Dnes je sobota 16.02.2019 a svátek má Ljuba.

07.01.2019 21:00:05

Vánoční besídka 1.B 2018

Dne 13.12. proběhla v 1.B třídě vánoční besídka pro rodiče. Děti pilně nacvičovaly vánoční koledy a básničky, aby nakonec rodičům vše zazpívaly a zahráli na doprovodné hudební nástroje. Všechny děti prokázaly kus odvahy vystupovat před tolika rodiči, zejména pak sólisti na flétničky (Jakub Adamec, Richard Komárek) a housličky (Laura Hradská).

Na konci vystoupení děti obdarovaly své rodiče perníčky, které jsme pekli ve školní kuchyňce. Následovala malá tvořivá dílnička, kde se vyráběli malí andělíčci. Naše setkání jsme zakončili společným pouštěním balonků s přáním pro Ježíška. Určitě všechna doletěla.

07.01.2019 20:55:46

Pečení perníčků v 1.B 2018

Blížily se Vánoce a i my s dětmi z 1.B třídy jsme se připravovali na tento čas. Rozhodli jsme se pro pečení perníčků, které děti nakonec věnovaly svým rodičům jako dárek na vánoční besídce.

Vše jsme realizovali ve školní kuchyňce, kde si děti ve skupinkách vše vyrobily sami. K válení těsta a vykrajování perníčků přistupovaly velice zodpovědně. Během práce si pobrukovaly koledy, ani si neuvědomily, jak čas letí.

Upečené perníčky děti samozřejmě ochutnaly, bez toho by to nešlo. Nejvíce je bavilo zdobení, u kterého mohly ochutnávat polevu, která jim zůstávala na prstech. Mňam…

04.01.2019 21:13:02

Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

Dne 12. 12. 2018 proběhlo na Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského v Ostravě krajské kolo soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR". Soutěže se zúčastnili rovněž tři žáci naší školy - Natálie Papugová, Veronika Hahnová a Štěpán Plaček, kteří dříve úspěšně zvládli školní kolo soutěže. Také v krajském kole soutěže, kterého se účastnilo více než 220 soutěžících, si vedli velmi dobře. Štěpán Plaček se umístil na 12. místě a zajistil si tak postup do dalšího kola.

K tomuto úspěchu mu touto cestou gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole.

27.12.2018 22:17:58

Kdy léky vznikly, a jak nám mohou pomoci – 5.A

Předposlední den školy nás opět navštívil pan Vitásek se zajímavou přednáškou o léčivech. Žáci se zaujetím sledovali prezentaci o historickém vývoji léků. Zhlédli videa, na kterých byl krásně znázorněn proces výroby tablet a to míchání, tabletování, potahování a balení. Seznámili se s různými formami léčiv od mastí, sirupů, prášků, tabletek, pilulek až po injekce a respirátory. Během přednášky zkusili, jak chutnají probiotika a k čemu se hlavně užívají.

Panu Vitáskovi moc děkujeme, že si na nás udělal čas a těšíme se, až nás opět navštíví se zajímavou přednáškou.

20.12.2018 15:58:54

TUK Pouštění draků na letišti 2018

Když jsme šli na letiště do Zábřehu, bylo to tam nádherné. Kolem nás byla krásná příroda, nádherná procházka. Na letišti jsme pouštěli draky. Byly tam i stánky s hračkami a hlavně letadly. Při zpáteční cestě jsem sice myslela, že omdlím únavou, ale stálo to určitě za to. Wink

Lenka Riemlová, žákyně 3. B