09.06.2012 18:27:55

Charitativní akce ve školní družině.

Na konci května proběhla ve školní družině již podruhé charitativní akce na pomoc chudobným dětem.

Ve všech odděleních děti vyráběly papírová přáníčka a jednoduché dárky, které se pak prodávaly v charitativním obchůdku ve skanzenu.

Do této akce se zapojily i některé třídy nižšího stupně ZŠ.

Výdělek této akce jsme zaslali do Paraguaye a tím jsme podpořili život dětí na misiích z největší bídy.

04.05.2012 08:36:16

Netradiční výtvarné techniky ve školní družině

V posledních týdnech dubna se každá třída školní družiny seznámila s některou netradiční výtvarnou technikou.

Nejmladší oddělení pracovalo s keramickou hlínou. Děti se naučily materiál zpracovávat, po vypálení glazurovat a výsledkem byly jednoduché přívesky na krk. Fotky zde.

Děti středního oddělení batikovaly trička. Nejdříve se učily vázat vzory, pak připravovaly barvící lázeň, ve které se textilie barvily, a tak si každý vytvořil originální barevné oblečení s netradičními vzory. Fotky zde.

Nejstarší oddělení si do družiny nejdříve pozvalo maminku svého kamaráda, která jim předvedla techniku papírového pletení. Tato technika využívá odpadový papír a na závěr z něj vzniknou košíčky různých tvarů a velikostí. Fotky zde.

Tato akce umožnila dětem poznávat nové postupy v pracovních činnostech, seznámit se s dalšími prostory školy jako je keramická dílna, kuchyň a zároveň vykouzlila úsměv a radost nás všech z výsledků našeho snažení.

19.04.2012 06:29:36

Hry bez hranic

V pondělí 16. 4. se vydalo dvanáctičlenné družtvo dětí ze školní družiny s p. uč. Petrou Ballarinovou na tradiční soutěž "Hry bez hranic", která se každoročně koná v tělocvičně ZŠ Kravaře.

Také letos na nás čekaly netradiční soutěžní disciplíny, jež prokázaly naši soustředěnost, postřeh, rychlost, pohybové dovednosti a v neposlení řadě také vzájemné kamarádské vztahy.

I když jsme nevyhráli, prožili jsme radostné odpoledne plné zábavy a her.

Přístí rok zase na shledanou!

13.03.2012 12:47:01

Únorové tradice a zvyky

Únor se nesl ve školní družině v duchu Masopustu. Ve všech odděleních se vyráběly různé masky a škrabošky, děti kreslily a zdobily klauny, malovaly na téma "já tančím - my tančíme" apod.

Nejmladší děti toto veselí zakončily plesem, kde si připomněly zásady společenského chování nejen při tanci.

Děti ze středního oddělení vyráběly zvláštní výtvarnou technikou z alobalu královské koruny.

Nejstarší děti si připravily přehlídku masek a tance v netradičních rytmech.

Příští rok zase na shledanou, pane Karnevale!

02.02.2012 12:29:10

Zimní olympiáda

Ve čtvrtek 26.1.2012 se uskutečnila v hale ZŠ "netradiční zimní olympiáda", které se zúčastnila družstva střední a nejstarší školní družiny. Děti soutěžily v disciplínách jako olympijský expres, olympijské destičky, olympijská čutora a podobně.

Cílem této akce bylo nejenom rozvíjení pohybových dovedností a schopností, ale také přiblížení významu olympiády a pochopení chování fair play.

Tak za rok zase na shledanou, olympiádo!