22.01.2024 14:16:37

Ohlédnutí za prosincem

Prosinec se ve školní družině tradičně nesl v adventním duchu očekávání, tvoření, vánočních zvyků, koled. S dětmi jsme si připomněli tradiční i netradiční vánoční zvyky – někde se rozkrajovala jablíčka, jinde se házelo botou a ochutnávalo se cukroví a ve všech odděleních se zdobil vánoční stromeček a zněly koledy. Když jsme se naladili „Vánočním laděním“ na správnou atmosféru a napsali dopisy Ježíškovi s prosbami dárků do družinek, netrpělivě jsme čekali na vánoční nadílku. Děti měly možnost si projít vánoční stezku s různými úkoly, která je zavedla až k jejich vánočnímu stromečku, kde nakonec ve všech odděleních Ježíšek zanechal bohatou nadílku.

19.12.2023 08:23:48

Vánoční ladění 2023

Každoroční předvánoční akci, kdy se všechna oddělení společně ladí na vánoční atmosféru, jsme si nemohli nechat ujít ani letos. Děti si samostatně připravily krásná vystoupení, která trénovaly ve svých třídách. Nejdříve proběhla třídní kola, kde si děti nanečisto vyzkoušely, jaké to je stát před publikem. Atak jsme si mohli pak společně poslechnout vánoční koledy, viděli jsme taneční vystoupení, pohádkové představení a zazněly i hudební nástroje.

Všem děkujeme za odvahu vystoupit a těšíme se na další ročník!

19.12.2023 08:16:25

Dárečky k Vánocům

Vánoce jsou obdobím radosti, obdarování se a dobrých skutků. S dětmi z družiny nezůstáváme pozadu, atak jsme se rozhodli potěšit a obdarovat babičky a dědečky, kteří žijí v Domě sociálních služeb sv. Kateřiny v Bolaticích. S dětmi jsme se dali do výroby vánočních přání a záložek do knihy. Každé oddělení pak vyslalo své zástupce, atak se skupinka dětí vydala předat naše vánoční dárečky. Senioři měli velkou radost – a my také.

Moc se těšíme na další spolupráci :-)

31.10.2023 15:39:43

Vítání prvňáčků v ŠD 2023

První družinová akce již tradičně patří přivítání našich nejmladších kamarádů mezi družinovou partu. Letos si děti druhých a třetích tříd připravily na přivítanou pro prvňáčky krásné dárečky – kočičí a skládané záložky do knihy, slabikáře nebo origami skládačku se sladkým překvapením. Děti z prvních tříd měly velkou radost! Moc děkujeme :-)

29.08.2023 12:28:14

Informace k přijímání žáků do školní družiny

V následujícím školním roce 2023/2024, bude mít školní družina 5. oddělení s maximální celkovou kapacitou 125 dětí. Do školní družiny přijmeme přednostně děti prvních ročníků, dále druhých a třetích ročníků. Děti čtvrtých tříd budou do družiny přijímány v případě, že nebudou zaplněna všechna místa mladšími žáky. Obsazenost míst budeme vědět po odevzdání všech přihlášek a sepsání seznamů dne 5. 9. 2023.

Děti nastupují do školní družiny v úterý 5. 9. 2023 s vyplněnou přihláškou – přihlášky dostanou žáci 2. a 3. tříd v pondělí 4. 9. 2023. Přihláška do odpolední družiny je zároveň platná pro využití ranního provozu ŠD.

Rozpis dětí do jednotlivých oddělení bude umístěn u prostředního vchodu v průběhu dopoledne 5. 9. 2023.

Ranní družina 6:30 – 7:40 (1. oddělení ŠD) – děti možno přivést prostředním vchodem od 6:30 – 7:15 (později je vchod uzamčen), odpolední provoz od 11:40 – 16:00. (Od 15:00 oddělení spojena do 1. oddělení ŠD).

Na všechny se moc těší paní vychovatelky :-)