Dnes je středa 12.12.2018 a svátek má Simona.

05.12.2018 20:44:02

Švihadlový král 2018

Také letos se v předvánočním čase konala tradiční sportovní soutěž  žáků nižšího stupně Švihadlový král. Přestože nasazení všech bylo obrovské, byly mezi výkony žáků malé rozdíly. Podívejte se na foto všech účastníků a také na oceněné vítěze.

05.12.2018 20:30:18

Andělský den v 1.A 2018

Zcela netradičně si užili naši nejmenší žáčci 1. A dnešní mikulášský den. Děti si připravily pro tuto příležitost kostýmy andílků a čertíků, ve kterých strávily celou výuku obohacenou o tématické pracovní listy.

05.12.2018 20:12:41

Pečení perníčků ve 3. A 2018

Vánoční čas se blíží. Děti při pečení tradičních vánočních perníčků provoněly vánoční vůní celou budovu školy.

03.12.2018 08:50:37

MISTROVSTVÍ HLUČÍNSKA 2018

V úterý 13. 11. 2018 se v hale naší základní školy konal již 8. ročník tohoto florbalového turnaje základních škol. V letošním ročníku k nám přijelo osm základních škol, které reprezentovaly své obce (města) - Hlučín Rovniny, Dolní Benešov, Oldřišov, Píšť, Bohuslavice, Štěpánkovice, Kobeřice a domácí Bolatice.

Tento turnaj byl nejen sportovním kláním, ale zaměřoval se také na chování v duchu fair play. Rozhodli jsme se podpořit sport v jeho pravé podobě. Po celou dobu turnaje byly sledovány a hodnoceny projevy jednotlivých hráčů nebo celých týmů. Ke sportování a turnaji patří čestný sportovní boj, umění přiznat prohru, vzdát hold soupeři a další. Podporována byla hra bez agresivity, podvádění a zesměšňování. Současně chceme již v zárodku jakékoliv tyto projevy zastavit.

Družstva byla rozdělena do dvou skupin po čtyřech, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Ze základních skupin postoupila družstva, která se utkala v semifinálových kláních. Ve skupině "A" tyto příčky obsadily týmy z Oldřišova a Bolatic, které postoupily na úkor Dolního Benešova a Píště. Ze skupiny "B" se do semifinále kvalifikoval Hlučín - Rovniny a Kobeřice, naopak za jeho branami zůstaly tentokráte Bohuslavice a Štěpánkovice.

Po skupinové fázi turnaje začal tuhý boj o velký putovní pohár MISTRA HLUČÍNSKA a samozřejmě také o medailové příčky. V prvním semifinálovém střetnutí proti sobě nastoupila družstva z Kobeřic a Bolatic. Našim klukům bohužel nevyšel začátek zápasu a inkasoval laciné branky. I přes značnou převahu nedokázali překonat skvělého kobeřického brankáře (byl nakonec vyhlášen nejlepším brankářem turnaje) a postup do finále si po tuhém boji zajistily Kobeřice. Na nás tak zbyl souboj o 3. místo v turnaji proti Oldřišovu. Po rychlém gólu jsme se dostali do vedení, hra se pak postupně vyrovnávala, až se výsledek otočil na stav 1:3. Tak na nás letos zbyla až nepopulární bramborová medaile. Alespoň individuální úspěch zaznamenal náš hráč - Martin Blahetka, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

V druhém semifinále se střetly Rovniny a Oldřišov, v tomto semifinále rozhodly až samostatné nájezdy. Ve finálovém utkání se tedy střetly Kobeřice a Hlučín-Rovniny. Ve finálovém utkání Kobeřice oplatily Hlučínu porážku ze skupiny a staly se tak pro rok 2018 MISTREM HLUČÍNSKA!

Všech osm týmů si domů odvezlo poháry, diplomy a upomínkové předměty, první tři družstva také medaile a vítěz velký putovní pohár. Všechny tyto ceny nám do turnaje věnoval pan Luděk Nevoral.

Děkuji všem učitelům - trenérům, že se mají s žáky společný zájem účastnit se tohoto turnaje. Dle předvedených výkonů jednotlivých týmů lze vypozorovat i hodiny poctivého tréninku jako přípravy k zápasům. Jsme potěšeni, že turnaj si mezi školami vybudoval velkou oblibu a tradici, kladné reakce ze strany účastníků i trenérů nás nesmírně těší. Takže příští rok v listopadu nás čeká 9. ročník...

Fotky zde.

26.11.2018 22:08:02

RORÁTY 2019 - ADVENT S POSTAVAMI Z CÍRKEVNÍCH DĚJIN (NEJEN...)

Letos se budeme scházet na rorátech od 3. 12. po celý advent - v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek v 6.30 hod. v kostele sv. Stanislava v Bolaticích, ve středu roráty nebudou. Tématem jsou důležité postavy z dějin, které měly rády Boha a „spalovaly" pro něj svůj život, stejně jako se spaluje svíce na adventním věnci. Adventní věnec je letos symbolem rorátů. Děti dostanou arch, do kterého si budou moci vlepovat texty jednotlivých dnů a za splnění úkolu si mohou vybarvit část adventní svíce. Jako na adventním věnci přibývá světlo, když se zapalují další svíce, tak se blíží příchod „Světla", které ozáří naši temnotu. O Vánocích se narodí malý Ježíš, který spasí svět.

Po mši jsou děti zvány na snídani do školní jídelny.

1 2 3 ... 132 133 další »