Dnes je čtvrtek 21.03.2019 a svátek má Radek.

20.03.2019 15:20:30

3. nejlepší v kraji - Házená

Letošní školní rok je ve znamení velkých sportovních úspěchů, zejména pak dívčích družstev. Před jarními prázdninami jsme nastartovali hasičský vůz (moc děkujeme borovským hasičům za zapůjčení) a vyrazili na krajské finále v házené dívek do Kopřivnice. Pro holky to bylo velmi náročné, protože ani jedna se házené (kromě tělocviku) nevěnuje v žádném klubu. Prokázali však odhodlání bojovat a nic nevzdávat, navíc při některých střelách také pořádný kus odvahy. Holky podlehly pouze dvěma soupeřkám a obsadily tak celkové 3. místo v Moravskoslezském kraji.

Všem patří obrovská gratulace k parádnímu úspěchu a poděkování za skvělou reprezentaci školy.

V letošním školním roce tak v dívčích kategoriích máme nejlepší stolní tenistky, 3. nejlepší florbalistky i házenkářky, což je historický úspěch.

19.03.2019 22:46:45

Deskové hry v KD

Vybraní žáci naší školy si mohli tento týden v kulturním domě v Bolaticích vyzkoušet různé druhy deskových her. Hned po příchodu se všichni akčně posadili nebo postavili k mnoha stolům a změřili své síly v hlavolamech, aktivních, karetních a dřevěných hrách. Někteří používali taktiku, jiní šikovnost a zručnost, postřeh a mnozí i logickou úvahu. Žáci neskrývali své nadšení z her a většina se pak jen s těžkým krokem vrácela zpátky do školy do svých lavic.

Fotogalerie zde.

05.03.2019 16:16:08

EDISON

funguje pod záštitou MŠMT (Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy) a jeho cílem je především podpora vzdělávání na středních školách. Projekt probíhá v 7 městech České republiky (Praha, Brno, Olomouc, Ostrava, Plzeň, Zlín, Karviná).

Jak EDISON probíhá?

Z různých zemí světa přijíždí do školy skupina zahraničních vysokoškolských studentů.

Každý z nich přibližuje žákům zemi, ze které pochází.

Žáci mají možnost porovnat situaci v jiných zemích s Českou republikou.

Všechny aktivity probíhají v anglickém jazyce.

Na škole projekt probíhá po dobu jednoho týdne.

Tenhle projekt v obdobné formě probíhá v Rakousku, Maďarsku či Polsku.

Jaký je přínos pro žáky?

Použití cizího jazyka v běžných situacích.

Motivace v učení angličtiny.

Rozšíření všeobecného přehledu.

Uvědomění si rozdílů mezi národnostmi a kulturami.

Jedinečný zážitek ze setkání s různými národnostmi.

Získání odpovědí přímo od zdroje.

Nový pohled žáků, rodičů a okolí na činnost školy.

Jaký je přínos pro naši školu?

Především velká podpora výuky angličtiny.

Podpora jazykové vybavenosti pedagogického sboru.

Nový pohled žáků, rodičů a okolí na činnost školy.

Fotogalerie zde.

04.03.2019 13:05:26

Házená - dívky

V úterý 5.2. byl za naši školu vyslán tým dvanácti hráček házené, aby se zúčastnil okresního kola v házené.
Náš první zápas jsme poslaly do hry naše nejsilnější hráčky, což se nám vyplatilo. Po prvních minutách hry bylo vidět, že soupeřovy síly nejsou tak vyrovnané jako naše, jak se nám zdálo na začátku. Díky skvělé práci brankářky se nám podařilo udržet skóre na 6:0.
Vítězství nad týmy jsme si dokázaly udržet až do našeho předposledního zápasu. Velký podíl na našich výhrách má Bára Straková, která střílela do bran soupeřů jeden míč za druhým. Díky patří samozřejmě všem našim hráčkám, bez týmové spolupráce by se nám těžko dařilo vyhrávat.
Ani naše prohra posledního zápasu na našich výsledcích nic nezměnila. Z turnaje jsme odjížděly s pocitem štěstí a medailemi za první místo, které nám zajistily postup do krajského kola, 5.3. v Bruntále.

(Natálie Smitková - 8. A)

04.03.2019 13:05:07

Přehazovaná - okresní kolo

14. února jsme se zúčastnili okresního finále v přehazované. Bylo tam 7. týmů a byli jsme rozděleni na dvě skupiny. Soutěžili tam: Valérie Wehovská, Adéla Radošovská, Jonáš Sněhota, Tobiáš Plaček, Aneta Kocurová, Maxim Zmarzlák a Petr Kramář. Vyhráli jsme 3. místo.

Soutěž jsme si skvěle užili a těšíme se na další soutěže.

(Valérie Wehovská - 5. B)

1 2 3 ... 138 139 další »