17.03.2022 11:28:36

Malujeme obrázky

V lednu a únoru probíhala v místní knihovně v Bolaticích akce s názvem „Malujeme obrázky“.

Děti měly za úkol namalovat svého oblíbeného literárního hrdinu. A protože si i v družině čteme z různých knih, ať už o hrdinech, které známe z večerníčků nebo jiné příběhy, nejen pohádkové, se staršími dětmi, neváhali jsme, protože tahle výzva je přesně pro nás!

A tak se z různých družinových oddělení zapojil každý, kdo měl chuť svou oblíbenou knižní postavu namalovat a knihovna tak i díky nám ožila pohádkovými postavami.

17.03.2022 09:47:45

Únorové zimní olympijské hry

Zimní olympijské hry probíhají jednou za 4 roky, ale ve školní družině se snažíme „naše“ netradiční ZOH uskutečnit každý rok a zpříjemnit tak dětem společně strávený čas. Ale jak uskutečnit olympiádu, když to různá protiepidemická nařízení zakazují?

Touto otázkou jsme se neustále zabývali… Nakonec vzešla myšlenka, uspořádat olympiádu ještě více netradičně, a to ve třídě ŠD.

Děti u olympijského ohně a vlajky s olympijskými kruhy vyslovily slib a mohlo se začít.

Soutěžilo se například v rychlobruslení, krasobruslení, hokeji, běhu na lyžích. K tomu všemu nám postačily jen různé formáty papíru, figurky ze hry Člověče nezlob se, provázek, pantofle, brčka a knoflíky. Zažili jsme spoustu zábavy a legrace.  Na stupních vítězů pak cinkaly cenné kovy, i když vlastně vyhráli všichni.

Protože není důležité vyhrát, ale zúčastnit se :-).

Za 3. oddělení, Petra Hendrychová

10.01.2022 15:01:30

Vánoční čas ve školní družině

Předvánoční čas se ve všech odděleních školních družin nesl v duchu příprav a očekávání.

Paní vychovatelky si s dětmi povídaly o tradicích v našich rodinách a děti se mohly nechat překvapit, zda v rozkrojeném jablíčku najdou hvězdu a bude nám předpovězeno zdraví. Důležitým tématem pro nás byla také rodina, přátelé, příběh o narození Ježíše nebo jak můžeme obdarovávat své blízké. Kromě toho probíhaly vánoční dílny, ze kterých si děti mohly domů odnést svícny na vánoční stůl, přání, ozdoby na stromeček či drobné dárečky pro své blízké.

Celou dobu však děti netrpělivě čekaly na družinový Štědrý den. Ve všech odděleních se hrály a zpívaly koledy, děti mezi sebou sdílely svá očekávání a přání, ochutnávalo se cukroví a všichni jsme si užívali, že můžeme být pohromadě. Nakonec jsme se přece jen dočkali a Ježíšek v každém oddělní zanechal nadílku. Jako poděkování jsme ještě zazpívali pár koled a pak už jsme se radovali z nových her a hraček  :-)

02.09.2021 10:56:00

Informace k provozu školní družiny v roce 2021/2022

Provoz školní družiny bude ve školním roce 2021/2022 zahájen ve čtvrtek 2. 9. 2021.

Rozpis dětí do jednotlivých oddělení bude umístěn u prostředního vchodu v průběhu dopoledne 2. 9. 2021.

Provoz ranní družiny: 6.30 - 7.45  (spojovací chodba školy - dole) - děti možno přivést prostředním vchodem od 6.30 - 7.15 .

Provoz odpolední družiny: 11. 40 - 16.00 .

Na všechny se moc těší tým vychovatelek :-)

30.12.2020 12:57:24

Novoroční přání

Den za dnem dělá hop a skok,
čas jako voda plyne.
Najednou je tu Nový rok
a všecko nové, jiné.

Veselejší a krásnější
celý svět kolem zdá se.
Maminko, ať jsme šťastnější
v tom novém roce zase.

(Šťastný nový rok - Jan Alda)

Do nového roku 2021 přejeme všem dětem, rodičům, přátelům hlavně zdraví, úspěchy, lásku a pohodu!

vychovatelky ŠD