23.11.2012 07:19:24

Výlet 5.B do Hlučína

V pondělí 19. 11 2012 jsme jeli s celou třídou do muzea v Hlučíně. V muzeu byla výstava historických panovníků a jejich manželek. Viděli jsme tam mnoho vyřezávaných obrázků z lipového dřeva, na kterých byli vyobrazeni historičtí panovníci s manželkami.

Poté, co nám paní průvodkyně řekla vše o významných osobnostech, šli jsme do vedlejší místnosti, kde byla možnost vyzkoušet si dobové oblečení rytířů, králů, vojáků, princezen atd.

Kdo nechtěl, tak mohl skládat puzzle a kreslit si nebo vyplňovat pracovní listy. V muzeu jsme strávili skoro celé dopoledne.

Pak jsme se přesunuli na náměstí, kde byl krátký rozchod. Hned po rozchodu nás paní učitelka seřadila a jelo se zpátky do školy.

Veronika Motyková 5.B

Fotografie zde.

15.11.2012 21:23:08

Beseda s hasiči 2

Ve čtvrtek 8. listopadu přišli zase do školy za našimi druháčky členové profesionálního hasičského sboru. Tentokrát jim přinesli ukázat hasičskou výzbroj. Beseda byla zaměřena opět na prevenci požáru a žáci si zkoušeli volání na tísňovou linku. Fotografie z besedy jsou zde.

14.11.2012 08:37:24

Náš kostel očima dětí

U příležitosti 100. výročí posvěcení kostela vyhlásila Římskokatolická farnost Bolatice soutěž: NÁŠ KOSTEL OČIMA DĚTÍ ve třech kategoriích. Žáci pracovali během měsíce října a celkem se sešlo 153 prací.

Oceněni byli:

1.-3. ročník

1. místo Tadeáš Ballarin 3.A

2. místo Anna Schiedková 1. B

3. místo Nikol Kolarčíková 1. A; Adam Šoltys 1. B

4. – 6. ročník

1. místo Kateřina Kocurová a Natálie Ulitzková 6. A

2. místo Ester Mojžíšková 5. B

3. místo Daniel Kučera 6. B

7. – 9. ročník

1. místo Barbora Weiglová 8. ročník

2. míisto Kamila Kocurová 9. A

3. místo Eva Kollarcziková 7. A

Ocenění zvláštní techniky (bez určení pořadí)

Model kostela – M. Ceplý, M. Krettek, O. Nový – 6. A, Fotomontáž – Jakub Slivka 7.B,  „Kuličková“ technika – Aneta Baránková a Kateřina Feilhauerová 6.A, Vitráž – Kalich a hostie – Lucie Kubínová 7. A, Eva Kollarcziková 7. A, Tereza Holleschová 9. A

Moc pěknou vitráž okna měly děti z MŠ Borová. Děkujeme za zapojení do soutěže

Všichni tito žáci budou odměněni v neděli 18. 11. 2012 v 15.30 hod. v místním kostele sv. Stanislava, před začátkem koncertu u příležitosti posvěcení našeho kostela.

07.11.2012 20:08:43

Výtvarný kroužek

Práce ve výtvarném kroužku pod vedením paní učitelky Šárky Gargošové. Fotografie ke zhlédnutí zde.

06.11.2012 17:55:02

Družinové prostřeno

Ve čtvrtém oddělení školní družiny proběhla soutěž, tak trochu po vzoru televizního pořadu Prostřeno. Děti vařily těstoviny, rizoto, pizzu, špízy, šneky. Vytvářely ovocné poháry, jednohubky a mnoho dalších pochutin. Tato akce vyvolala mezi dětmi velký zájem a v konečném bodování zvítězily všechny děti.

Fotky zde.