Dnes je pondělí 20.05.2019 a svátek má Zbyšek.

04.04.2019 13:22:37

Březen v kuřátkové třídě

Měsíc březen byl v naší třídě ve znamení barev. Vystřídali jsme postupně všechny barvičky, povídali si, kde je najdeme, co znamenají i pro které předměty či jevy je ta či ona barva typická. Děti barvy milují a už dopředu se vždy těšily na denní barvu a činnosti s ní spojené. Abychom si těchto 14-dní užili ještě více, oblékali jsme si oblečení v barvě, o které jsme si povídali.

Barvičky jsme si užívali také na počátku jara, kdy se příroda okolo nás probouzí a vše se začíná zbarvovat do jarních teplých odstínů. Povídali jsme si o sluníčku, ochutnávali "nektar" z květinek, dělali pokusy s papírovými květinami nebo se dozvěděli mnoho zajímavostí o beruškách. Spousta činností a pokusů nás ještě čeká (sázení semínek, oslava Velikonoc) a my už se na ně moc těšíme.

Na fotky se můžete podívat zde.

01.04.2019 13:40:29

Březen u štěňátek

Březen jsme na štěňátkové třídě zahájili návštěvou knihovny. Paní knihovnice děti přivítala, přečetla jim krátkou pohádku. Potom si spolu povídali o tom, jak se chováme ke knížkám, co se z nich všechno dozvíme, kde je spisovaetl, ilustrátor apod. Nejvíce se dětem líbilo posezení v krásném prostředí knihovny a možnost si vybrata prohlédnout knížky. Pár jsme si jich půjčili i do MŠ, dětem z nich před spaním čteme na pokračování.

Na třídě jsme si zahráli na malé zahradníky. Máme zasazených několik semínek a zkoumáme, co se s nimi bude dít, když jim poskytneme různé podmínky. Pozorovali jsme šneky, jak se pohybují, jak vypadají a následně je vypustíme zpět do přírody. A protože se příroda probouzí, poskytuje nám spoustu příležitostí k pozorování a zkoumání. Takže, až nás potkáte někde s lupama, tak určitě budeme zrovna pozorovat něco zajímavého hodně zblízka.

Další fotky najdete zde.

27.03.2019 06:23:58

Loutkové divadlo

Ve čtvrtek 28. 3. pojede žabičková, berušková  a sovičková třída do ostravského Divadla loutek. Přiveďte děti do MŠ do 7.30 hod. abychom stihli dříve posvačit. Vrátíme se před obědem.

V pátek 29.3. čeká stejný výlet děti z kuřátkové a štěňátkové třídy.

25.03.2019 21:42:54

Muzikál

Ve středu 27. března půjdou starší děti do KD na muzikál O ztracené kapce.

18.03.2019 12:36:22

Maškarní ples na Borové

8. března proběhl na Borové Maškarní bál pro všechny malé děti. Více fotek z Maškarního plesu najdete zde.