Dnes je úterý 24.04.2018 a svátek má Jiří.

24.04.2018 07:23:52

24.04.2018 07:22:34

Pohádková tečka za zimou

Na přelomu zimy a jara se ve školní družině uskutečnila pohádková akce, kterou si pro nás připravily pod vedením svých vychovatelek děti z mladšího a středního oddělení. Zahrály nám všem pohádkový příběh O dvanácti měsíčkách.

Tomuto setkání předcházely přípravy různého charakteru. Kromě toho, že se děti musely naučit text a písně, které danou pohádku doprovázely, bylo ještě třeba vyrobit kulisy a jednoduché kostýmy. Pak už mohlo vše začít. Nakonec proběhl i zábavný test, který prověřil, jak byly děti pozorné a soustředěné. Všichni jsme si odnesli zážitky jako z opravdového divadla.

Budeme se těšit na další podobná setkání.

Fotografie zde.

20.04.2018 10:56:24

Štafetový pohár

Šestnáct škol z okresu Opava vyslalo ve čtvrtek 19. dubna 2018 své zástupce na Tyršův stadion do Opavy, kde se konalo okresní kolo Štafetového poháru 2018. Po dvou rozbězích na 8x100m a dvou na 8x200m naše družstvo ve složení Adam Janík, Viktorie Anna Gregorczyk, Tobiáš Franěc, Anna Sněhotová, Maxim Zmrzlák, Rozálie Pospíšilová, Natálie Běláková, Petr Kramář a Tina Hluchníková, Tim Kramář, Magdaléna Pavlíková, Tobiáš Plaček, Elen Herudková, Štěpán Pašek, Šimon Mac, Tereza Kochová vybojovalo krásné 7. místo.

18.04.2018 10:06:00

Planetárium

V úterý 24. dubna pojede kuřátková a sovičková třída do ostravského Planetária. Přiveďte děti do MŠ do 7.15 hod. nasnídané. Dejte dětem do batůžku uzavíratelné pití, případně malou sladkost, svačinku ze školky bereme s sebou. Shlédneme pořad Život stromů, prohlédneme si Experimentárium a na oběd se vrátíme.

17.04.2018 18:58:18

Karkulka

V únoru jsme začali nacvičovat pohádku Červená Karkulka. Nejdříve jsme si vybrali hlavní postavy. Nacvičovali jsme každý pátek a moc se nám to líbilo. Karkulku hrála Nela, vlka Erik, myslivce Jirka, holuba Karolína a babičku Emma. Scénář pro nás vymyslely naše paní učitelky. Všichni jsme pohádku nacvičovali i doma a předváděli jsme své role našim rodinám.

Erik Štefek

Při první zkoušce jsme vybírali hlavní postavy (Karkulka – Nela, vlk – Erik, babička – Emma, holub – Kája a myslivec – Jirka). Na první zkoušce hrála paní učitelka na klavír. Paní učitelky Bohunka Hluchníková a Lucka Migotová nás naučily texty a my jsme jim na oplátku pomohli barvit kulisy a dosáhnout tak společného cíle. Každý pátek, po dobu jednoho měsíce, jsme se scházeli ve třídě 4.A. Pilně jsme cvičili, abychom operu mohli předvést a zazpívat na Dni učitelů. Nakonec se všem vystoupení moc líbilo. Za nás výkon nám paní učitelky uspořádaly hostinu. Moc vám za to děkujeme.

Bára Lehnertová

Paní učitelka Bohunka s paní učitelkou Luckou si řekly, že bychom mohli zazpívat operu Červená Karkulka. Přišli za námi do tříd a oznámili nám jejich nápad, se kterým všichni souhlasili. Potom začal konkurz na hlavní postavy. Po konkurzu nás čekaly zkoušky. Všichni se bedlivě učili nejen na zkouškách, ale i doma. Nakonec jsme vystoupili s naší připravenou operou před všemi učiteli z Bolatic, kteří nám zatleskali vestoje. Všichni doufáme a už se moc těšíme, až naši Červenou Karkulku budeme moct zazpívat více lidem.

Marie Pašková

Na oslavu Dne učitelů jsme nacvičovali operu Červená Karkulka s písněmi Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Hlavní roli Karkulky hrála Nela, vlka hrál Erik, babičku hrála Ema a myslivce Jirka. Holuba hrála Kája. Celou hru jsme nacvičovali společně se třídou 4.A pilně a moc rádi. Spolužáci v hodinách estetiky tvořili kulisy, na kterých byly stromy, keře, les a babiččin dům. Nejtěžší to měla Karkulka a vlk, protože měli nejvíce textu.

Adéla Nevoralová

Ve středu 28.března, v den narození Jana Ámose Komenského, jsem se svými spolužáky hrála divadlo pro zaměstnance naší mateřské a základní školy. Nacvičili jsme s paní učitelkou třídní i z vedlejší třídy pohádku O Červené Karkulce. Zkoušení jsme si užili. Představení se snad líbilo všem. Za představení jsme sklidili velký potlesk. Jsme rádi, že jsme mohli oslavit Den učitelů podle vzoru Učitele národa – Škola hrou. Tak příští rok na viděnou u další pohádky.

Eliška Kolarčíková

Foto zde:

1 2 3 ... 167 168 další »