22.09.2020 20:45:49

Informace - ředitelské volno

Určitě jste zaznamenali diskuzi nad pátečním uzavřením školy. Rád bych Vám sdělil, že naše škola zůstane v pátek otevřená v běžném provozu.

Pedagogický tým je téměř kompletní, počasí nám umožňuje výuku venku v areálu školy. Z mého pohledu je každý den ve škole pro žáky důležitý a to nejen vzhledem k dalším možným opatřením. Také je to pro většinu rodičů příliš „narychlo“. Pokud cítíte opak, samozřejmě máte plné právo děti z vyučování omluvit (a to nejen v pátek). Nevylučuji, že tuto možnost v budoucnu využijeme (ředitelské volno má ředitel možnost vyhlásit na 5 dní během školního roku).

Před chvílí jsem také dostal velmi dobré zprávy. Tři naši žáci, kteří byli testováni, jsou negativní.

21.09.2020 14:27:07

Informace z 22. 9.

Vážení rodiče,

dnes dopoledne jsem dostal informaci, že jeden z našich nejstarších žáků je pozitivně testován na Covid-19. Tento žák byl a stále je bez jakéhokoli známého příznaku nemoci v domácí izolaci. Jsem v kontaktu s hygienickou stanicí, ta bude samostatně telefonovat dotčeným rodičům (snad brzy).

Dle vyjádření hygieniků bude postup takový, že do domácí desetidenní karantény nastoupí jen žáci, kteří sedí přímo nebo v těsné blízkosti  nemocného, ostatní spolužáci mohou do školy dále docházet. Také téměř jistě neproběhne na naší škole (ani na jiných) plošné testování a to z kapacitních důvodů. Škola tedy s posvěcením hygieny pokračuje stejně jako doposud.

Pokud budu mít nové informace, vždy se o ně s Vámi podělím. Pěkné odpoledne, David Neuvald.

17.09.2020 19:13:01

Roušky - aktuální informace

Od pátku 18. 9. platí povinnost nosit roušky ve všech prostorách škol, tedy i během výuky ve třídě. Toto nařízení platí pro všechny žáky na 2. stupni (žáci 6. - 9. tříd). Na hodiny Tv, nebo Hv je možné roušky odložit.

Pro žáky od 1. do 5. třídy platí stejná pravidla jako doposud, tedy roušky ve všech vnitřních prostirech, ve třídě si můžou žáci roušku sundat.

17.09.2020 10:35:11

Olympijský běh 2020

"Není důležité vyhrát, ale pokusit se danou trasu celou uběhnout"....tímto mottem se řídili všichni žáci naší školy.

V rámci Olympijského dne pořadaného pod záštitou Českého olympijského výboru se pořádají každoročně běžecké závody. V letošním roce to připadlo na datum 16. září. Nebyl to žádný závod a všichni žáci byli namotivování, aby trať uběhli, býť úplně pomalu. Jsme rádi, že šlo vidět v očích žáků úsilí a nadšení a odměnou byl pro každého diplom a medaile.

Fotogalerie zde.

17.09.2020 09:21:31

Exkurze 9. B

Žáci 9.B využili nabídky návštěvy Muzea Hlučínska zdarma a v úterý 15. 9. si v rámci vzdělávacího programu „První světová válka“ zahráli na detektivy. Po asi hodinovém teoretickém úvodu, kde si objasnili rozložení válečných sil, dostali krabičky s indiciemi. Jednotlivé skupinky v muzeu hledaly „svého člověka“ a na základě indicií se pokoušely rekonstruovat jeho život. Na závěr skupinky prezentovaly životy lidí z Hlučínska, na jejichž osudech se výrazně podepsala 1. světová válka.

Fotogalerie zde.