Dnes je čtvrtek 14.11.2019 a svátek má Sáva.

Aktuálně

13.11.2019 14:10:48

MISTROVSTVÍ HLUČÍNSKA 2019

V úterý 12. 11. 2019 se v hale naší základní školy konal již 9. ročník tohoto florbalového turnaje základních škol. V letošním ročníku k nám přijelo osm základních škol, které reprezentovaly své obce (města) - Hlučín Rovniny, Dolní Benešov, Oldřišov, Píšť, Bohuslavice, Štěpánkovice, Kobeřice a domácí Bolatice.
Družstva byla losem rozdělena do dvou skupin po čtyřech, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Ze základních skupin postoupila družstva, která se utkala v semifinálových kláních. Ve skupině "A" tyto příčky obsadily týmy z Kobeřic a Bolatic, které postoupily na úkor Oldřišova a Bohuslavic. Ze skupiny "B" se do semifinále kvalifikoval Dolní Benešov a Štěpánkovice, naopak za jeho branami zůstaly tentokráte Rovniny a Píšť.
Po skupinové fázi turnaje začal tuhý boj o velký putovní pohár MISTRA HLUČÍNSKA a samozřejmě také o medailové příčky. V prvním semifinálovém střetnutí proti sobě nastoupily domácí Bolatice proti Dolnímu Benešovu. Utkání bylo velice vyrovnané, v základní hrací době skončilo 2:2 a rozhodovaly samostatné nájezdy. V jednom z klíčových momentů nás podržel brankář Tomáš Jaroš a samozřejmě úspěšní exekutoři - 2x proměnil Matěj Šoltys a 1x Tadeáš Kalužík. A tak jsme se mohli radovat z postupu do finále. Tam nás čekal soupeř, se kterým jsme se utkali již v základní skupině - Kobeřice, zápas skončil nerozhodně 2:2, tudíž se dalo soudit, že nás čeká opět velmi vyrovnané finále. V souboji poražených semifinalistů si bronzové medaile vybojovaly Štěpánkovice, kde po vyrovnaném průběhu rozhodly také až samostatné nájezdy.
Do finálového utkání vstoupili naši kluci lehce nervózně a oproti očekávání vyrovnaného utkání od úvodních minut čelili náporu soupeře. Převaha Kobeřic se nakonec projevila i gólově, když jsme inkasovali v rychlém sledu tři góly a náš tým se již nedokázal zkoncentrovat a prosadit. Mistrem Hlučínska pro rok 2019 se tak staly Kobeřice a jako zatím jediný tým dokázaly titul obhájit.
Tento turnaj byl nejen sportovním kláním, ale zaměřoval se také na chování v duchu fair play. Rozhodli jsme se podpořit sport v jeho pravé podobě. Po celou dobu turnaje byly sledovány a hodnoceny projevy jednotlivých hráčů nebo celých týmů. Ke sportování a turnaji patří čestný sportovní boj, umění přiznat prohru, vzdát hold soupeři a další. Podporována byla hra bez agresivity, podvádění a zesměšňování. Současně chceme již v zárodku jakékoliv takové projevy zastavit.
Všech osm týmů si domů odvezlo poháry, diplomy a upomínkové předměty, první tři družstva také medaile a vítěz velký putovní pohár. Děkuji všem učitelům, kteří žáky připravují. Dle předvedených výkonů jednotlivých týmů lze vypozorovat hodiny poctivého tréninku. Jsem rád, že turnaj si mezi školami vybudoval velkou oblibu a tradici, kladné reakce ze strany účastníků i trenérů nás nesmírně těší. Takže příští rok v listopadu nás čeká jubilejní 10. ročník...

----
08.11.2019 08:20:58

Pohovory s rodiči - 14. 11. 2019

Pohovory s rodiči žáků proběhnou ve čtvrtek  14. listopadu 2019 dle časového harmonogramu jednotlivých třídních učitelů.

Netřídní vyučující najdete od 14:00 hodin ve sborovně.

----
05.11.2019 21:57:35

TUK - říjen 2019

Byla jsem v turistickém klubu, bylo to fakt super. Měla jsem tam kamarádky z Bolatic a z Borové. Náš tým se jmenoval Caroline a vyhrály jsme. Moc jsem si to užila a doufám, že turisťák bude zase brzy, a zase si to tam tak pěkně a nádherně užiju jako v úterý. Sice to bude až v listopadu, ale to mi nevadí, hlavní je, že zase bude TURISŤÁK!

Michaela Švančarová, 4.A


Můj první den v turistickém klubu se mi moc líbil. Listová bitva byla bombastičně zábavná, úkoly byly lehké a fajn. Když jsme šli lesem, cítila jsem vůni dříví, listů a lesa. Počasí vyšlo dobře. Koníci na Albertovci byli hezcí, mohla jsem si je pohladit. Já jsem nemohla v pondělí v noci spát, jak jsem se těšila. Pochod byl velmi dobrý a na Borové jsme šli do obchodu a tam jsme si koupili něco dobrého na zub. Pak byl poslední úkol – tichá pošta. Byli jsme ve skupinách, já jsem byla s Míšou, Karol a Natálkou. Naše skupina se jmenovala Caroline, plnily jsme různé zábavné úkoly, u kterých jsme se nasmály a pobavily. Ani jsem nečekala, že turisťák bude tak „boží“. Moc se mi to líbilo.

Anna Hoblíková, 4.A

Foto zde:
----
04.11.2019 20:08:14

Středeční provoz neomezen

Naše škola zůstává ve středu 6. listopadu otevřena,.

Vyučování proběhne dle rozvrhu hodin.

Tímto se moc omlouváme zejména starším žákům základní školy za velké zklamání... Wink

----
30.10.2019 20:46:45

Den zdraví 2019

Paní učitelky připravily v pátek 25. 10. 2019 pro žáky nižšího stupně celodenní projektový den zabývající se zdravím.

Žáci si vyzkoušeli, jak se chovat v situacích, při kterých jim hrozí úraz. Jak pečovat nejen o svoji životosprávu, ale i o své tělo relaxačním a posilovacím cvičením. Ochutnali sílu bylinek a seznámili se s jejich blahodárnými účinky na zdraví člověka. Prakticky si žáci vyzkoušeli jaké je to být nevidomým, neslyšícím či tělesně postiženým na vozíku. Procvičili jsme si své smysly a získali informace o návykových látkách. Naše chuťové buňky potěšila prezentace firmy MK FRUIT, která nám dodává potraviny v projektu Ovoce do škol. Moc děkujeme.

Foto zde:

----
1 2 3 ... 150 151 další »

Základní škola a Mateřská škola
BOLATICE, příspěvková organizace

Školní 540/9
747 23 Bolatice

Tel.: 553 655 252
Mobil: 6.-9. tř. 777 73 66 22, 1.-5. tř 778 050 081

esf | EU | MŠMT | OP
made by VIP Design.cz | FunkčníEshopy.cz ©2011 | Powered by VIPS!