Dnes je neděle 20.01.2019 a svátek má Ilona.

Aktuálně

26.11.2018 22:08:02

RORÁTY 2019 - ADVENT S POSTAVAMI Z CÍRKEVNÍCH DĚJIN (NEJEN...)

Letos se budeme scházet na rorátech od 3. 12. po celý advent - v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek v 6.30 hod. v kostele sv. Stanislava v Bolaticích, ve středu roráty nebudou. Tématem jsou důležité postavy z dějin, které měly rády Boha a „spalovaly" pro něj svůj život, stejně jako se spaluje svíce na adventním věnci. Adventní věnec je letos symbolem rorátů. Děti dostanou arch, do kterého si budou moci vlepovat texty jednotlivých dnů a za splnění úkolu si mohou vybarvit část adventní svíce. Jako na adventním věnci přibývá světlo, když se zapalují další svíce, tak se blíží příchod „Světla", které ozáří naši temnotu. O Vánocích se narodí malý Ježíš, který spasí svět.

Po mši jsou děti zvány na snídani do školní jídelny.

 

----
14.11.2018 21:31:31

Star wars v 5.B

Dne 2.11. jsme měli ve třídě projektový den, který byl na téma STAR WARS.
S naší paní učitelkou jsme se vydali do vesmíru poznávat různé planety sluneční soustavy. Měli jsme krásně vyzdobenou třídu. Vyráběli jsme planety z novin a prolézali jsme opičí dráhu.
Den jsme si krásně užili a doufáme, že si ho někdy zopakujeme.


Nelka, Karol a AdélMěli jsme projektový den, který se jmenoval STAR WARS. Plnili jsme zkoušky. Kreslili jsme si na trička. Dělali jsme planety a dívali se na film.


David

Foto zde:

----
13.11.2018 21:05:55

Exkurze 5.tříd na Landek v Ostravě

Viděli jsme těžbu černého uhlí a vyzkoušeli jsme si opičí dráhu, po které jsme šli na obleky záchranářů. Dále jsme jeli do pětimetrové hloubky, kde jsme viděli různé přístroje a stroj na těžbu uhlí.

Jeli jsme výtahem a vyzkoušeli jsme si opičí dráhu. Viděli jsme těžbu černého uhlí, výstroj záchranářů a stěnu všech zahynulých v dolech.

Veronika a Šimon Vitásek

Foto zde:

 

----
06.11.2018 22:30:27

Minigolf 4.B

Nevšední hodinu tělesné výchovy si v druhé polovině října užívali žáci 4.B třídy. Jeli do Buly arény v Kravařích, aby si zahráli minigolf. I když u tohoto sportu člověk příliš nenaběhá, někteří se pořádně zapotili. Soustředit se, provést správný úder a trefit jamku se ne všem vždy podařilo. Takže chvílemi to spíše vypadalo jako na hokeji.

Všichni však byli velmi spokojeni, hra se dětem líbila a nakonec jsme i vyhlásili vítěze třídního turnaje.

1. místo Mikuláš Mrovec

2. místo Radek Seidler

3. místo Jakub Tvarůžka

Vítězům blahopřejeme a všichni se těšíme na odvetu.

Foto zde:

----
05.11.2018 08:24:47

Florbalový turnaj ČEPS Cup

V pátek 2. listopadu se k nám do haly dostavilo deset základních škol, aby poměřily své síly v turnaji florbalových nadějí. Turnaj s názvem Čeps Cup pořádá ve spolupráci se základními školami ČFU a je určen pro žáky od 3. do 5. třídy.

V letošním ročníku se našemu družstvu opět velmi dařilo. Po rozdělení do dvou skupin po pěti družstvech si poradili se všemi soupeři a zajistili si tak bezkonkurenčně první místo ve skupině. O postup do krajského kola se pak utkali s vítězem souběžné hrané skupiny. V tomto utkání také nedopustili žádné drama a od začátku měli velkou převahu, kterou potrhuje také konečné skóre 9:1 a zaslouží si velkou pochvalu za předvedené výkony i týmovou spolupráci.

Děkujeme klukům za parádní reprezentaci školy, jejich trenérům za skvělou práci v klubu a přejeme stejný úspěch i v další fázi turnaje!

Další foto se zobrazí po kliknutí na obrázek.

 

----

Základní škola a Mateřská škola
BOLATICE, příspěvková organizace

Školní 540/9
747 23 Bolatice

Tel.: 553 655 252
Mobil: 777 73 66 22

esf | EU | MŠMT | OP
made by VIP Design.cz | FunkčníEshopy.cz ©2011 | Powered by VIPS!