Aktuálně

17.10.2011 08:28:40

Rekonstrukce školy

         Po další etapě rekonstrukce školy, která probíhala hlavně během hlavních prázdnin, jsou už všechny budovy školy nejen „ v novém kabátě", ale i vevnitř vypadají úplně jinak. 

Celý článek a reakce žáků zde.

Fotky zde.

 

14.10.2011 08:21:34

Návštěva v ostravské zoo

       Žáci devátého ročníku navštívili v pondělí 10.10. 2011 ZOO Ostrava. Kromě prohlídky ZOO, kterou absolvovali ve skupinkách, měli možnost rozšířit si své vědomosti v interaktivním výukovém programu Ze života zvířat v ZOO. Program byl obohacen o ukázky exponátů zvířat žijícíh v ZOO, žáci měli možnost prozkoumat zuby slonů, kosti žirafy, nosorožce, šelem a jiné. Největší úspěch sklidil had - korálovka a atraktivní kozí výběh.

     Exkurze se i přes sychravé podzimní počasí skvěle zdařila a co víc, prohloubila u dětí zájem o přírodu. 

Fotky z návštěvy si můžete prohlédnou zde.

07.10.2011 19:44:09

Sběr starého papíru

SBĚR STARÉHO PAPÍRU

     Ve dnech 4. a 5. října proběhlo na naší škole 1. kolo soutěže tříd ve sběru starého papíru. Žáci a rodiče naváželi starý papír do připravených kontejnerů.

V 1. kole soutěže žáci nasbírali 8 780 kg papíru.

Výsledky soutěže :

1. - 5. ročník

1. místo - 4.A
2. místo - 3.A
3. místo - 2.A

 

6. - 9. ročník

1. místo - 8.A
2. místo - 6.A
3. místo - 7. tř

     Druhé kolo soutěže se uskuteční v dubnu příštího roku. Všichni sběrači budou odměněni a vítězné třídy budou mít navíc den ředitelského volna na společnou třídní akci.

Všem sběračům a rodičům za podporu této akce děkujeme.


RECYKLOHRANÍ

     I v letošním roce se naše škola zapojí do projektu RECYKLOHRANÍ. Tato soutěž je zaměřena na třídění a recyklaci odpadů. V rámci tohoto programu mohou žáci nosit do školy použité baterie a nefunkční drobné elektrospotřebiče, ale také plnit soutěže a kvízy.
Podle množství odevzdaného elektroodpadu a za splnění úkolů v soutěžích budou škole přiděleny body, které vyměníme za ceny ve speciálním internetovém obchodě.

     Více informací na www.recylkohrani.cz


Připravujeme

     Ve dnech 22.11 a 24.11. 2011 proběhnou besedy žáků 8. a 9. tříd na téma trestní a přestupkové právo s příslušníky Městské policie Opava.

 

07.10.2011 19:43:55

Co se v těchto dnech děje ve 3.B?

Třeťáci se nyní ve škole učí o naší obci. Znají její historii, poznají významné stavby, vědí, kdo stojí v jejím čele a mnoho dalších věcí.

V úterý 27. září jsme využili nádherné počasí a vydali se na výlet po bolatickém okolí. Z místního vlakového nádraží jsme jeli „kolejáčkem“ do sousední obce Chuchelná. Proč náš výlet směřoval zrovna tam? V tamnější hrobce odpočívají Lichnovští, kteří k naší obci, zvláště k její historii, neodmyslitelně patří.

Cestou zpátky byla ve znamení pěší turistiky. Během ní čekalo na děti spoustu her a soutěží, při kterých si zopakovaly to, co se ve škole naučily.

Podle mého názoru byl výlet velmi zdařilý.

Alžběta Stromská

A co na to děti?

V úterý 27. září jsme šli na nádraží. Jeli jsme vlakem do Chuchelné a zpátky pěšky. Hráli jsme různé hry a soutěžili jsme. Paní učitelka nám dovolila, že můžeme jít do obchodu. Při cestě zpátky jsme našli v Chuchelenském lese pár hřibů. Moc se mi ten výlet líbil.

Rostislav Uvara

 

V úterý 27. 9. jsme jeli vlakem do Chuchelné a potom jsme šli pěšky domů. Soutěžili jsme, opakovali jsme si učivo o Bolaticích, nakupovali a hledali hřiby. Bylo to tam krásné.

Sára Kretková

 

Fotografie z výletu si můžete prohlédnout zde.

07.10.2011 19:43:33

Slavnostní otevření základní školy

    Dne 27.9. 2011 byly slavnostně otevřeny nově rekonstruované vnitřní budovy školy - jižní, spojovací pavilon a  tělocvična. Po slavnostním otevření program pokračoval dnem otevřených dveří pro veřejnost.

      Tyto budovy byly rekonstruovány díky dotaci z EU v roce 2011 v rámci projektu Rekonstrukce ZŠ Bolatice - poslední etapa.

Fotky ze slavnostního otevření zde.

Videozáznam ze slavnostního otevření zde.