Dnes je neděle 20.01.2019 a svátek má Ilona.

16.01.2019 22:10:04

Florbal -dívky

Vlna nadšení pro honbu za plastovým, jak řešeto děrovaným míčkem není záležitostí jenom kluků, ale i nás děvčat a jsme rády, že jsme dostaly příležitost ukázat, co umíme. Tu jsme chytly pevně za pačesy.
Dne 13.12.2018 jsme se zúčastnily okrskového kola v Dolním Benešově, kde jsme se střetly postupně s pěti soupeři. Po první výhře bez inkasované branky naše sebevědomí stouplo. Tým se sehrál a soustředěným výkonem jsme si došly pro celkové vítězství ve skupině, o to cennější, že jsme neobdržely ani jeden gól, zato nasázely jsme jich hodně! Vybojovaly jsme si zasloužený postup do dalšího kola.
Dne 9.1.2019 jsme se s velkým nadšením a nasazením pustily do bojů v okresním kole v Opavě. Situace byla obdobná. Poměřily jsme si síly opět s pěti družstvy. Vezly jsme se na vlně vítězství a všechny zápasy jsme vyhrály. Soupeřkám se podařilo prolomit naší obranu a překonat brankařku jen jedenkrát. Skóre 17:1 mluví za vše. Naše tajné přání dostat se do krajského kola se nám splnilo. Florbal je super hra.

(Natálie Špánková -7.A)

07.01.2019 21:00:05

Vánoční besídka 1.B 2018

Dne 13.12. proběhla v 1.B třídě vánoční besídka pro rodiče. Děti pilně nacvičovaly vánoční koledy a básničky, aby nakonec rodičům vše zazpívaly a zahráli na doprovodné hudební nástroje. Všechny děti prokázaly kus odvahy vystupovat před tolika rodiči, zejména pak sólisti na flétničky (Jakub Adamec, Richard Komárek) a housličky (Laura Hradská).

Na konci vystoupení děti obdarovaly své rodiče perníčky, které jsme pekli ve školní kuchyňce. Následovala malá tvořivá dílnička, kde se vyráběli malí andělíčci. Naše setkání jsme zakončili společným pouštěním balonků s přáním pro Ježíška. Určitě všechna doletěla.

07.01.2019 20:55:46

Pečení perníčků v 1.B 2018

Blížily se Vánoce a i my s dětmi z 1.B třídy jsme se připravovali na tento čas. Rozhodli jsme se pro pečení perníčků, které děti nakonec věnovaly svým rodičům jako dárek na vánoční besídce.

Vše jsme realizovali ve školní kuchyňce, kde si děti ve skupinkách vše vyrobily sami. K válení těsta a vykrajování perníčků přistupovaly velice zodpovědně. Během práce si pobrukovaly koledy, ani si neuvědomily, jak čas letí.

Upečené perníčky děti samozřejmě ochutnaly, bez toho by to nešlo. Nejvíce je bavilo zdobení, u kterého mohly ochutnávat polevu, která jim zůstávala na prstech. Mňam…

04.01.2019 21:13:02

Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

Dne 12. 12. 2018 proběhlo na Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského v Ostravě krajské kolo soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR". Soutěže se zúčastnili rovněž tři žáci naší školy - Natálie Papugová, Veronika Hahnová a Štěpán Plaček, kteří dříve úspěšně zvládli školní kolo soutěže. Také v krajském kole soutěže, kterého se účastnilo více než 220 soutěžících, si vedli velmi dobře. Štěpán Plaček se umístil na 12. místě a zajistil si tak postup do dalšího kola.

K tomuto úspěchu mu touto cestou gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole.

27.12.2018 22:17:58

Kdy léky vznikly, a jak nám mohou pomoci – 5.A

Předposlední den školy nás opět navštívil pan Vitásek se zajímavou přednáškou o léčivech. Žáci se zaujetím sledovali prezentaci o historickém vývoji léků. Zhlédli videa, na kterých byl krásně znázorněn proces výroby tablet a to míchání, tabletování, potahování a balení. Seznámili se s různými formami léčiv od mastí, sirupů, prášků, tabletek, pilulek až po injekce a respirátory. Během přednášky zkusili, jak chutnají probiotika a k čemu se hlavně užívají.

Panu Vitáskovi moc děkujeme, že si na nás udělal čas a těšíme se, až nás opět navštíví se zajímavou přednáškou.

Foto zde:

1 2 3 ... 136 137 další »