Deníček Soviček

Nejkrásnější měsíc v roce je tady!

Nejkrásnější svátek v roce se u soviček nesl bohužel v duchu nemocí. Na začátku měsíce nás navštívil svatý Mikuláš s andělem a čertem a přinesli dětem nadílku.Čerta jsme se však nebáli, neboť jsme v ten den byli všichni oblečeni za andílky.

Během celého měsíce jsme si povídali o narození Ježíška, o betlému, o vánočních zvycích. Pozvali jsme do školky na čertovskou dopolední besídku všechny babičky a dědečky. Upekli jsme jim perník a vyrobili si s nimi vánoční baňky na náš stromeček. Bylo to krásné dopoledne plné zážitků. Pozvali jsme také do školky rodiče na adventní
dílničku. Vyzdobili jsme si vánočně naší školku, ale také náš venkovní plot. Múžeme si tak při procházce prohlédnout vánoční obrázky, které děti namalovaly.

Přiletěl k nám také Ježíšek a donesl nám spoustu dárků. Ochutnali jsme domácí cukrovíčka a zazpívali si koledy. Venku na zahradě jsme pro všechny obyvatele Borové postavili vánoční betlém, do kterého mohl každý přinášet nějaké figurky či zvířátka. I když nás bylo po celý měsíc velice málo, prožili jsme hezké Vánoce v naší školičce a věříme, že v novém roce se všichni zase sejdeme ve zdraví.

Přejeme všem krásné vánoční svátky a poklidný rok 2023.

     

 

Listopad byl ve znamení strašidel a sv. Martina

Podzim se přehoupl do druhé poloviny, začalo se rychleji stmívat a nastal čas tajemných příběhů a vyřezávání dýní. Děti z naší třídy měly svůj hallooweenský den v kostýmech. Vyzkoušely si, jak je někdy prima, když venku bývá pošmourno a mohly si na zeď promítat obrázky a stíny baterkou. Letos jsme sv. Martina přivítali světýlkovým průvodem za doprovodu rodičů a široké veřejnosti. Ve školce si děti upekly i svatomartinské rohlíčky plněné nutellou. Mňam, to byla dobrota. Než nastal ten pravý zimní čas a příroda se uchýlila ke spánku, museli jsme uspat všechna lesní zvířata. Na chvíli jsme byli veverkami, medvědy, liškami. Na to všechna dohlédla naše sova Jula. Celý les jsme uspali, uzamkli, dokonce i na chvíli přilétly sněhové vločky. Těšení na zimu a Vánoce může začít.

    

 

Říjen byl plný podzimních plodů

Říjen u soviček byl ve znamení podzimních poznávání plodů. Plody jsme poznávali zrakem, hmatem i chutí. Některé jsme krájeli, jiné navlékali nebo z nich vyrobili tiskátka. Byli jsme princezny Jeřabinky a princové Brambůrci. Celý měsíc bylo krásné počasí a proto jsme mohli uskutečnit 2 výlety. Navštívili jsme kompostárnu a Divadlo Letadlo v Bolaticích ve školce.

Rodiče s dětmi vyráběli v rámci podzimní výzvy panáčky Bramboráčky a místo tradiční Drakiády byla letos odpolední Bramboriáda plná bramborových soutěží. Nejlepší z celého odpoledne byla ochutnávka jídel z podzimní sklizně. Ochutnali jsme nejen výborné pomazánky i záviny, ale děti dopoledne uvařili výbornou bramboračku. Mňam, ta chutnala. Měsíc říjen jsme si zkrátka všichni plnými doušky užili.

         

 

Nový školní rok je tady!

Začal nám nový školní rok a také nové roční období. Podzim přivítal v sovičkové školce 25 kamarádů. Nastoupilo 6 nových kamarádů, kteří si velmi brzy zvykli na nové prostředí a kamarády. Občas byly nějaké slzičky, ale všichni jsme vše spolu zvládli. Zopakovali jsme si třídní pravidla, jména kamarádů a také značky. Povídali jsme si o rodině, o tom, kde bydlíme, jaké vedou do školky cestičky.

Podzim nám přináší spoustu darů a tak děti do školky přinášely úrodu ze svých zahrádek. Poznávali jsme ovoce a zeleninu, a to podle hmatu, chuti či čichu a něco dobrého si z toho upekli. Navštívili jsme zahradkářskou výstavu v Bolaticiích, zajeli se podívat do kompostárny v Bolaticích a navštívili nás kamarádi z beruškové třídy ze školky z Bolatic.