Dnes je pondělí 23.04.2018 a svátek má Vojtěch.

23.04.2018 07:42:18

20.04.2018 10:56:24

Štafetový pohár

Šestnáct škol z okresu Opava vyslalo ve čtvrtek 19. dubna 2018 své zástupce na Tyršův stadion do Opavy, kde se konalo okresní kolo Štafetového poháru 2018. Po dvou rozbězích na 8x100m a dvou na 8x200m naše družstvo ve složení Adam Janík, Viktorie Anna Gregorczyk, Tobiáš Franěc, Anna Sněhotová, Maxim Zmrzlák, Rozálie Pospíšilová, Natálie Běláková, Petr Kramář a Tina Hluchníková, Tim Kramář, Magdaléna Pavlíková, Tobiáš Plaček, Elen Herudková, Štěpán Pašek, Šimon Mac, Tereza Kochová vybojovalo krásné 7. místo.

17.04.2018 18:58:18

Karkulka

V únoru jsme začali nacvičovat pohádku Červená Karkulka. Nejdříve jsme si vybrali hlavní postavy. Nacvičovali jsme každý pátek a moc se nám to líbilo. Karkulku hrála Nela, vlka Erik, myslivce Jirka, holuba Karolína a babičku Emma. Scénář pro nás vymyslely naše paní učitelky. Všichni jsme pohádku nacvičovali i doma a předváděli jsme své role našim rodinám.

Erik Štefek

Při první zkoušce jsme vybírali hlavní postavy (Karkulka – Nela, vlk – Erik, babička – Emma, holub – Kája a myslivec – Jirka). Na první zkoušce hrála paní učitelka na klavír. Paní učitelky Bohunka Hluchníková a Lucka Migotová nás naučily texty a my jsme jim na oplátku pomohli barvit kulisy a dosáhnout tak společného cíle. Každý pátek, po dobu jednoho měsíce, jsme se scházeli ve třídě 4.A. Pilně jsme cvičili, abychom operu mohli předvést a zazpívat na Dni učitelů. Nakonec se všem vystoupení moc líbilo. Za nás výkon nám paní učitelky uspořádaly hostinu. Moc vám za to děkujeme.

Bára Lehnertová

Paní učitelka Bohunka s paní učitelkou Luckou si řekly, že bychom mohli zazpívat operu Červená Karkulka. Přišli za námi do tříd a oznámili nám jejich nápad, se kterým všichni souhlasili. Potom začal konkurz na hlavní postavy. Po konkurzu nás čekaly zkoušky. Všichni se bedlivě učili nejen na zkouškách, ale i doma. Nakonec jsme vystoupili s naší připravenou operou před všemi učiteli z Bolatic, kteří nám zatleskali vestoje. Všichni doufáme a už se moc těšíme, až naši Červenou Karkulku budeme moct zazpívat více lidem.

Marie Pašková

Na oslavu Dne učitelů jsme nacvičovali operu Červená Karkulka s písněmi Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Hlavní roli Karkulky hrála Nela, vlka hrál Erik, babičku hrála Ema a myslivce Jirka. Holuba hrála Kája. Celou hru jsme nacvičovali společně se třídou 4.A pilně a moc rádi. Spolužáci v hodinách estetiky tvořili kulisy, na kterých byly stromy, keře, les a babiččin dům. Nejtěžší to měla Karkulka a vlk, protože měli nejvíce textu.

Adéla Nevoralová

Ve středu 28.března, v den narození Jana Ámose Komenského, jsem se svými spolužáky hrála divadlo pro zaměstnance naší mateřské a základní školy. Nacvičili jsme s paní učitelkou třídní i z vedlejší třídy pohádku O Červené Karkulce. Zkoušení jsme si užili. Představení se snad líbilo všem. Za představení jsme sklidili velký potlesk. Jsme rádi, že jsme mohli oslavit Den učitelů podle vzoru Učitele národa – Škola hrou. Tak příští rok na viděnou u další pohádky.

Eliška Kolarčíková

Foto zde:

17.04.2018 18:41:32

Bolatická desítka

V neděli 15. dubna se naše třída 5.B společně s paní učitelkou vydala na výroční pochod. Ujít 20 km by bylo pro nás hodně, proto trasa dlouhá 10 km byla pro všechny tak akorát. Přidali se k nám i někteří rodiče.

Ráno jsme se sešli před budovou koupaliště a po prezentaci jsme vyrazili. Cestou jsme si povídali a sledovali běžce, kteří nás míjeli. Na „Pinkadélku“ bylo sice plno, ale kdo si chtěl opéct párky, k ohni se vešel. Ostatní vytáhli své vydatné svačiny, aby se posilnili na cestu zpět.

Když už jsme přicházeli ke koupališti, někteří se opravdu radovali, protože je nohy už bolely. Tak ještě rozloučení a hurá domů na oběd.

Všem se třídní akce moc líbila, dokonce i rodičům. A i přestože jsme byli unavení, rádi bychom si podobnou akci zase zopakovali.

Heidi Homolová, Natálie Slivková, Andrea Vítková, 5.B

Foto zde:

15.04.2018 12:17:25

Sběr starého papíru - 2. kolo

Ve dnech 2. 5. a 3. 5. 2018 se v areálu ZŠ uskuteční 2. kolo soutěže tříd ve sběru starého papíru. Papír bude možno navážet do kontejnerů po oba dny od 13:oo hod - 18:oo hod.

Těšíme se spolupráci a podporu akce. Wink

1 2 3 ... 119 120 další »