17.10.2012 13:35:43

Putování lesní krajinou - projekt 2. tříd

Ve třídách 2.A a 2.B probíhá projektové vyučování „Putování lesní krajinou“. Žáci se průběžně ve vyučování seznamují s životem přírody v lese na podzim. Své nově získané poznatky si šli žáci ověřit v pátek 12. 10. do lesa na Borové.  Cestou na Pinkadélko žáci plnili ve skupinách úkoly, hledali poklad a poznávali stromy. Na naučných tabulích lemujících naučnou stezku jsme měli také možnost se seznámit  se zvířaty  a rostlinami, které se vyskytují v naší Hlučínské oblasti. Cílem projektu, který ještě bude dále probíhat, je vytvořit v dětech kladný vztah k přírodě a životnímu prostředí.

Fotografie naleznete zde.

17.10.2012 08:29:51

Volná místa v kroužku lezení

16.10.2012 13:41:01

4. třídy na Křeménkách

V pátek 5. října v rámci přírodovědy navštívili žáci čtvrtých tříd Křeménky. Zde pro ně měla paní Šárka Blokeschová připravené moc pěkné povídání o práci myslivců v podzimním období.

Dnes 5. 10. jsme šli na Křeménky. Tam na nás čekala paní Šárka Blokeschová, která nám povídala o své práci. Viděli jsme tam, co dělají myslivci na podzim a v zimě např.: střílejí nemocná zvířata, chodí opravovat krmelce a doplňují do nich jídlo.      R.Uvara, 4. B

Paní Šárce Blokeschové moc děkujeme na vstřícnost a ochotu.

Fotografie naleznete zde.

15.10.2012 08:22:28

Burza dětského oblečení

Tento víkend proběhla na škole burza dětského oblečení a hraček. Příležitosti prodat nebo nakoupit věci pro své ratolesti využilo mnoho maminek. Výtěžek pořadatelky věnovaly škole formou finančního daru, který bude použit na dovybavení oddělení školní družiny.

Všem organizátorkám patří velké díky a to jak za finanční dar, tak za jejich snahu o organizování akce pro své spoluobčany.

11.10.2012 06:32:54

Vítání prvňáčků

V úterý 2. října si nejstarší oddělení školní družiny připravilo krátký program, kterým děti přivítaly "prvňáčky" naší skoly.

Děti si připravily taneční improvizaci, hru na africký buben, zazněly písně a básně a na závěr předaly svým kamarádům malý dárek.

Fotky zde.