Deníček Soviček

Říjen u Soviček

    

Hned na začátku října jsme se loučili s ptáčky, kteří odlétají do teplých krajin. Zahráli jsme si na vlaštovky, vyráběli divokou husu, počítali, kolik sedí vlaštovek na drátě a pozorovali ptáčky na procházce. Nejvíce jsme jich viděli, když jsme se šli projít do knihovny, kde nám paní knihovnice ukázala, jak hledat knížky v knihovně a my si spoustu z nich mohli prohlédnout a dokonce jsme si i nějaké knížky půjčili do školky.

Další týden jsme si povídali o houbách. Učili se jejich názvy a povídali si, jestli jsou jedovaté, nebo jedlé – když jsme to nevěděli, hledali jsme hřib v atlasu hub. Počítali jsme tečky muchomůrce, jednu jsme si dokonce vyrobili a zahráli si hru na smaženici. Pak jsme se s dětmi vydali do lesa, kde jsme měli nachystanou houbovou bojovku plnou úkolů. Potom jsme se vydali dál do lesa a hledali hříbky, a že jsme jich ale našli!

U lesa jsme ještě zůstali a povídali si, jaké stromy v lese rostou, jak se v lese chovat, jaká zvířátka tam můžeme potkat a jaké přírodniny v lese můžeme najít.

 

Vítej, školičko!

   

A je tady měsíc září, a my jsme se všichni těšili zpátky do školky. Nové děti si rychle zvykly a rána byly bez slziček. Proto jsme si s dětmi začaly nový školní rok užívat na plné obrátky. V prvním týdnu jsme si opakovali pravidla třídy, připomenuli jsme si naše jména, značky a seznámili se s novou paní učitelkou. Bohužel hned druhý týden nám onemocněla paní učitelka Iveta a tak se u nás střídaly paní učitelky z Bolatic.

S druhou paní učitelkou jsme se vrhli na téma -  Zelenina, Ovoce a práce na zahradě. Děti donesly do školky spoustu ovoce a zeleniny, se kterým jsme dělali ochutnávky, poznávali jej podle hmatu a vůně. Počítali jsme, kolik jich máme, cvičili s nimi, skládali jsme puzzle, poznávali ovoce a zeleninu podle obrázků a začátečních písmen. Naučili se taneček Cib, cib, cibulenka a Mazurku. Pekli jsme jablíčkovou buchtu a vařili zeleninovou polévku. A nakonec jsme si s dětmi zasadili na zahradě Jabloň, ze které budeme mít sladká jablíčka. Mňam!

Během toho jsme se ještě stihli podívat za paní učitelkou Šárkou do Bolatic a jeli na výlet na dětské hřiště do Kravař. Byl to náročný první měsíc, ale už se těšíme, co nám přinese měsíc říjen.