Deníček Medvídků

Zvířátkový říjen

Za sebou máme druhý podzimní měsíc a také témata " ovoce a zelenina, vlaštovičko, leť, stromy na podzim". Všechna témata nabízí spoustu krásných možností k výtvarným činnostem, ale i k rozvíjení smyslů, pozorování, tanečkům, písničkám i básním. Děti si vyzkoušely zacházení s nožem - krájely ovoce do ovocného salátu, ochutnávaly, co vytvořily. Pozorovali jsme zahrádky s ovocnými stromy, učili se názvy částí stromů, rozdíly mezi listnatým a jehličnatým stromem. A také jsme ve spolupráci s kolegyněmi z koťátkové třídy připravili akci pro rodiče a děti z medvídkové a koťátkové třídy odpolední "Podzimní hrátky se zvířátky". Nejprve si ve školní jídelně vyrobili rodiče s dětmi podzimní lucerničku a poté se rozešli s taškou naplněnou úkoly a plánkem, který je přivedl k danému úkolu. A tak děti hledaly šišky pro veverku, nakrmily zajíčka mrkvičkami, počítaly  pavouky v síti a tiskly je na svou pavučinku, prolézaly obručí, tvořily ježka omotáváním vlny, lovily myšky pro sovu, nalepovaly listy, které našly pod břízou. Všechny děti to s pomocí rodičů zvládly na velkou jedničku, takže po návratu do školky je čekala malá odměna - upečený ježek a smajlík z lineckého těsta a ježek, který měl místo bříška sáček se sušenými jablíčky a oříšky. "Jako pro veverku".

První měsíc je za námi!

Nový školní rok, nové děti, noví rodiče, stýskání, slzičky. Jako každý začátek nového školního roku u nejmenších děti ani letos se neobešel bez těchto projevů. To už máme, snad, u medvídků za sebou a začínáme navazovat nová přátelství, poznávat nové kamarády a učíme se důvěřovat dospělým, kteří se o nás ve školce starají.

A že jsme děti šikovné, zvládly jsme se už naučit i básničky, písně, tanečky, povídali jsme si o rodině, domečku, ve kterém žijeme, malovali jsme a nalepovali, cvičili a prohlíželi si nejbližší okolí mateřské školy na vycházkách. A na výbornou jsme zvládli společný domácí úkol s mamkou a tatínkem na téma "Kdo bydlí se mnou v domečku".