Dnes je pondělí 18.12.2017 a svátek má Miloslav.

16.12.2017 19:12:22

Mikulášské odpoledne

Ve středu 6. 12. jsme zorganizovaly Mikulášské odpoledne pro 6. třídy. Každá třída měla program zvlášť. 6. A si zahrála turnaj v malém stolním fotbale, žáci soutěžili ve třídě ve hře Double a v piškvorkách. Na závěr si vlastnoručně nazdobili chlebíčky k večeři.
6. B uspořádala malý turnaj v házené, chlapci proti dívkám, poté jsme se přesunuli do třídy, kde jsme také soutěžili v piškvorkách a stolní hře Double a odpoledne jsme zakončili ve školní kuchyňce, kde jsme si k večeři usmažili langoše. Kolem šesté hodiny večer obě třídy vyřáděné,spokojené a najezené opustily školní areál.

Fotogalerie zde.

16.12.2017 19:09:26

ČOV - výuka chemie

V úterý 5. prosince si žáci osmých tříd zpestřili výuku chemie a navštívili čističku odpadních vod v Bolaticích. Žáci měli možnost na vlastní oči vidět, jak vše funguje a jak se přečištěná voda vrací zpět do přírody. Na případné dotazy se mohli zeptat správce místní čističky, pana Dudy, za což mu velice děkujeme.

Fotogalerie zde.

06.12.2017 21:28:32

Adventní jarmark

Když rodiče žáků zavítají do školy, je to vždy velká událost pro všechny děti. Proto si žáci přichystali pro rodiče překvapení. Na malém školním jarmarku si společně vychutnali atmosféru nadcházejícího advetního období, kde si nakoupili dárky a na chvíli se zastavili v tomto krásném období. Výtěžek z charitativního prodeje bude věnován potřebným.

Všem děkujeme za podporu této krásné události.

06.12.2017 21:00:50

Prima pokusy

Škola musí být prima! Pro žáky pátých ročníků dnes v posledním listopadovém dni určitě byla. Do školy přijela firma Prima pokusy a žáci zhlédli zábavně vzdělávací program z oblasti fyziky, chemie, matematiky a přírodopisu. Děti si formou praktických ukázek rozšířili obzor z těchto přírodních věd. A tak hromadu sněhu mohli žáci vidět nejen za oknem, ale i jeho umělou barevnou podobu přímo ve třídě. Ruce si mohli ochladit na chladivém sáčku, který si sami vyrobili běžnými potravinovými dochucovadly. Koho by napadlo barvit papír a vytvářet kouzelné zimní vzory s pomocí holicí pěny a barviček? A mnoho dalších nápadů na pokusy a netradiční kreativní tvoření si dnes naši malí chemici odnesli.

Tak hodně úspěchů při dalším objevování a tvoření!

Foto zde:

06.12.2017 20:52:18

Švihadlový král 2017

Dnes 6. 12. 2017 se na nižším stupni naší školy konala náročná soutěž Švihadlový král. Soutěže se zúčastnilo 22 borců, kteří předvedli úžasné výkony. K podání nejlepšího výkonu je hlasitou podporou povzbuzovali spolužáci. Nejlépe se v mladší kategorii dařilo Amálii Kubincové, Natálii Bělákové a Maximu Zmarzlákovi. V kategorii žáků 4. a 5. tříd si pro vítězství doskákali žáci Adéla Býmová, Magdaléna Pavlíková a Matěj Šoltys.

Foto zde:

1 2 3 ... 113 114 další »