Dnes je sobota 06.06.2020 a svátek má Norbert.

10.03.2020 20:41:35

Až do odvolání je přerušen kroužek Plavání v Aquaparku v Kravařích.

Tento i příští týden (tj. 12. 3. a 19. 3.) rovněž nebude kroužek Gymnastiky.

05.03.2020 13:07:13

Zápis do MŠ

Zápis nových dětí do Mateřské školy Bolatice i Borová pro školní rok 2020/2021 se uskuteční ve středu 6. května 2020. Bližší informace budou upřesněny v měsíci dubnu.

03.03.2020 13:47:24

Únor u štěňátek

V únoru , jsme se všichni s radostí připravovali na karnevalové „maskované"veselí.

Ve školce jsme se následně po jarních prázdninách pustili do poznávání o lidském těle a bacilech. Prohlédli jsme si spoustu zajímavých obrázků a naučili jsme se, jak bojovat proti nemocem.

Jednou z velkých radostí byl i společný výlet do „JO-JO Parku", kde se děti měly možnost vyřádit na všech zajímavých atrakcích, snědly si dobrou svačinu i dobrůtky z domova. Na konec všichni s blaženým úsměvem na tvářích a dobrou náladou odjížděli zpátky do školičky na oběd.

Fotky štěňátkové třídy najdete zde.

03.03.2020 13:30:39

Únor na žabičkách

Měsíc únor začal jarními prázdninami, a tak ihned po návratu do MŠ a běžného provozu, čekalo na děti téma: Pohádky.

Děti si připomněly blíže základní pohádky, vlastními slovy jednotlivé děje pohádek odříkávaly za pomoci obrázků, a také si některé z pohádek vyzkoušely zahrát hromadnou formou, kdy se zapojila celá třída. Blíže se seznámily i s formou pohádky jako muzikál a tento malý muzikál si zahrály s pohádkovými čepičkami a musely se naučit i veršované texty či slova písní. Pohádkové téma bylo doplněno i o spousty jiných pohádkových aktivit: stavění hradů, vytváření šatů pro princezny, výroba prasátek a jejich domečků ve skupinkách či pohádkové pracovní listy.

V posledním týdnu tohoto měsíce jsme si povídali na téma: Naše tělo a zdraví, v tomto tématu však budeme pokračovat i v měsíci březnu. Část dětí se již zúčastnila projektu: Méďa zdravotník a druhá polovina třídy se tohoto projektu zúčastní  4. března.

Děti si již vyzkoušely postavit a nakreslit lidskou kostru či postavit člověka i s jeho vnitřními orgány a dozvěděly si o jednotlivých orgánech i mnoho zajímavostí.

Další aktivity spojené s lidským tělem na děti čekají již v tomto týdnu.

Fotky žabičkové třídy najdete zde.

28.02.2020 12:26:41

Lyžařský kurz na Vaňkově kopci

Lyžařský kurz je úspěšně za námi. I tentokrát nás na svahu čekali usměvaví instruktoři, kteří si svým profesionálním přístupem získali všechny děti. Menší obavy jsme měli z počasí, protože letošní zima byla opravdu podivná. Opět jsme měli štěstí, protože nám nepršelo a občas na nás vykouklo i sluníčko. Také děti byly letos perfektní, nikdo to nevzdal a na konci týdne všichni jezdili z velkého kopce. Páteční den, kdy se konaly závody, si užily nejen děti, ale také rodiče i prarodiče, kteří své potomky přišli podpořit. Samozřejmě na stupních vítězů stáli jen ti nejrychlejší, ale vyhráli všichni, kteří překonali strach a vydrželi. Takže za rok zase na
Vaňkáči.

Fotky z Lyžařského kurzu se můžete podívat zde.

Mobil: 6.-9. tř. 777 73 66 22, 1.-5. tř 778 050 081