Deníček Koťátek

První měsíc ve školce

Vždy, když nastupujeme poslední srpnový týden do školky, uklízíme, chystáme třídu, hračky pro děti a říkáme si: Bude se jim tady líbit? Kolik jich bude plakat? Za jak dlouho si zvyknou na nás, učitelky, na kamarády? Bude jim ve školce chutnat? Ale každé září to společně s dětmi a rodiči zvládneme.

A ty letošní děti jsou velmi šikovné. Slzičky a stýskání sice zpočátku byly, to však k malým dětem patří. Velice rychle se naučily poznat svou značku, zorientovat se na třídě, zjistily, že každá hračka má své místo. Naučily se první básničky, písničky, pohybové hry, malovaly a nalepovaly obrázky.

Nad fotografiemi, které si do školky přinesly, jsme si povídali o rodině, pojmenovávali její členy, vykládali si o domečku, ve kterém bydlí. Domečky jsme nalepovali, porovnávali velikosti, skládali je z malých dřívek.

Pokud počasí dovolilo, prozkoumávaly děti školní zahradu, okolí školky a školy. A protože jsou to šikulky, troufli jsme si i na delší procházky.