05.06.2013 06:52:53

Spaní ve škole - vaření

Z pátku 24. 5. spala děvčata z kroužku Vaření ve škole. Nejprve si dívky upekly moučníky na sobotní snídani, pak začala zábava s diskotékou a hrami v tělocvičně. Nechyběla ani noční hra. Po bohatém a vyčerpávajícím večerním programu děvčata zalezla do spacích pytlů a únavou rychle usnula. Raní probuzení bylo s úsměvem na rtech všech dívek. Připravená snídaně rychle zmizela. Pak si zahrály děvčata ještě několik her v tělocvičně a rozešly se domů.

Fotografie zde

03.06.2013 13:13:04

Poznáváme zvířata

V měsíci květnu se uskutečnila celodružinová akce "POZNÁVÁME ZVÍŘATA".Školní družinu navštívila paní Johanka se svým bílým poníkem Popelkou. Děti tak mohly vidět koně na vlastní oči a seznámily se s tím, jak se o něj starat. Dozvěděly se například co je to hráblo, jak se čistí kopýtka, jestli kůň leží, když spí apod.Největší odměnou pro děti pak byla jízda na poníkovi, kdy si jej mohly pohladit a pomazlit se s ním.

Nakonec jsme všichni dostali obrázek koní, které osobně nakreslila paní Johanka.

Fotky zde.

02.06.2013 19:56:54

Návštěva IQ parku - 2.A

V úterý 28. května navštívili žáci 2.A zábavnou a vzdělávací výstavu IQ parku v Hlučíně. Během jedné hodiny, kterou jsme zde strávili, si mohli žáci vyzkoušet různé druhy hlavolamů, hru s perspektivou, procvičit si jazýček na různých jazykolamech, hádat hádanky atd. Nejvíce se žákům líbil exponát pod názvem "Obtiskni své tělo" nebo "Frekvence stisku".

Fotografie z výstavy jsou k nahlídnutí zde

28.05.2013 12:12:20

Exkurze v Zoo Ostrava

Každým rokem žáci vyššího stupně v rámci výuky přírodopisu navštíví ZOO Ostrava. Tento rok se jednalo o žáky 8. A a 7. A třídy. Pro děti byly připraveny výukové programy, které jsou velice oblíbené a žádané. První část výukového programu je teoretická a probíhá v prostorách výukového centra, kde si děti mohou "osahat" a prohlédnout vystavené exponáty, druhá část programu je u zvířat v prostorách ZOO.

Žáci osmého ročníku si zvolili program ŠELMY. Po teoretické části se přednášející s dětmi odebral k výběhům kočkovitých šelem jako jsou lvi a tygři, což byl pro děti velký zážitek. Žáci sedmého ročníku si zvolili program PLAZI. Možná, že ve skrytu duše, se chtěli někteří pomazlit s hadem nebo alespoň si zna hada sáhnout a vyvrátit mýtus, že had je slizký. Přednášky byly velmi zajímavé, humorné a nejen pro děti hodně poučné.

Děti měly také možnost si prohlédnout prostory ZOO a jednotlivé pavilony. Nemohou porovnat, jak ZOO vypadala před 20 lety, a jak vypadá dnes. Tento rozdíl je ale OBROVSKÝ. Přijďte se přesvědčit i Vy, opravdu to stojí zato!                                                                                                                      Mgr. Kamila Dominiková

Fotografie z exkurze ke zhlédnutí zde.

24.05.2013 11:26:47

Úspěch v Biologické olympiádě

Velký úspěch zaznamenal žák třídy 6.B Marek Zajíček v Biologické olympiádě. Po postupu z okresního kola se v konkurenci nejlepších 23. žáků z Moravskoslezského kraje umístil na konečném 6. místě. K tomuto úspěchu Markovi moc gratulujeme.

Dne 16. 5. 2013 jsem se zúčastnil krajského kola Biologické olympiády v Ostravě. Soutěž začala v 9.00. Byli jsme rozděleni do tří skupin. Postupně jsme se prostřídali u testu, laboratorního úkolu a poznávačky živočichů a rostlin. V laboratorním úkolu jsme pozorovali perloočku. Ve volném času jsme si mohli prohlédnout akvária. Soutěž byla časově dobře rozvržena.                                                                                                                                                                                 Marek Zajíček 6.B