujeme akci pro budoucí školáky Pasování předškoláků. Ty se nám podařilo všechny hezky vyfotit a vytvořit jim krásné tablo, které je umístěno v hale pod knihovnou. Určitě se běžte všichni podívat.

Fotky beruškové třídy najdete zde.

05.06.2020 12:30:55

Květen u štěňátek

Přestože mateřská škola byla z důvodu pandemie uzavřena, snažily jsme se zpříjemnit vám i vašim dětem volné dny zábavnými avšak zcela dobrovolnými aktivitami .

Byly jsme moc rády, že i přes všechny nesnáze, jste s námi jako rodiče, spolupracovali a napsali jste nám spoustu pěkných mailů a navíc poslali i krásné fotky Vašich dětí a jejich výtvorů.

Velmi nás potěšilo, že většina z vás se s námi zapojila do báječného, společného  kuchařského projektu a tím mohla vzniknout krásná  kniha plná výborných receptů a hezkých fotografií, kterou u „Štěňátek" určitě uchováme ve třídě jako hezkou památku na Vaše šikovné děti .

Vám zúčastněným rodičům a prarodičům byla zaslána v elektronické podobě a jsme rády, že Vám udělala radost jako nám. Tímto Vám ještě jednou oficiálně děkujeme za pěknou spolupráci.

Nyní se opět pomalu scházíme i když  v omezeném počtu v naší třídě a snažíme se zapojit děti do obvyklých edukačních aktivit.

Povídali jsme si o našem krásném „barevném světě", učili jsme se poznávat barvičky formou skupinových a poznávacích her, malovali jsme a procvičovali stříhání, lepení  a zdokonalovali práci s výtvarným náčiním. Také jsme se dozvěděli nové poznatky o domácích zvířátkách a jejich mláďatech, užily jsme si na pískovišti pěkné počasí, které nás vylákalo ven ke společným hrám a soutěžím.

Fotky štěňátkové třídy najdete zde.

05.06.2020 12:29:33

Květen u koťátek

Po delší době jsme se sešli zase ve školce - i když jenom v úzkém kruhu 8 dětí. Bylo vidět, že se děti do kolektivu těšily, protože žádné slzičky se na KOŤÁTKÁCH nekonaly. Po dobu, co jsme se neviděli, děti trochu povyrostly, jsou samostatnější v sebeobsluze (tím děkujeme rodičům za procvičování doma). Během těch čtrnácti dnů jsme zopakovali hranou formou poznatky o přírodě, zvířátkách, procvičovali jsme základní barvičky - žlutou, červenou, modrou a zelenou. Využívali jsme pěkného počasí ke hrám na zahradě MŠ, na pískovišti; hráli jsme míčové hry, skákali panáka; jezdili na odrážedlech a pozorovali žáby.

Fotky koťátkové třídy najdete zde.

04.06.2020 12:56:32

Květen u kuřátek