16.06.2022 16:35:12

Schůzka s rodiči předškoláků

09.06.2022 08:15:59

1. června - Den dětí na vyšším stupni

Den dětí letos připadl na středu a byl jak pro děti, tak pro učitele, příjemným zpestřením pracovního týdne. Počasí nám opravdu přálo, bylo nádherně a panující atmosféra akce byla víc než přátelská. Děti soutěžily v disciplínách v celém areálu školy, a protože pracovaly ve smíšených týmech z řad dětí 6., 7.,a 8. tříd, byly nenásilně nuceny se navzájem poznat a hlavně spolu komunikovat a jednat jako tým. Při pohledu na upocené a rudé tváře dětí se nejednomu učiteli vykouzlil nefalšovaný úsměv na tváři. Všechna družstva se s úkoly poprala se ctí a do cílové rovinky doběhla s napětím a očekáváním nejlepšího umístění. Vítězi se stali nakonec všichni aktéři, avšak symbolickou cenou byla odměněna tři nejlepší družstva.

Děkujeme všem soutěžícím za férové jednání a organizátorům za sdílenou pomoc.

Kamila Dominiková

08.06.2022 13:55:41

Návštěva knihovny

V květnu se děti prvního a druhého oddělení družiny zúčastnily návštěvy do místní knihovny.

Děti se dozvěděly užitečné informace jak postupovat při návštěvě knihovny, kam správně vrátit prohlédnutou knihu a navíc se seznámily s opicí Skořicí, která jim prostřednictvím příběhu poradila, jak se chovat v různých situacích. Poté si děti vyzkoušely jak správně prostřít stůl nebo soutěž v hledání a sbírání mrkviček. V závěru návštěvy si měly děti možnost vyzkoušet deskové hry, které naše knihovna nabízí, a mohly si vybrat knihu k vypůjčení.

Mockrát děkujeme Janě Štěpáníkové za čas strávený s námi, trpělivost a krásný program. :-)

08.06.2022 07:56:59

Projektová hodina na nižším stupni - Kouření 2022

U příležitosti Světového dne bez tabáku, který každým rokem připadá  na 31. květen, si žáci 8.A a 8.B třídy připravili  projektovou hodinu zaměřenou na téma kouření. S ohledem na věk dětí 1. až 5. tříd žáci vysvětlovali, jaký negativní dopad může mít kouření na zdraví člověka, názorně předvedli, z jakých škodlivých látek se cigareta skládá a proč vůbec lidé kouří. Cílem projektové hodiny byla prevence proti vzniku a rozvoji kuřáctví, zvýšení odolnosti dětí a jejich orientace na zdravý životní styl. Příprava na hodinu byla pro žáky časově hodně náročná, důraz byl kladen na týmovou práci a vzájemnou komunikaci. K udržení pozornosti dětí bylo nutno střídat různé metody a formy práce, které pozvedly hodinu na profesionální úroveň. Odměnou za kvalitně vykonanou práci byla nejenom pochvala ze strany dětí a dohlížejících učitelů, ale především dobrý pocit a vlastní zkušenost, jaké je to být hodinu  „učitelem“.

„ Osmáci“, můžete být za svou dobře odvedenou práci na sebe právem pyšní. Já teda za tak zodpovědný přístup a vaši dobře vedenou hodinu na nižším stupni na vás pyšná jsem.

Moc děkuji, Kamila Dominiková :)

06.06.2022 21:39:11

Den dětí

První červen patří tradičně dětem. Na svůj svátek se děti těšily již několik dní předem a od pondělí nemluvily prakticky o ničem jiném. Ve středu se konečně dočkaly. Letos čekalo na děti hned několik překvapení. O to první se postarala jedna borovská babička, která pro ně zajistila sladkou mrazivou pochoutku. Paní Marcela Žáček nám přivezla výborné ovocné nanuky, za což jí ještě jednou moc děkujeme! Dalším překvapením byla návštěva místního kina, kde na nás čekala momentálně nejoblíbenější pohádka - Tlapková patrola. Na mnoha třídách se oslava Dne dětí protáhla i do dalšího dne a na děti tak čekalo ještě spousta zábavy, úkolů a soutěží.