Deníček Berušek

Říjen na Beruškách

Měsíc říjen byl na beruškách opět ve znamení výletů a poznávání okolí. S dětmi jsme se tentokrát vydali do Chuchelné. Tam jsme jeli autobusem a zpět vlakem. Což byl pro děti velký zážitek. Mnozí jeli vlakem poprvé. V Chuchelné jsme navštívili dětské hřiště, prošli jsme se parkem kolem rybníka a podívali jsme se i do místního kostela. Děti si odnesly spoustu kaštanů a jiných pokladů.

Jednoho větrného dne jsme využili k pouštění draka a bylo to opravdu o fous. Drak měl velkou sílu a málem nás všechny odnesl do nebe. Pro všechny byl tento větrný den opravdovým zážitkem. Den po té, jsme pro děti uspořádali koloběžkové závody. Plnily se různé úkoly, děti malovaly na chodník a celou akci jsme ukončili hrou na umělé trávě.

Další týden jsme se podívali do Kravař. Prošli jsme se parkem, hledali jsme kaštany a žaludy a navštívili jsme oblíbené dětské hřiště s kolotočem. Cestu vlakem jsme si opět všichni užili.

V říjnu nás navštívila paní ze SVČ Opava – Mini Zoo. Tentokrát měla připravený krásný program o životě v lese. V rámci tématu „Stromy kolem nás“ jsme se vydali na environmentální procházku do přírody. Šli jsme do lesa a do pískovny. Po cestě jsme poznávali jehličnaté a listnaté stromy. V pískovně jsme si zahráli pohybové hry.

V říjnu k nám do školky přijelo naše oblíbené divadlo Letadlo. Pohádka „Výprava za ledními medvědy se všem moc líbila.  S dětmi jsme začali cvičit jógu. Dětem cvičení moc jde a hlavně jde vidět, že je baví. Konec měsíce věnujeme tématu Halloween. Na první dny v listopadu opět plánujeme strašidelnou stezku po celé školce.

Září u Berušek

Měsíc září byl pro naši třídu velmi pestrý. V prvním týdnu se děti seznámily s prostředím nové třídy a hned jsme společně vyrazili na první pěší výlet a to na hřiště v Borové. Cestou jsme hledali v lese houby či pozorovali zajíce. V druhém týdnu nás čekal výlet do Lesoparku Bolatice, cestou jsme pozorovali ovocné stromy a ve třetím týdnu jsme vyrazili na Křeménky, kde se děti seznámily s divokým prasátkem, pávem, kozami, králíčkem či bažantem. V posledním zářijovém týdnu jsme navštívili děti z Mateřské školy v Borové.

Během měsíce září jsme do naší třídy pozvali i rodiče, aby se přišli podívat, jak děti tráví během dopoledne čas v MŠ, jeden tatínek se dokonce velmi aktivně zapojil do ochutnávky ovoce a doprovodil nás na vycházku.

Posledních čtrnáct dní jsme s dětmi ochutnávali ovoce a zeleninu, děti si vytvořily ovocné i zeleninové špízy a poznávaly ovoce nejen dle chuti, ale i dle hmatu. Věříme, že nám bude přát počasí i v dalším měsíci, abychom společně podnikli další výlet.