12.02.2013 11:27:13

Netradiční zimní olympiáda

Ve čtvrtek 31. ledna si děti zpříjemnily čekání na vysvědčení Netradiční zimní olympiádou. Z každé třídy soutěžilo družstvo šesti žáků a čekalo je mnoho disciplín, např. lyžování, bobování, sjezd lavičky, koulování nebo rychlost v oblékání zimního oblečení.

Fotografie z olympiády jsou k nahlédnutí zde.

04.02.2013 17:28:56

Zimní olympiáda

Začátkem ledna se v malé tělocvičně ZŠ uskutečnil již 2. ročník zimní olympiády v netradičních sportovních disciplínách.

Této akce se zúčastnily děti 1. a 2. oddělení školní družiny.Cílem této akce bylo předvést dětem zimní sporty zábavnou formou.

Nejdřív "vzplál" olympijský oheň a pak už se mohlo závodit, soutěžit nebo si hrát jen tak pro radost a potěšení.

Zvláštností těchto her byl i olympijský slib: "My čeští - bolatičtí reprezentanti v dětské kategorii slibujeme, že budeme plnit úkoly na zimních olympijských hrách svědomitě a poctivě, nebudeme plakat, ale bojovat do posledních sil. Tak přísaháme!"

A příští rok zase na shledanou.

Na momentky z letošního klání se podívejte zde.

26.01.2013 09:39:12

Tělocvik na sněhu - 1. A

Bez koulování, bobování, sáňkování, válení se ve sněhu a dalších zimních radovánek si neumíme zimu představit. A jelikož nám letošní zima konečně nadělila sněhovou nadílku, kterou by bylo škoda nevyužít, vydali jsme se v pátek 18. ledna na jeden z místních kopců.

Fotografie zde

15.01.2013 08:39:52

Bezpečnost dětí

Informace rodičům dětí MŠ a ZŠ o opatřeních obce Bolatice a ZŠ

a MŠ Bolatice pro zabezpečení větší bezpečnosti dětí při cestě

do školy

Vážení rodiče,

vedení ZŠ a MŠ Bolatice ve spolupráci s obcí Bolatice zavádí od ledna 2013 několik opatření pro větší bezpečnost dětí při docházce do školy, ale které nepůjdou realizovat bez Vaší spolupráce.

1. Od 7. 1. 2013 je otevřena horní budova ZŠ (1. - 5. třídy) od 7,30 hod., a tak děti můžete dovážet do školy již dříve. Ve škole bude zajištěn pedagogický nebo jiný dozor pro děti. Žádáme Vás, abyste s dětmi pokud možno nechodili do školy a naučili je, aby po vystoupení z auta samy došly do šatny.

2. Od 7. 1. 2013 jsou otevřena vrata před bývalou kotelnou ZŠ (dnes herna stolního tenisu a nová třída MŠ), aby děti mohly co nejdříve opustit komunikaci ul. Slunečná.

3. Od 7. 1. 2013 bude v době od 7,20 hod. do 8,00 hod. na ul. Slunečná a Luční (především v křižovatce těchto ulic) působit proškolená osoba, která bude dohlížet na větší bezpečnost dětí i na bezproblémový průjezd aut.

4. Žádáme rodiče, aby pokud možno vozili děti do MŠ v době do 7,30 hod. a poté po 7,50 hod.

5. Obec Bolatice plánuje v průběhu roku 2013 rozšířit křižovatku ul. Slunečná a Luční pro větší bezpečnost účastníků silničního provozu a pro lepší výhled i vjezd a výjezd do křižovatky.

6. Obec Bolatice již několik měsíců připravuje vybudování nové komunikace mezi ul. Slunečná a Školní, která by mohla sloužit jako jednosměrná silnice. Pokud se podaří získat souhlasy vlastníků pozemků, bude obec tuto komunikaci realizovat ještě v roce 2013.

7. Využívejte, prosíme, k parkování vozidel parkoviště před bývalou kotelnou ZŠ (herna stolního tenisu a nová třída MŠ), u restaurace Park a u MŠ, zaměstnanci ZŠ budou parkovat na jiných místech.

8. Pokud nemusíte s dětmi jezdit až ke škole, školce, nechejte stát svá vozidla např. na ul. Svobody, popř. nechejte děti zvláště 3. a vyšších tříd chodit do školy samostatně!

9. Žádáme rodiče, kteří vozí děti do ZŠ a MŠ na ul. Slunečnou, aby neotáčeli svá vozidla v křižovatce na ul. Slunečná, ale až u nového hřbitova. Předejdete tak zbytečným komplikacím v dopravě.

Děkujeme Vám za pochopení i spolupráci.

Za obec Bolatice:                                           Za ZŠ a MŠ Bolatice:

Mgr. Herbert Pavera, starosta obce             Mgr. Dagmar Tielová, ředitelka ZŠ a MŠ

14.01.2013 20:42:30

Pozvánka na ples školy