Deníček Soviček

Říjen byl plný podzimních plodů

Říjen u soviček byl ve znamení podzimních poznávání plodů. Plody jsme poznávali zrakem, hmatem i chutí. Některé jsme krájeli, jiné navlékali nebo z nich vyrobili tiskátka. Byli jsme princezny Jeřabinky a princové Brambůrci. Celý měsíc bylo krásné počasí a proto jsme mohli uskutečnit 2 výlety. Navštívili jsme kompostárnu a Divadlo Letadlo v Bolaticích ve školce.

Rodiče s dětmi vyráběli v rámci podzimní výzvy panáčky Bramboráčky a místo tradiční Drakiády byla letos odpolední Bramboriáda plná bramborových soutěží. Nejlepší z celého odpoledne byla ochutnávka jídel z podzimní sklizně. Ochutnali jsme nejen výborné pomazánky i záviny, ale děti dopoledne uvařili výbornou bramboračku. Mňam, ta chutnala. Měsíc říjen jsme si zkrátka všichni plnými doušky užili.

Nový školní rok je tady!

Začal nám nový školní rok a také nové roční období. Podzim přivítal v sovičkové školce 25 kamarádů. Nastoupilo 6 nových kamarádů, kteří si velmi brzy zvykli na nové prostředí a kamarády. Občas byly nějaké slzičky, ale všichni jsme vše spolu zvládli. Zopakovali jsme si třídní pravidla, jména kamarádů a také značky. Povídali jsme si o rodině, o tom, kde bydlíme, jaké vedou do školky cestičky.

Podzim nám přináší spoustu darů a tak děti do školky přinášely úrodu ze svých zahrádek. Poznávali jsme ovoce a zeleninu, a to podle hmatu, chuti či čichu a něco dobrého si z toho upekli. Navštívili jsme zahradkářskou výstavu v Bolaticiích, zajeli se podívat do kompostárny v Bolaticích a navštívili nás kamarádi z beruškové třídy ze školky z Bolatic.