Dnes je pátek 25.05.2018 a svátek má Viola.

02.04.2018 21:20:08

MATEMATICKÝ KLOKAN 2018

Stejně jako v minulých letech se i letos naše škola zúčastnila mezinárodní soutěže Matematický klokan. Žáci si v pátek 16. března mohli opět vyzkoušet řešení netradičních úloh s výběrem odpovědí. Úlohy měly vždy tři úrovně obtížnosti a při jejich řešení hrálo velkou roli hlavně logické uvažování.
Soutěže se zúčastnili ve čtyřech kategoriích žáci prvního i druhého stupně.

Všem řešitelům patří pochvala za snahu a vítězům velká gratulace!

CVRČEK (2. a 3. roč.):
1. Nicolas Birklen       3. B
2. Nelly Kušnierová    3. C
    Šimon Kozel          3. C
    Vojtěch Wawrzinek 3. B
KLOKÁNEK (4. a 5. roč.):
1. Matyáš Fiala          4. B
2. Matyáš Bezděk       5. B
3. Heidi Homolová       5. B
BENJAMÍN (6. a 7. roč.):
1. Václav Scheffczik    6. B
2. Vendula Šteffková   6. B
3. Nikola Řehánková    7. B

KADET (8. a 9. roč.):
1. Tadeáš Ballarin        8. A
2. Tomáš Kučera         9. A
3. Filip Kurka              8. B

19.03.2018 13:41:21

Lyžařsko-snowboardový kurz 2018

Lyžařský kurz 2018 se konal od 19 do 23. února v Ski Parku ve Starých Hamrech pro 7. A a 7. B. Rozdělení skupin bylo na lyžaře pokročilé, na lyžaře nepokročilé a na snowboard.

Postřehy Alexandra Petřkovského

Ihned jak jsme přijeli, tak jsme šli lyžovat. Byly tam dvě sjezdovky, na kterých jsme mohli jezdit. Vybalili jsme se na chatě a další den - v úterý - byl budíček v 8 hodin, potom následovala snídaně a valili jsme na sjezdovku, tak stejně to bylo i odpoledne. Středa byla podobná jako v úterý, akorát jsme absolvovali trénink na slalom. Ve čtvrtek jsme měli dopoledne volné jízdy a odpoledne turnaj ve slalomu. Večer následovala party s playlistem od Luky Janíka. Všichni jsme si to docela užili. Pátek jsme strávili koukáním na hokej nebo lyžování a pak už následoval odjezd domů. Myslím si, že lyžařský kurz si všichni moc užili a další bude bohužel asi až na střední. Byla sranda, myslím si, že svůj účel lyžařský kurz splnil - všichni jsme si dobře zalyžovali nebo zasnowboardovali.

Provedená aktualizace fotogalerie.

19.03.2018 13:34:31

Projekt Edison v naší škole

Poznat daleké země, oživit hodiny angličtiny, spřátelit se s novými lidmi, ale také třeba vyvrátit předsudky a mylné představy o jiných koutech světa - to všechno má za cíl projekt Edison, který v týdnu od 26. února do 2. března navštívil i naši školu v podobě pětice zahraničních vysokoškolských studentů. S prezentací každý z nich celý týden navštěvoval třídy na vyšším i nižším stupni; představili sebe, svou zemi i univerzitu a připravili si pro naše žáky nejrůznější aktivity, např. ukázku ukrajinského národního tance, ochutnávku indonéského jídla, výuku ruské azbuky, výklad turecké historie a nejrůznější hry, kvízy, ale především diskuze, a to vše v angličtině.
Žáci i učitelé pětici studentů přivítali v pondělí v tělocvičně, pak už se s nimi celý týden potkávali na chodbách a učebnách nebo při odpoledních programech. Završením byla ochutnávka smažené rýže, kterou studenti pro celou školu připravili ve školní kuchyňce.
Celý týden každého z nás určitě obohatil, všichni studenti byli velmi přátelští, ochotní a usměvaví a rozhodně na celý projekt ani na žádného z nich nezapomeneme.

Dva z žákovských dojmů si můžete přečíst níže:
Ukrajinka Dasha přijela do naší školy za účelem projektu Edison představit nám svou rodnou zem. S Dashou přijeli i další čtyři cizinci: Číňanka Xioa, Indonéska Kym, Turek Ufuk a Rus Timofej. Dasha si připravila nádhernou prezentaci o své zemi pro mnoho tříd. Jednou z nich byla i třída 6. B. Při klasické pondělní hodině angličtiny jsme už tušili, že někdo přijde, ale nevěděli jsme kdo. Pak tam přišla a dokonce i s doprovodem - Ufukem. Velice se mi to líbilo, protože jsme hráli hry, tančili „JUST DANCE" a mnoho dalších věcí. Mně se nejvíce líbil minikvíz o Ukrajině.
Vendula Šteffková
Tento projekt má za úkol rozvoj angličtiny. Proto do naší školy přijela skupinka pěti studentů: z Ukrajiny, Číny, Turecka, Ruska a Indonésie. K nám do naší třídy zavítala jako první Ukrajinka Dasha.
Dasha je dle mého velmi sympatická Ukrajinka, která nám vykládala o své zemi, ukázala nám jejich národní tanec, mimo jiné pro nás byly připraveny hry v angličtině a díky tomuto způsobu jsme zažili „angličtinu hrou".
Adriana Čupová

Fotogalerie zde.

15.02.2018 21:35:57

LoMaS junior

Ve středu 14. února 2018 proběhla v prostorách Gymnázia Josefa Kainara v Hlučíně soutěž LoMaS. Jedná se o soutěž pětičlenných týmů složených z žáků 8. - 9. tříd. Žáci se utkali v řešení matematicko-logických problému a hraní logických her, jako je sudoku, pexeso, piškvorky, ubongo, blokus, tangramy a kvízy. Naši školu úspěšně reprezentovali žáci Eliška Vitásková - 8.B, Eva Mušálková - 9.A, Přemek Řehánek - 8.A, Filip Růžička - 9.A a Tomáš Kučera - 9.A, kteří obsadili krásné 3. místo.

GRATULUJEME K ÚSPĚCHU!!!Smile

Fotogalerie zde.

11.02.2018 16:00:54

Recitační soutěž 2018

V pátek 9. února se konalo školní kolo recitační soutěže. V recitaci se představilo 16 mladých umělců, kteří mají rádi básně a našli v sobě odvahu podělit se s diváky o krásný zážitek. Vítězové školního kola pojedou školu reprezentovat do Kravař.

Foto zde: