Dnes je pondělí 23.10.2017 a svátek má Teodor.

Celé Česko čte dětem

"Pověz mi, prosím, pohádku. A jakou? Nějakou. Povídej to, co chceš, však ty si vzpomeneš."

V letošním školním roce se naše mateřská škola zapojila do celostátního projektu Celé Česko čte dětem. Pravidelné předčítání dětem je dnes důležitější, než kdy dříve, protože lavinovitě narůstá množství informací. Čtení chrání děti před závislostí na televizi a počítačích. Návyky, postoje a žebříček hodnot se přece utvářejí již v dětství. Dnešní děti vyrůstají v jazykově chudém prostředí, rodiče s nimi stále méně rozmlouvají, málo jim čtou. Láska ke knize by přitom měla být rozvíjena již od útlého věku, a to pravidelným hlasitým předčítáním. Každodenní četba dětem pro radost a následné povídání o přečteném je nejlepší přípravou jak učit děti lásce k jazyku, jak podporovat jejich zájmy, zlepšit jejich soustředěnost.

Plán a realizace projektu na šk. rok 2017 - 2018:

Z naší školy se do projektu zapojily dvě třídy - berušková a žabičková. Každý měsíc navštíví danou třídu někdo z významných osobností obce Bolatice, nebo ten, koho si děti vyberou a p. učitelky domluví předčítání. Výběr knih vždy koresponduje s daným tématem TVP.

• ZÁŘÍ - předčítá p. ředitel ZŠ a MŠ Bolatice. Povídání o tom, co je to kniha, proč čteme, jak se s knihou zachází.
  • ŘÍJEN - babička čte dětem. Povídání o tom, jak to bylo kdysi.
  • LISTOPAD - dědeček čte dětem. Povídání o tom, jak to bylo kdysi, jeho první kniha.
  • PROSINEC - dětem předčítá pan farář. Povídání o chudých dětech, sbírka hraček, děti v rozvojových zemích.
  • LEDEN - předčítájí p. učitelky z prvních tříd. Seznámení s nimi, s prvními písmeny, slabikami a čtením v ZŠ.
  • ÚNOR - předčítají tatínci. Tatínek - kamarád, autorita, legrácky s tátou.
  • BŘEZEN - předčítá p. knihovnice. Povídání na téma Kniha - můj kamarád, zacházení s knihou. Následuje návštěva knihovny.
  • DUBEN - předčítá tatínek policajt - Policejní pohádky. Ukázka policejní výstroje, povídání o pomoci policie lidem.
  • KVĚTEN - předčítají maminky. Povídání o tom, co všechno dělá maminka doma i v zaměstnání, jak jí můžeme pomoci.

Dětské hřiště a sportoviště zlepšující fyzickou zdatnost a obratnost dětí

Dětské hřiště a sportoviště  zlepšující fyzickou zdatnost a obratnost dětí - byl název projektu do kterého se zapojila mateřská škola ve spolupráci s firmou Akzo Nobel Coastings CZ, a.s.

Cílem projektu bylo vytvoření podmínek pro rozvoj fyzické zdatnosti a obratnosti dětí naší mateřské školy vybavením zahrady novými průlezkami a houpadly.

Ve spolupráci s garanty tohoto projektu p. Ing. Jiřím Bělákem a p. Ing. Petrem Šenkyplem (zaměstnanci firmy) proběhla realizace projektu ve dvou etapách. V roce 2010 se lezeckou stěnou, houpadly, chůdami a prolézačkou vybavila velká zahrada. Druhá etapa pokračovala v roce 2011 na malé zahradě zabudováním 3 houpadel a prolézačkou. Firma Akzo Nobel Coastings CZ, a.s. přispěla celkovou částkou 120 000,- Kč.

Vedení ZŠ a MŠ Bolatice děkuje firmě Akzo Nobel Coastings CZ, a.s., panu Ing. Jiřímu Bělákovi a Ing. Petru Šenkyplovi  za finanční podporu a realizaci projektu.

Na fotky se můžete podívat sem.

Děti a sluníčko

Děti a sluníčko je název projektu, který zpracoval pan Radek Slivka ve spolupráci s paní učitelkou mateřské školy Evou Paverovou.

Cílem projektu je vytvořit pro děti mateřské školy příjemný koutek pro hraní na čerstvém vzduchu. Jedná se o vybavení terasy na školní zahradě vhodným zahradním nábytkem pro hraní a relaxaci. Firma ArcelorMittal Ostrava  (pan Radek Slivka jako zaměstnanec této firmy měl možnost tímto projektem firmu oslovit) přispěla finanční částkou 10 000 korun. Na terasu bylo zakoupeno posezení pro děti a domeček, který může být využíván k různým hrám a dalším aktivitám dětí.

Vedení ZŠ A MŠ Bolatice děkuje firmě ArcelorMittal Ostrava  a panu Radku Slivkovi za finanční podporu a realizaci projektu, který přináší dětem v mateřské škole velice příjemné zpestření jejich aktivit.

Více fotek k projektu najdete zde.