27.02.2013 11:12:05

Srdíčkové odpoledne

V únoru se uskutečnila ve třetím oddělení školní družiny společná akce rodičů a dětí "Srdíčkové odpoledne".

Při této akci děti a dospělí společně tvořili a vyráběli jednoduché dárky. A tak mohli někteří poprvé pracovat s keramickou hlínou nebo si netradičně vyzdobili kolíčky na prádlo.

Pěknou tečkou za naší akcí byly pak společné hry, které tak umocnily celkovou radostnou atmosféru tohoto odpoledne.

Fotografie můžete zhlédnout zde.

12.02.2013 12:36:34

Družina má talent

"Družina má talent"! Tak se jmenovala soutěž, která se uskutečnila jednoho lednového odpoledne ve školní družině 2. a 4. oddělení. Mohl se přihlásit každý, kdo měl odvahu ukázat nám všem nějaké umění nebo zajímavou disciplínu. Ukázalo se, že máme mezi sebou vynikající tanečnice, zpěváky, hudebníky, gymnastky, ale i kouzelníky.

Všichni soutěžící byli odměněni diplomem, a tak školní družina v Bolaticích našla své nejlepší talenty Smile .  Odměnou pro všechny pak bylo bobování na "Fusáku".

Fotografie zde.

04.02.2013 18:28:56

Zimní olympiáda

Začátkem ledna se v malé tělocvičně ZŠ uskutečnil již 2. ročník zimní olympiády v netradičních sportovních disciplínách.

Této akce se zúčastnily děti 1. a 2. oddělení školní družiny.Cílem této akce bylo předvést dětem zimní sporty zábavnou formou.

Nejdřív "vzplál" olympijský oheň a pak už se mohlo závodit, soutěžit nebo si hrát jen tak pro radost a potěšení.

Zvláštností těchto her byl i olympijský slib: "My čeští - bolatičtí reprezentanti v dětské kategorii slibujeme, že budeme plnit úkoly na zimních olympijských hrách svědomitě a poctivě, nebudeme plakat, ale bojovat do posledních sil. Tak přísaháme!"

A příští rok zase na shledanou.

Na momentky z letošního klání se podívejte zde.

09.01.2013 11:18:29

Prosinec ve školní družině

V prosinci proběhly ve školní družině tradiční oslavy zimních svátků - Mikuláš a Vánoce.

Nejdříve nás navštívili andělé, čerti a Mikuláš, pro kterého si každé oddělení připravilo krátký program.

Před Štědrým dnem pak na všech třídách proběhl "vánoční den". Povídání o přípravách a tradicích Vánoc ukončilo malé překvapení v podobě nadílky.

Nakonec jsme si zazpívali u vánočního stromečku.

Na fotky se podívejte zde.

01.12.2012 13:41:14

Loučení s podzimem

Celý podzim se ve školní družině nesl v duchu barev.

Ve všech třídách se děti seznamovaly s nejrůznějšímí výtvarnými technikami - například s barevnými písky, zapouštěním barev do vlhkého podkladu, batikováním papíru nebo rozpouštěním vosku pomocí enkaustické žehličky.

Děti prvního oddělení ukončily podzimní radovánky tématem o zdravé výživě. Ve druhém oddělení se "setkaly" s podzimní královnou a králem a v nejstarších odděleních si zahrály na básníky a scénáristy. Vytvořily tak krásné básně o podzimu a originální příběhy - například "O ztracené slzičce" nebo "Vyprávění o čtyřech hvězdičkách".

Velkou zábavou pro všechny bylo cvičení s barevným padákem v hale. Teď už se všichni těšíme na zimní svátky.

Fotky zde.