Dnes je neděle 20.01.2019 a svátek má Ilona.

17.01.2012 18:37:28

Výlet pátých tříd do planetária

Ve čtvrtek 12. 1. jsme s dětmi z 5. tříd navštívili Hvězdárnu a planetárium Johanna Palisy v Ostravě. Objednaný byl pořad Uffova dobrodružství na Marsu, který měl u dětí velký úspěch. Pořad trval 45 minut a vyprávěl o mimozemšťanovi  Uffovi, který šťastně ztroskotal na Marsu. Kosmickou loď měl porouchanou a nezbývalo nic jiného, než čekat na pomoc ze své mateřské planety. Aby se Uff nenudil, pozoroval hvězdnou oblohu, tělesa sluneční soustavy, ale ze všeho nejvíce ho zajímala planeta Země a její obyvatelé.

Třídní učitelky Jarmila Náhlíková a Martina Kornelová

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

11.01.2012 14:14:48

NOVÉ KONTAKTY ORGANIZACE

Od pondělí 9.1.2011 dochází v naší organizaci ke změně telefonních čísel a emailových adres.

Všechny nové kontakty naleznete ZDE.

Změny se týkají především mobilních čísel a emailových adres.

Čísla pevných linek se nemění.

Nově je zřízeno číslo přímo do školní družiny.

06.01.2012 15:09:47

Setkání generací

Dne 19. prosince 2011 se konalo ve škole již tradiční setkání zástupců různých generací.

V příjemné předvánoční atmosféře se neslo povídání deváťáků s našimi hosty o tom, jak se žilo dříve a jak dnes: jaké vánoční dárky dostávali, jak trávili svůj volný čas, jak se rozhodovali pro svá budoucí povolání.

Děkujeme manželům Slivkovým, paní Barbaře Plaskurové se synem Šimonem a panu starostovi Herbertu Paverovi za to, že věnovali svůj čas našim žákům.

Fotografie ze setkání můžete prohlížet zde.

05.01.2012 18:18:14

Florbal Štěpánkovice pořádá nábor do mládežnických týmů

03.01.2012 12:18:23

Tradiční vánoční zpívání.

Jako každý rok si děti 6. - 9. tříd připravily  písničky a koledy ,  které jsme si společně zazpívali  ve čtvrtek 22. prosince .  Děti ze 6.B zahrály pohádku, deváťáci si připravili módní přehlídku a tři písničky nám přišel zazpívat i náš bývalý žák Luboš Boček. A pak už začalo naše vánoční zpívání.

Každá třída měla připravenu nějakou koledu nebo písničku. Zpívání zahájila děvčata z hudebního kroužku písní Zima, zima  a krásnou koledou Adeste fideles.  Šesťáci to rozjeli svou oblíbenou koledou Rolničky a Štěstí zdraví, kterou si doprovodili na kytary a flétny. Na kytary nám zahráli koledu Chtíc,aby spal. Sedmáci se roztančili s písní Vánoce hrajou gloria. Osmáci pojali svou koledu Pásli ovce Valaši trošku netradičně, ale s velkou chutí, dívky z osmiček nám zazpívaly koledu Narodil se Kristus Pán a Bára přidala s velkým úspěchem sólově píseň Jmelí.  No a pak přišli na řadu deváťáci. Krásně zazpívali píseň Hvězda zářila a dívky ještě přidaly píseň z pohádky Nesmrtelná teta.  Děvčata z kroužku zazpívala píseň Už z hor a blížil se závěr.

Tradiční vystoupení učitelů s prskavkami  a poetickou koledou Štědrej večer nastal. Paní ředitelka nám všem  popřála všechno nejlepší a byl tady závěr - píseň Vánoce přicházejí.  Tak všechno nejlepší v novém roce 2012.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Věra Güntherová