Dnes je úterý 28.01.2020 a svátek má Otýlie.

23.01.2020 15:48:36

Florbal holky - 2. místo v okrese

Že na naší škole máme výborné děvčata je jasná věc. O tom, že máme skvělé sportovkyně, není třeba diskutovat. A to, že se naše družstvo dívek umístí na stupních vítězů ve florbalovém turnaji škol, je již třetí rok jistota...

Holky si v prosinci na domácím hřišti vybojovali postup mezi nejlepších pět týmů v okrese Opava a 21.  ledna 2020 zamířili do sportovní haly ZŠ Mařádkova obhájit loňský titul. Úvodní tři zápasy jsme s přehledem vyhráli, poslední náš soupeř však měl na kontě také tři vítězství. Tudíž jsme se ve vzájemném zápase utkali přímo o postup do krajského finále. Letos jsme na naše soupeřky nestačili, ale není se za co stydět, druhé místo v okrese je parádní úspěch.   GRATULUJEME!!!

23.01.2020 09:54:21

Čeps cup - florbal

V listopadu se k nám do haly dostavilo šest základních škol, aby poměřily své síly v turnaji florbalových nadějí. Turnaj s názvem Čeps Cup pořádá ve spolupráci se základními školami ČFU a je určen pro žáky a žákyně od 3. do 5. třídy. V letošním ročníku se našemu družstvu velmi dařilo. Postupně si poradili se všemi soupeři a zajistili si tak bezkonkurenčně první místo a postup do krajského kola tohoto turnaje. Kluci si zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony i týmovou spolupráci. Předváděnou hru ilustruje i celkové skóre, které se zastavilo po pátém zápase na stavu 38:3.  Přejeme stejný úspěch i v další fázi turnaje!

Začátkem ledna na nás čekalo krajské finále v ČPP Aréně v Ostravě, kde se utkalo 10 nejlepších týmů z kvalifikací. Možná na kluky zapůsobila nervozita z velké haly a přestože v prvním utkání dali 4 góly, prohráli jej 3:1 (ano dali jsme si 3 vlastní góly). Ve druhém utkání jsme se nedokázali oklepat z velkého zklamání a také odešli bez bodu. V posledních dvou zápasech se kluci zvedli a vybojovali dvě vítězství, což nám nakonec zaručilo krásné třetí místo ve skupině.

Děkujeme klukům za parádní reprezentaci školy!

07.01.2020 15:04:50

Projektový den „Pravěk“ ve 3.A a ve 3.B

3.B cestovala s Machem a Šebestovou za člověkem neandrtálským. Upekli jsme si perníková zvířata, lovili společně s pravěkou tlupou ze 3.A mamuta, počítali pravěké příklady a zjistili spoustu nových informací. Odměnou nám byli zuby divokých zvířat na náhrdelníku.

V pátek 13.12. jsme v naší třídě 3.A měli projektový den „Pravěk“. Do školy jsme dorazili v kostýmech pravěkých lidí. Třída byla krásně vyzdobená. Měli jsme tam strom a jeskyni. Líbilo se mi lovení mamuta, hra na buben, soutěž v přetahování lanem a házení na mamuta. Moc jsme si to užili a snad si to někdy zopakujeme.

Erik Lamla 3.A

Se svými spolužáky a naší paní učitelkou jsme si zahráli na pravěk. Hráli jsme hru, jak v pravěku lidé lovili mamuta. V hodině TV jsme se houpali na provazech a hráli jsme přetahovanou. Ve třídě jsme kreslili obrázky z této doby. S sebou jsme si měli přinést masovou svačinku, která byla jako ulovený mamut. Ukázali jsme si, jak lidé byli v tlupě sehraní a pomáhali si. Moc se mi tento den líbil.

Katrin Jarkulischová 3.A

Foto zde:

06.01.2020 08:19:21

06.01.2020 08:18:33

1 2 3 ... 154 155 další »

Mobil: 6.-9. tř. 777 73 66 22, 1.-5. tř 778 050 081