Dnes je pátek 25.05.2018 a svátek má Viola.

17.05.2018 21:49:37

Téma 1. a 2. světové válka v pátém ročníku

V pátém ročníku ve vlastivědě se probírá učivo 1. a 2. světová válka. Abychom žákům toto téma co nejvíce přiblížili, připravili jsme pro ně dvě exkurze a besedu.

S 1. světovou válkou je zajímavým vyprávěním a interaktivním učením seznámil PhDr. Jiří Neminář v Muzeu v Hlučíně.

Muzejní lekce se zaobírá Velkou válkou a jejími dopady na osudy obyčejných lidí na Hlučínsku. Pomocí indicií a historických pramenů pak žáci sestavují konkrétní osudy a výsledky musejí prezentovat před třídou.

V Národním památníku 2. světové války v Hrabyni si žáci připomněli válečné dějiny i civilní život obyvatelstva, válečnou výrobu a kulturu. Hlavním cílem expozice je emocionální prožitek, postavený na osobních příbězích artefaktů.

Neméně poutavá byla beseda s paní Dorotou Letziánovou, která žáky seznámila s osudy a skutečnými životními příběhy lidí z Kobeřic a Bolatic a také žákům představila válečnou literaturu.

Obě exkurze a besedy s lidmi, kteří se historií zabývají, byly pro žáky velmi poutavé. Mají ve vyučování nezastupitelný podíl na porozumění mnohých souvislostí týkajících se naší historie. Určitě si žáci odnášejí mnohem více informací, poznatků a prožitků než jen pouhým čtením textu ve třídě.

Foto zde:

17.05.2018 14:14:43

Soutěž - Mladý zdravotník

Český červený kříž organizuje soutěže Mladých zdravotníků ve všech okresech České republiky.
Tento rok se soutěže zúčastnila i naše škola, kterou reprezentovala 2 družstva ve složení: Natálie Papugová, Veronika Hahnová, Bára Kamrádová, Hana Mrovcová, Martin Blahetka, Tadeáš Ballarin, Veronika Ciencialová, Adéla Fusová, Alex Prasková a Hanka Theuerová.
Soutěž probíhala v pátek 11. 5. 2018 na Městském koupališti v Opavě.
Soutěž byla rozdělena na praktické provedení první pomoci s použitím standardního zdravotnického materiálu i improvizovaných prostředků - figuranti, na dopravu postižených a obvazovou techniku. Sice jsme skončili na 5. a 6. místě z 8 družstev, což může někdo namítnout, že to mohlo být lepší, ale kdo nezažil tu stresovou, vypjatou situaci a vyplavený adrenalin v těle soutěžících, nemůže soudit. Pro nás to byla obrovská zkušenost a vítězství v tom, že jsme to zvládli. A to byl náš cíl, který nás posunul dál.

10.05.2018 17:54:50

Výsledky sběrové soutěže

Ve dnech 2. a 3. května jsme ukončili letošní soutěž tříd ve sběru starého papíru rekordním množstvím 30 553kg

Celkem žáci za pomoci svých rodičů v obou kolech soutěže nasbírali 48 304 kg starého papíru.

Výsledky soutěže:

1. - 5. ročník

1.  místo  - 5. B

2.  místo  - 5. A

3.  místo  - 4. B

6. - 9. ročník

1.  místo  - 9. A

2.  místo  - 6. B

3.  místo  - 8. A

Vítězným třídám gratulujeme, kromě odměny si po zásluze užijí den ředitelského volna. Také všichni ostatní sběrači budou za velkou snahu odměněni. Výtěžek akce bude využit na zakoupení pomůcek do výtvarné a tělesné výchovy.

Všem sběračům a  rodičům za podporu této akce děkujeme a těšíme se na spolupráci v příštím školním roce.

10.05.2018 17:54:13

Divadelní představení v anglickém jazyce

Cože? Anglické představení?
Jo, je to tak. Bylo to ve středu 9. 5. 2018 v kulturním domě v Bolaticích. Byly to představení dvě. Jedno představení se jmenovalo Kocour v botách a bylo určeno pro žáky 3. - 5. tříd. Druhé představení, které bylo celé v angličtině se jmenovalo - Peter Black 3 a bylo určeno pro žáky vyššího stupně.
A jaké to bylo? Všichni jste rozuměli?
Jo, skoro všichni. A bylo to super.

Fotogalerie zde.

10.05.2018 17:34:06

Branný den - 7. 5. 2018

Hned sedm stanovišť s různorodými úkoly, za které mohla čtyřčlenná družstva získat body, si pro žáky druhého stupně připravila na pondělí 7. května 2018 Československá obec legionářská. Děti si tak mohly vyzkoušet například střelbu z luku, kuše či ze vzduchovky, na několika stanovištích otestovat svou fyzickou zdatnost a zúročit své vědomosti ve zdravovědě či topografii. Na závěr si mohly prohlédnout vojenské vybavení jako zbraně či dalekohledy, nebo si vyzkoušet maskovací obleky. Tři vítězná družstva získala diplomy a medaile. Všichni zúčastnění si pak odnesli „Pamětní list" a snad také mnoho krásných a nezapomenutelných zážitků.

Fotogalerie zde.

1 2 3 ... 121 122 další »