Dnes je sobota 18.08.2018 a svátek má Helena.

17.06.2018 22:29:03

Exkurze 1.A a 1.B 2018

Dne 8. 6. se žáci prvních tříd vydali do pravěké historie a navštívili Dinopark Ostrava. Nikdo se obrovských pravěkých tvorů nebál, všichni si výlet užili.

17.06.2018 22:09:00

Beseda se spisovatelkou

Dne 31.5.2018 přišla mezi naše prvňáčky spisovatelka dětských knih Lenka Rožnovská a představila svou knihu Školačka Kristýnka.

14.06.2018 21:27:01

Exkurze 2.A a 2.B do města Štramberk 2018

Jeli jsme dlouho autobusem. Vystoupili jsme a uviděli Štramberskou Trúbu. Mysleli jsme si, že na ni hned půjdeme. Ale ne. Cestou jsme potkali nějakou paní. Byla to paní průvodkyně, která na nás čekala a zavedla nás k jeskyni Šipka. Byl tam člověk neandrtálec, chtěl naše boty. Jmenoval se Bertík. Potom jsme šli do Pekárny. Pekli jsme Štramberské uši. A pak jsme čekali, až nás pustí do muzea. Pán nám vykládal o Zdeňkovi Burianovi. Pak jsme vyšli na trúbu, byl tam krásný výhled. Nakonec jsme šli do minizoo. Byl to super výlet!

Laura Korczyńska

12.06.2018 14:38:58

Olympiáda ve městě Slaný

Opět po čtyřech letech jsme velice rádi přijali pozvání naší partnerské školy ve Slaném, vytvořili olympijskou výpravu, která vyrazila reprezentovat naší školu a obec. Olympiáda dětí a mládeže ve Slaném věrně kopíruje charakter klasických olympijských her, jak je známe z televizních obrazovek. V královském městě proběhlo zapálení olympijského ohně za přítomnosti známých sportovců, nebo vztyčení olympijské vlajky. Závodníci startovali pod slibem sportování v duchu fair play. Mladé sportovce poctili svou návštěvou například Patrik Eliáš nebo Slavomír Lener, v rámci autogramiády se podepisovali i další sportovci. Hned po slavnostním zahájení odstartovali první soutěže a to přímo na Masarykově náměstí. Nejdříve probíhala soutěž ve šplhu na laně, kde nám medaile jen těsně unikla, pak přišel na řadu hlavní „tahák" a to biatlonová smíšená štafeta. Naše družstvo s přehledem ovládlo semifinále a nechalo za s sebou další tři štafety a ve čtyřčlenném napínavém finále vybojovali krásnou 2. příčku. Po soutěži ve šplhu a letním biatlonu následoval koncert Jakuba Děkana a ohňostroj.

V pátek bylo pořádně rušno na atletickém stadionu, kde se sportovci utkali ve čtyřboji, fotbalu, basketbalu, stolním tenisu, plavání nebo vybíjené. Atletická klání probíhala až do odpoledních hodin, kdy byly slavnostně předány poslední sady medailí a celé hry slavnostně ukončeny.

Naši sportovci byli celkově velmi úspěšní. Téměř ve všech disciplínách jsme vybojovali nějaký cenný kov. Důležitější však je, že jsme mohli prožít téměř autentické olympijské hry, se všemi jejich symboly a hlavní myšlenkou. Žáci vzorně reprezentovali naši školu ať už přímo na hřišti, nebo svým chováním mimo ně. Navzájem si fandili a podporovali, na což jsme jako škola velmi hrdí a za to vše také naší olympijské výpravě děkujeme.

06.06.2018 07:45:02

Video naší školy

Na video se můžete podívat proklikem na odkaz níže (nezapomeňte zapnout zvukWink)

Spustit video.