Deníček Kuřátek

První měsíc nového školního roku je za námi!

Na začátku školního roku se děti přivítaly s novými kamarády, seznámily se s Kuřátkovou třídou a novými hračkami. Učili jsme se jména kamarádů, poznat a pojmenovat základní barvy. Děti si vybarvily barvičkami svou značku a vyrobily papírové kuřátko.

V druhé polovině měsíce jsme si povídali o zelenině a ovoci. Děti se dozvěděly, kde tyto plody rostou, jak se o ně staráme a proč jsou tak důležité pro naše zdraví. Přinesly nám spoustu zeleniny a ovoce do školky, ze kterých jsme si mohli udělat zábavnou ochutnávku, ozdobili jsme si zeleninové talíře vytvořením různých obrázků, po hmatu jsme poznávali ovoce, ze kterého jsme si připravili výborný ovocný salát. Zkoušeli jsme různé pokusy, jako třeba co se stane s bramborou ve vodě, zda nám ovoce plave nebo se potápí. Děti se také seznámily se zpracováním plodů a mohly si vyzkoušet sušení jablíček. Křižaly dětem moc chutnaly, takže nám zůstaly jen prázdné talíře.