29.01.2024 12:03:48

Maškarní karneval ve čtvrtém oddělení

Ve středu 24. 1. proběhl ve čtvrtém oddělení malý maškarní karneval. Naše družina byla najednou plná superhrdinů, víl, přišly i paní kuchařka s paní doktorkou, Anna a Elsa, Wednesday i malý tygřík nebo baletka. Třídu jsme roztančili ptačím tancem a dalšími tanečními písněmi, pak jsme si zahráli židličkovanou, výtvarnou tichou poštu a karneval jsme završili balónkovým tancem.

Moc jsme si společnou karnevalovou zábavu užili!

Jana Stuchlíková

Foto zde

22.01.2024 14:16:37

Ohlédnutí za prosincem

Prosinec se ve školní družině tradičně nesl v adventním duchu očekávání, tvoření, vánočních zvyků, koled. S dětmi jsme si připomněli tradiční i netradiční vánoční zvyky – někde se rozkrajovala jablíčka, jinde se házelo botou a ochutnávalo se cukroví a ve všech odděleních se zdobil vánoční stromeček a zněly koledy. Když jsme se naladili „Vánočním laděním“ na správnou atmosféru a napsali dopisy Ježíškovi s prosbami dárků do družinek, netrpělivě jsme čekali na vánoční nadílku. Děti měly možnost si projít vánoční stezku s různými úkoly, která je zavedla až k jejich vánočnímu stromečku, kde nakonec ve všech odděleních Ježíšek zanechal bohatou nadílku.

19.12.2023 08:23:48

Vánoční ladění 2023

Každoroční předvánoční akci, kdy se všechna oddělení společně ladí na vánoční atmosféru, jsme si nemohli nechat ujít ani letos. Děti si samostatně připravily krásná vystoupení, která trénovaly ve svých třídách. Nejdříve proběhla třídní kola, kde si děti nanečisto vyzkoušely, jaké to je stát před publikem. Atak jsme si mohli pak společně poslechnout vánoční koledy, viděli jsme taneční vystoupení, pohádkové představení a zazněly i hudební nástroje.

Všem děkujeme za odvahu vystoupit a těšíme se na další ročník!

19.12.2023 08:16:25

Dárečky k Vánocům

Vánoce jsou obdobím radosti, obdarování se a dobrých skutků. S dětmi z družiny nezůstáváme pozadu, atak jsme se rozhodli potěšit a obdarovat babičky a dědečky, kteří žijí v Domě sociálních služeb sv. Kateřiny v Bolaticích. S dětmi jsme se dali do výroby vánočních přání a záložek do knihy. Každé oddělení pak vyslalo své zástupce, atak se skupinka dětí vydala předat naše vánoční dárečky. Senioři měli velkou radost – a my také.

Moc se těšíme na další spolupráci :-)

31.10.2023 15:39:43

Vítání prvňáčků v ŠD 2023

První družinová akce již tradičně patří přivítání našich nejmladších kamarádů mezi družinovou partu. Letos si děti druhých a třetích tříd připravily na přivítanou pro prvňáčky krásné dárečky – kočičí a skládané záložky do knihy, slabikáře nebo origami skládačku se sladkým překvapením. Děti z prvních tříd měly velkou radost! Moc děkujeme :-)