19.11.2013 13:11:42

Pohovory s rodiči

Ve čtvrtek 21. 11. 2013 v odpoledních hodinách proběhnou pohovory s rodiči.

Přesný časový harmonogram jednotlivých tříd bude upřesněn v žákovských knížkách.

O prospěchu a chování žáků se mohou rodiče informovat kdykoli na telefonních číslech uvedených v kontaktech, nebo osobně po předchozí domluvě s třídním učitelem.

13.11.2013 13:51:02

Mistrovství HLUČÍNSKA 2013

Dne 12. 11. 2013 se v hale základní školy konal 3. ročník turnaje s názvem "MISTROVSTVÍ HLUČÍNSKA VE FLORBALU" žáků a žákyň základních škol. Tento turnaj se uskutečnil díky grantovému programu na podporu aktivit v oblasti sportu, využití volného času a kultury v obci Bolatice.

Více informací zde.

Fotogalerie zde.

08.11.2013 12:44:07

Comenius 2013 - 2015

Poslední týden v říjnu navštívili naši školu učitelé a žáci z družebních škol v rámci realizace projektu COMENIUS. Projekt je financován z grantu EU.

Škola je zapojena do realizace mezinárodního partnerství škol již více než 10 let. V roce 2013 až 2015 je náplň spolupráce zaměřena na pracovní příležitosti v zemích EU.

Na pracovní návštěvu k nám přijeli:

- 3 učitelé a 4 žáci z Rakouska (Vídeň)

- 3 učitelé a 3 žáci z Německa (Rendsburk)

- 3 učitelé ze Španělska (Torrox)

- 3 učitelé a 10 žáků z Polska (Rudy)

- 1 učitel z Řecka (Atény)

Kromě řady vzájemných podnětných diskusí, které se týkaly převážně školské problematiky, hosty zaujala nejvíce exkurze do firmy LANEX Bolatice. Prohlídka výrobních hal byla doplněna výborným výkladem pana Petra Waliszewského. Děkujeme panu generálnímu řediteli Ing. Rudolfu Gregořicovi za umožnění této exkurze. Děkujeme také panu starostovi Mgr. Herbertu Paverovi za přijetí a občerstvení nemalé "delegace" našich hostů na obecním úřadě.

Dalším zajímavou aktivitou byla návštěva prohlídka NKP Dolní Vítkovice a města Ostravy, nebo návštěva Slezského muzea v Opavě. Také prohlídka pivovaru v Rohově patřila ke zpestření získávaných poznatků.

V příštím roce je plánovaná návštěva našich žáků a učitelů v Rakousku a Španělsku.

Na fotky se můžete podívat zde.

05.11.2013 18:20:11

Poděkování

Během podzimních měsíců maminky z naší obce uspořádaly burzu dětského oblečení. Výtěžek této akce se rozhodly věnovat našim nejmenším do školky. V neděli 20. října uspořádaly zábavné odpoledne pro děti s klaunem HOPSALÍNEM a za zbytek prostředků nakoupily čtyři radiomagnetofony. Tři z nich využije školka a jeden pak nejmladší oddělení školní družiny.

Děkujeme všem zapojeným maminkám, zejména pak paní Světlaně Krettkové, za jejich snahu uspořádat akci, která je přínosná jak pro rodiče, tak pro děti a také za věcné dary, které věnovaly ZŠ a MŠ Bolatice.

05.11.2013 11:54:12

Návštěva města Slaný

O podzimních prázdninách jsme navštívili Prahu a město Slaný. Využili jsme toho,že byl státní svátek, a proto byly zpřístupněny některé významné budovy /Kramářova vila, Obecní dům, Valdštejnský palác apod./. Následující den jsme byli pozváni k návštěvě města Slaného, k prohlídce mateřské školy a základní školy ve Slaném. Z návštěvy jsme si odnesli jen ty nejlepší dojmy a zážitky. Královské město Slaný nás zaujalo svým historickým náměstím a přilehlými uličkami se spoustou obchůdků. V mateřské škole i základní škole jsme mohli porovnávat rozdílné podmínky pro práci učitelů a inspirovat se novými metodami a nápady.

Co však bylo nejpříjemnější - všude nás přivítali velice přátelsky. Ochotně odpovídali na naše dotazy, vysvětlovali podmínky realizace různých aktivit obou škol. Rádi bychom jim tuto pohostinnost oplatili, a tak jsme je zase na oplátku pozvali do Bolatic.