Aktuálně

23.08.2023 10:56:12

Začátek nového šk. roku

Nový školní rok v mateřské škole začíná v pátek 1. září 2023. Děti budou spojeny v koťátkové třídě (zadní budova, přízemí vpravo).

Prosíme rodiče, kteří v červnu předběžně nahlásili nástup svých dětí v tento den, aby jej potvrdili telefonicky či emailem (tel. 777 73 66 23, email: ms@zsbolatice.cz). Nástup svých dětí prosím potvrzujte od pondělí 28. 8. do středy 30. 8. Děkujeme za spolupráci.

Od pondělí 4. září bude mateřská škola fungovat v běžném režimu. Na všechny děti se již moc těšíme!

17.08.2023 11:03:23

Cesta plná pohádek

Pozor! Pozor!

Velká zpráva světem letí,

snad dostane se k uším všech dětí.

Blíží se pohádková procházka,

na které potkáš čerta i prasátka.

V neděli 10. září si čas najdi

a na dětské hřiště Fulvarek za námi zajdi.

Letos na všechny čeká mnoho novinek,

na své si přijde maminka i tatínek.

Po zaplacení vstupného dostaneš taštičku

a můžeš se vydat na pohádkovou cestičku.

Do tašky dárečky a odměny si dávej,

hlavně předem nic nevzdávej!

Pokud máš v sobě dost odvahy,

určitě hravě překonáš všechny nástrahy.

Na konci na tebe medaile čeká,

stejně jako skákací hrad či diskotéka.

Na všechny se těšíme velice,

vždyť tato akce je každoroční tradice.

25.06.2023 22:45:46

Provoz MŠ v době letních prázdnin

V červenci bude provoz v mateřské škole omezen, v měsíci srpnu bude MŠ uzavřena.

Děti z medvídkové, koťátkové, štěňátkové a kuřátkové třídy budou v červenci docházet do kuřátkové třídy. Pro odhlašování dětí používejte tel. číslo: 773 33 66 19.

V žabičkové třídě budou spojeny děti z žabičkové, beruškové a sovičkové třídy. Pro odhlašování dětí používejte tel. číslo: 773 33 66 20.

 

25.06.2023 22:39:45

Prázdniny jsou za dveřmi

     

Již brzy se s dětmi ve školce rozloučíme – s některými jen na pár týdnů po dobu letních prázdnin a s těmi, co po prázdninách nastoupí do 1. třídy do té doby, než se nám přijdou pochlubit, jak jim to v té škole jde. Není, ale důvod smutnit, vždyť je před námi léto, voda, sluníčko a čas odpočinku a zábavy. Ačkoli zábavy jsme si spolu s dětmi užili víc než dost. Třeba při plavání v Aquaparku v Kravařích nebo při návštěvě p. Šárky Blokeschové se svými pejsky a také v kině, kde jsme s dětmi slavili Den dětí.

Spoustu zážitků si děti odnesly z výletů, na které jsme se vydali pěšky i autobusem – dováděli jsme na skákacím hradu v Hippo centru, řidičské dovednosti jsme trénovali na dopravním hřišti, hladili si koně na Albertovci, navštívili jsme rybník i školku v Dolním Benešově, řádili jsme v dětském Světě techniky a piknikovali na Borové.

S maminkami jsme oslavili ve školce jejich svátek a nezapomněli jsme ani na tatínky, kterým jsme vyráběli dárečky. Prozkoumávali jsme blízká místa v okolí Bolatic i ta vzdálená na fotkách a obrázcích. Poznávali jsme pravěké dinosaury a brouzdali na moři jako piráti a námořníci. Mnohé třídy se zahalovaly do barev a některé se měnily třeba na indiánská území.

Minulý týden jsme se rozloučili s letošním školním rokem v havajském stylu na zahradách naší školky. Děti plnily úkoly s nebojácnou Vaianou, za které si dostávaly květinky na svůj náramek. Komu se povedlo splnit všech šest úkolů, mohl si vyzvednout odměnu a dát si na dece ve stínu stromů něco dobrého na zub.

Přejem všem dětem i rodičům pohodové letní prázdniny plné sluníčka, odpočinku a zážitků!

16.06.2023 08:32:32

Rozloučení se školním rokem

Ukažte stejnou odvahu jako Vaiana a vydejte se za cestou plnou dobrodružství a úkolů!

Srdečně Vás zveme na rozloučení se školním rokem na motivy odvážné Vaiany, které se uskuteční ve čtvrtek 22. června 2023. Zahájení je v 16.00 hod. na malé zahradě.

Akce je určena pro děti navštěvující MŠ, jejich rodiče a sourozence. K prodeji bude párek v rohlíku, káva i nějaké dobroty.

Těšíme se na příjemné odpoledne a na malé i velké dobrodruhy!

Rádi Vás uvidíme v havajských kostýmech.