15.03.2024 09:11:55

Poznávání našeho regionu Hlučínska

V rámci pololetního projektu z dějepisu měli žáci osmých a devátých tříd možnost vytvořit pracovní listy na téma Hlučínsko a Bolatice. Cílem bylo vytvořit nevšední úkoly pro své spolužáky, ve kterých se seznámí s historií našeho regionu. Žáci mohli využít práci s mapou, s místním nářečím nebo s QR kódy. Díky tomu došlo k propojení dějepisu s dalšími vyučovacími předměty. Doplněním pracovních listů bylo vždy krátké video, ve kterém se objevovaly zdejší památky v proměnách času. O tom, kolik toho víte o zdejším regionu se můžete sami přesvědčit a pracovní listy vyplnit. Na zajímavé pracovní listy se můžete podívat zde.

22.02.2024 14:18:17

Recitační soutěž „Dětská scéna 2024“

Dne 19.2.2024 se v Centru volného času v Kravařích konalo okrskové kolo recitační soutěže. Z naší školy ze základního kola postoupilo 10 dětí. Děti soutěžily podle věkových kategorií. Všechny děti své básničky moc pěkně přednesly. Z každé věkové kategorie postoupili vždy dva soutěžící. Ve druhé kategorii, kde soutěžily děti druhých a třetích tříd, bylo 23 účastníků. Z této kategorie postoupila do okresního kola v Opavě naše Adélka Stromská z 2.A .

Adélce přejeme, ať se jí v okresním kole daří a všem dětem děkujeme za účast.

Lenka Wawrzinková

15.02.2024 10:00:39

Čeps Cup 2024

Naše „florbalistky“ z 5. ročníku vykročily na cestu ČEPS Cupu s velkým odhodláním, když v prvním okresním kole, které se konalo u nás v Bolaticích, nenašli přemožitele. Cesta pokračovala na krajské finále, které se konalo 18. ledna v Ostravě. Holky změřily své síly s florbalisty z celého kraje. Holky se snažily, jak jen jim síly stačily, nicméně jsme nedokázali zvítězit v žádném utkání. Skóre však bylo vždy velmi těsné a 4 z pěti utkání rozhodoval jediný gól. Holky makaly v každém zápase, nevzdaly to předčasně a bojovaly až do konce.  A za takový přístup si zaslouží velkou pochvalu!

Fotky zde.

08.01.2024 14:53:41