Dnes je pondělí 23.04.2018 a svátek má Vojtěch.

Charakteristika mateřské školy

Budovy mateřské školy Bolatice jsou součástí „školního areálu". Ten se nachází na okraji Bolatic směrem k osadě Borová. V areálu jsou také budovy základní školy, školní tělocvična se sportovní halou, malá tělocvična a školní jídelna. Všechny tyto budovy jsou obklopeny zahradou a hracími hřišti, které mohou děti využívat pro hru i sportování. Toto velmi pěkné prostředí je jednou z hlavních předností a umožňuje realizovat spoustu zajímavých vzdělávacích činností a projektů.

Elokované pracoviště mateřské školy se nachází na Borové. Jedná se o smíšenou třídu o kapacitě 25 dětí.

MŠ má tři budovy. Dvě z nich jsou navzájem propojeny. Každá třída je prostorově členěna na část „pracovní" a „herní", i když tyto názvy jsou opravdu jen symbolické, neboť činnosti dětí se prolínají a navazují na sebe. Na každém podlaží je pak šatna, sociální zařízení a místnost pro přípravu výdeje stravy.

Děti jsou na jednotlivé třídy zařazovány podle věku, ne však striktně, snažíme se vyhovět požadavkům zákonných zástupců (např. umístění sourozenců v jedné budově). Toto rozdělení má vliv na tvorbu třídních vzdělávacích programů, které mohou být odlišné v závislosti na věku dětí.

Kapacita mateřské školy je 170 dětí. Jednotlivé třídy jsou označeny symboly zvířátek:

1. třída - Medvídci

2. třída - Koťátka

3. třída - Štěňátka

4. třída - Kuřátka

5. třída - Žabičky

6. třída - Berušky

7. třída - Sovičky (Borová)

MŠ spolupracuje s OPPP, SPC v Opavě, se ZŠ, OÚ a některými složkami v obci (viz. plán spolupráce). Nejdůležitější je spolupráce se zákonnými zástupci. O dění ve třídě a všech průběžných událostech jsou informováni prostřednictvím nástěnek v šatnách každé třídy.

V naší mateřské škole se o děti stará 13 učitelek a 6 provozních pracovnic. Vedoucí učitelkou je Věra Návratová.