Dnes je čtvrtek 14.11.2019 a svátek má Sáva.

13.11.2019 14:10:48

MISTROVSTVÍ HLUČÍNSKA 2019

V úterý 12. 11. 2019 se v hale naší základní školy konal již 9. ročník tohoto florbalového turnaje základních škol. V letošním ročníku k nám přijelo osm základních škol, které reprezentovaly své obce (města) - Hlučín Rovniny, Dolní Benešov, Oldřišov, Píšť, Bohuslavice, Štěpánkovice, Kobeřice a domácí Bolatice.
Družstva byla losem rozdělena do dvou skupin po čtyřech, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Ze základních skupin postoupila družstva, která se utkala v semifinálových kláních. Ve skupině "A" tyto příčky obsadily týmy z Kobeřic a Bolatic, které postoupily na úkor Oldřišova a Bohuslavic. Ze skupiny "B" se do semifinále kvalifikoval Dolní Benešov a Štěpánkovice, naopak za jeho branami zůstaly tentokráte Rovniny a Píšť.
Po skupinové fázi turnaje začal tuhý boj o velký putovní pohár MISTRA HLUČÍNSKA a samozřejmě také o medailové příčky. V prvním semifinálovém střetnutí proti sobě nastoupily domácí Bolatice proti Dolnímu Benešovu. Utkání bylo velice vyrovnané, v základní hrací době skončilo 2:2 a rozhodovaly samostatné nájezdy. V jednom z klíčových momentů nás podržel brankář Tomáš Jaroš a samozřejmě úspěšní exekutoři - 2x proměnil Matěj Šoltys a 1x Tadeáš Kalužík. A tak jsme se mohli radovat z postupu do finále. Tam nás čekal soupeř, se kterým jsme se utkali již v základní skupině - Kobeřice, zápas skončil nerozhodně 2:2, tudíž se dalo soudit, že nás čeká opět velmi vyrovnané finále. V souboji poražených semifinalistů si bronzové medaile vybojovaly Štěpánkovice, kde po vyrovnaném průběhu rozhodly také až samostatné nájezdy.
Do finálového utkání vstoupili naši kluci lehce nervózně a oproti očekávání vyrovnaného utkání od úvodních minut čelili náporu soupeře. Převaha Kobeřic se nakonec projevila i gólově, když jsme inkasovali v rychlém sledu tři góly a náš tým se již nedokázal zkoncentrovat a prosadit. Mistrem Hlučínska pro rok 2019 se tak staly Kobeřice a jako zatím jediný tým dokázaly titul obhájit.
Tento turnaj byl nejen sportovním kláním, ale zaměřoval se také na chování v duchu fair play. Rozhodli jsme se podpořit sport v jeho pravé podobě. Po celou dobu turnaje byly sledovány a hodnoceny projevy jednotlivých hráčů nebo celých týmů. Ke sportování a turnaji patří čestný sportovní boj, umění přiznat prohru, vzdát hold soupeři a další. Podporována byla hra bez agresivity, podvádění a zesměšňování. Současně chceme již v zárodku jakékoliv takové projevy zastavit.
Všech osm týmů si domů odvezlo poháry, diplomy a upomínkové předměty, první tři družstva také medaile a vítěz velký putovní pohár. Děkuji všem učitelům, kteří žáky připravují. Dle předvedených výkonů jednotlivých týmů lze vypozorovat hodiny poctivého tréninku. Jsem rád, že turnaj si mezi školami vybudoval velkou oblibu a tradici, kladné reakce ze strany účastníků i trenérů nás nesmírně těší. Takže příští rok v listopadu nás čeká jubilejní 10. ročník...

08.11.2019 08:20:58

Pohovory s rodiči - 14. 11. 2019

Pohovory s rodiči žáků proběhnou ve čtvrtek  14. listopadu 2019 dle časového harmonogramu jednotlivých třídních učitelů.

Netřídní vyučující najdete od 14:00 hodin ve sborovně.

05.11.2019 21:57:35

TUK - říjen 2019

Byla jsem v turistickém klubu, bylo to fakt super. Měla jsem tam kamarádky z Bolatic a z Borové. Náš tým se jmenoval Caroline a vyhrály jsme. Moc jsem si to užila a doufám, že turisťák bude zase brzy, a zase si to tam tak pěkně a nádherně užiju jako v úterý. Sice to bude až v listopadu, ale to mi nevadí, hlavní je, že zase bude TURISŤÁK!

Michaela Švančarová, 4.A

Můj první den v turistickém klubu se mi moc líbil. Listová bitva byla bombastičně zábavná, úkoly byly lehké a fajn. Když jsme šli lesem, cítila jsem vůni dříví, listů a lesa. Počasí vyšlo dobře. Koníci na Albertovci byli hezcí, mohla jsem si je pohladit. Já jsem nemohla v pondělí v noci spát, jak jsem se těšila. Pochod byl velmi dobrý a na Borové jsme šli do obchodu a tam jsme si koupili něco dobrého na zub. Pak byl poslední úkol – tichá pošta. Byli jsme ve skupinách, já jsem byla s Míšou, Karol a Natálkou. Naše skupina se jmenovala Caroline, plnily jsme různé zábavné úkoly, u kterých jsme se nasmály a pobavily. Ani jsem nečekala, že turisťák bude tak „boží“. Moc se mi to líbilo.

Anna Hoblíková, 4.A

Foto zde:
04.11.2019 20:08:14

Středeční provoz neomezen

Naše škola zůstává ve středu 6. listopadu otevřena,.

Vyučování proběhne dle rozvrhu hodin.

Tímto se moc omlouváme zejména starším žákům základní školy za velké zklamání... Wink

30.10.2019 20:46:45

Den zdraví 2019

Paní učitelky připravily v pátek 25. 10. 2019 pro žáky nižšího stupně celodenní projektový den zabývající se zdravím.

Žáci si vyzkoušeli, jak se chovat v situacích, při kterých jim hrozí úraz. Jak pečovat nejen o svoji životosprávu, ale i o své tělo relaxačním a posilovacím cvičením. Ochutnali sílu bylinek a seznámili se s jejich blahodárnými účinky na zdraví člověka. Prakticky si žáci vyzkoušeli jaké je to být nevidomým, neslyšícím či tělesně postiženým na vozíku. Procvičili jsme si své smysly a získali informace o návykových látkách. Naše chuťové buňky potěšila prezentace firmy MK FRUIT, která nám dodává potraviny v projektu Ovoce do škol. Moc děkujeme.

Foto zde:

1 2 3 ... 150 151 další »

Mobil: 6.-9. tř. 777 73 66 22, 1.-5. tř 778 050 081