13.02.2024 07:08:56

Maškarní karneval v druhém oddělení

Ve středu 7.2. se 2. oddělení školní družiny proměnilo v rej masek. K vidění byli superhrdinové, princezny, víly, zvířátka i postavy z pohádek. Spolu jsme si zahráli tradiční karnevalové hry a zatančili na známé písničky. Nejvíce děti nadchla známá hra ve dvojici s balonkem, který při tanci musely udržet mezi hlavami co nejdéle. Všechny děti byly za snahu v soutěži oceněny sladkou odměnou. Touto akcí jsme si s dětmi připomněli tradici masopustu. Vysvětlili jsme si pojem masopust a ukončili tak vládnutí zimy.

Děkujeme všem rodičům za přípravu masek.
Petra Herrmannová

Foto zde.

29.01.2024 11:03:48

Maškarní karneval ve čtvrtém oddělení

Ve středu 24. 1. proběhl ve čtvrtém oddělení malý maškarní karneval. Naše družina byla najednou plná superhrdinů, víl, přišly i paní kuchařka s paní doktorkou, Anna a Elsa, Wednesday i malý tygřík nebo baletka. Třídu jsme roztančili ptačím tancem a dalšími tanečními písněmi, pak jsme si zahráli židličkovanou, výtvarnou tichou poštu a karneval jsme završili balónkovým tancem.

Moc jsme si společnou karnevalovou zábavu užili!

Jana Stuchlíková

Foto zde

22.01.2024 13:16:37

Ohlédnutí za prosincem

Prosinec se ve školní družině tradičně nesl v adventním duchu očekávání, tvoření, vánočních zvyků, koled. S dětmi jsme si připomněli tradiční i netradiční vánoční zvyky – někde se rozkrajovala jablíčka, jinde se házelo botou a ochutnávalo se cukroví a ve všech odděleních se zdobil vánoční stromeček a zněly koledy. Když jsme se naladili „Vánočním laděním“ na správnou atmosféru a napsali dopisy Ježíškovi s prosbami dárků do družinek, netrpělivě jsme čekali na vánoční nadílku. Děti měly možnost si projít vánoční stezku s různými úkoly, která je zavedla až k jejich vánočnímu stromečku, kde nakonec ve všech odděleních Ježíšek zanechal bohatou nadílku.

Foto zde.

15.01.2024 10:06:01