15.04.2024 07:47:08

ŽÁCI ZŠ BOLATICE NEJLEPŠÍM TÝMEM VE VYBÍJENÉ OKRESU OPAVA

Vítězství není jen o výsledku, ale o síle týmu a odhodlaní dosáhnout úspěchu. Tuto pravdu potvrdili žáci z naší školy, kteří 9. dubna triumfovali na turnaji ve vybíjené a stali se tak nejlepším týmem v okrese Opava. Turnaj byl plný napětí a soutěživosti, ale náš tým vynikal od prvního okamžiku. Prošli celým turnajem bez ztráty setu, což svědčí o jejich skvělých dovednostech a strategii. Každý zápas hráli s maximálním nasazením a odhodláním, což se nakonec vyplatilo. Finálový zápas se ZŠ Kylešovice byl vrcholem celého turnaje. Oba týmy předvedly skvělou hru a bojovaly o vítězství s veškerým nasazením. Nakonec však tým ze ZŠ Bolatice vyhrál v poměru 14:10, což potvrdilo jejich dominanci v celém turnaji. Odměnou je postup do krajského finále, které se hraje 17. května za účastí vítězů ze šesti okresů
Moravskoslezského kraje.
Jsme rádi za to, jak se žáci na turnaji prezentovali nejen po sportovní stránce, ale hlavně i v duchu fair play a tím dělají škole i obci Bolatice skvělou reklamu. Gratulujeme týmu k jejich skvělému úspěchu a přejeme jim mnoho štěstí v krajském kole. Sestava: Viktor Kurka, Andreas Ostárek, Jan Kocvelda, Dominik Vojvodík, Daniel Šteffek, Robin Šimeček, Valerie Fiedlerová, Melánie Kupková, Sára Lamlová, Adéla Homolová, Maxmilián Löw, Matyáš Kudělásek, Dominik Král.

10.04.2024 13:49:27

Matematický klokan 2024

Mezinárodní soutěž Matematický klokan má svůj původ v Austrálii. V současnosti se organizuje v mnoha zemích světa včetně České republiky. Soutěž, která se nedělí na kola, absolvují žáci základních a středních škol vždy v jeden den. Letos tento den připadl na pátek 22. března.

Na základních školách se soutěží ve 4 kategoriích podle ročníků. Žáci řeší úkoly se stupňující se obtížností. Řešení těchto úloh vyžaduje logické uvažování, kombinační myšlení a důležitou roli hraje také prostorová představivost.

A komu se letos dařilo nejvíce? Zde je pořadí na prvních třech místech v jednotlivých kategoriích:

CVRČEK (2. – 3. ročník)              KLOKÁNEK (4. – 5. ročník)
1. Jonáš Slivka 2. B                      1. Matěj Kunc 4. A
2. Nina Stoyková 2. B                   2. David Jařab 5. B
3. Václav Kosak 3. C                    3. Ema Stoyková 5. A

BENJAMÍN (6. – 7. ročník)           KADET (8. – 9. ročník)
1. Simona Jarošová 7. A              1. Šimon Kozel 9. C
2. Oliver Stříbný 6. B                    2. Lucie Večerková 9. B
3. Natálie Krömerová 7. A            3. Vojtěch Wawrzinek 9. B

Všem soutěžícím patří pochvala za snahu a vítězům velká gratulace!

10.04.2024 13:27:23

Knihovnická lekce 6AB

Ve čtvrtek 4. 4. 2024 se 6. ročníky vypravily do knihovny na lekci se zaměřením na regionální literaturu. Pracovali jsme s pověstí Juliánka od Anny Malchárkové, kterou najdete v knize Chudobky: pověsti a báchorky z Hlučínska. Paní knihovnice nám blíže představila autorku a její dílo, rozdělili jsme se do skupin a pak už to bylo na nás. Pátrali jsme v knihovně, vymýšleli název, řadili jsme text, někteří kreslili komiks, jiní vymýšleli krátkou scénku k tématu, reportáž, sms komunikaci či báseň. Na závěr jsme své výtvory prezentovali a poté se vrátili zpět do školy. (viz. fotogalerie)

Děkujeme za poskytnutí inspirativního prostředí a těšíme se na další lekci.

04.04.2024 15:33:51

Mistři Hlučínska ve stolním tenisu družstev

Další zastávkou Ligy sportu na Hlučínsku byl tentokráte turnaj ve stolním tenisu. Organizace se ujala naše škola a výrazně nám pomohli hráči našeho TTC Bolatice, za což jim moc děkujeme.

Turnaj byl určen pro žáky základních škol bez rozdílů věku, tudíž každá škola mohla postavit nejlepší hráčky a hráče školy. Družstvo tvořili vždy dvě dívky a dva chlapci. Celkem 10 účastníků jsme rozdělili do dvou skupin, ze kterých postoupilo do čtvrtfinále nejlepší 4 týmy.

Pak už se hrálo vyřazovacím způsobem až do finále o velký putovní pohár pro mistra Hlučínska. Ve vyřazovací fázi se hrálo 9 utkání (8 dvouher a 1 čtyřhra, případně do rozhodnutého stavu). Viděli jsme několik napínavých soubojů, kdy hráči bojovali o každý bod. Někteří hráči předvedli úžasné dovednosti a techniku a snad se prosadí i v pozdějším věku.

Náš tým ve složení Anna Sněhotová, Isabella Patarlageanu, Teodor Strak a Daniel Švan neprohráli ani jeden zápas, proto zaslouženě vybojovali 1. místo! GRATULUJEME.

27.03.2024 14:15:25

Knihovnická lekce 7. tříd

Ve středu 27. 4. 2024 se žáci sedmých tříd zúčastnili knihovnické lekce v bolatické knihovně. Žáci se zabývali regionální literaturou. Pracovali s textem povídky o Oskaru Kuroňovi od Anny Malchárkové. Žáci si nejdříve zopakovali, co už ví o povídce a poté hledali obálky s indiciemi. Na základě indicií museli zkrácený rozstříhaný text přečíst a seřadit ho podle časové návaznosti, poté měli vymyslet ukázce název, vybrat si jednu postavu příběhu a charakterizovat ji. Dále vymýšleli závěr příběhu a plnili různé další skupinové úkoly. Lekce se žákům líbila a prostředí knihovny nabízelo další možnosti kreativní moderní výuky.

Fotogalerie zde.