Deníček Štěňátek

Únor v naší třídě

V únoru děti “ vycestovaly“ za polární kruh do grónské země. Seznámily se s typickými grónskými zvířátky a lidmi, jejich zvyky a životním prostředím. Zahrály si spoustu zajímavých tématických a pohybových her a promítly své poznatky do výtvarných technik.

Pobavily se při poznávání zimních sportů a zacvičily si se „sněhovými koulemi“.

Taktéž se naučily nové vědomosti o lidském těle a jeho smyslech, zahrály si různé pohybové hry, cvičily v překážkových drahách, procvičily ručky při stříhání, a namáhaly si hlavinky při počtech a pracovních listech.

     

 

Zimní leden

V lednu se děti seznámily s hlavními znaky zimy, ptáčky v zimě, pobavily se při karnevalovém veselí, poznávali svět pohádek, naučily se nové tématické písně, básně, procvičovaly počty, rytmizaci a jemnou motoriku při stříhání, lepení, malování.

Taktéž se procvičily při grafomotorických cvičeních a v rámci výtvarných činností malovali sněhuláky, krmítka pro ptáčky, karnevalové masky či masopustní jelítka a koláče. Vyrobené lojové koule si mohli zavěsit doma na zahrádce a vyrazit na karneval do místního sálu.

     

 

Vánoční prosinec

Prosinec byl ve znamení příprav na nadcházející vánoční svátky. Seznámili jsme se s tradicemi a vánočními zvyky. Vyzdobili jsme si třídu i šatnu pěknými vánočními obrázky. Naučili jsme se hezké vánoční koledy a básně, které jsme přednesli maminkám na besídce, kde mohli na chvíli strávit čas se svými dětmi a vyrobit si společně vánoční maličkost pro radost. Popřáli jsme taktéž všem, kteří jsou součástí MŠ pěkné Vánoce u vánočního stromečku v místní jídelně. Dětem se to moc povedlo a uvnitř už na nás za odměnu, čekal Ježíšek s vánoční školní nadílkou. Celí natěšení jsme si rozbalili nové hračky a hned jsme je i sestavili a vyzkoušeli, radost byla opravdu veliká.

A v lednu se opět těšíme na společné učení a hraní.

     

 

V listopadu jsme se loučili s podzimem

V listopadu se třída štěňátek ponořila do tajemných dušičkových dní, oslavili jsme příchod zimy vyřezávanými dýněmi a strašidly. Naučili  jsme se jakže to máme v zimě s teplým oblečením, kam patří, jaké si oblékáme, aby nám nebyla zima.

Hodně jsme se dozvěděli o podzimní přírodě, hlavně o keřích a stromech a taktéž už víme, jak se zvířátka připravují na zimu a jak jim můžeme pomoci. Dokonce se na nás přišla podívat Mikulášská návštěva s čertíkem a andělem, které jsme slíbili, že už fakt budeme moc hodní. Užili jsme si pěknou předvánoční pohodu a Mikuláš nám donesl za odměnu malou nadílku.

    

 

Říjen v naší třídě

Začátkem měsíce října jsme si povídali, poznávali a ochutnávali zeleninu a ovoce. Dozvěděli jsme se, kde takové dobroty rostou a proč jsou tak důležité pro naše zdraví. Nejenže jsme se proměnili na herce a zahráli jsme si pohádku „O veliké řepě“, ale také na kuchtíky a upekli jsme si z jablíček výborný JABLEČNÝ KOLÁČ. „Mňam“ - to byla dobrota.

Ve třetím týdnu jsme se seznámili s novými kamarády – Hubertem a Albertem. Asi si teď říkáte, kdo jsou ti noví kamarádi. Samozřejmě kdo jiný, než draci z papíru. S kamarády jsme si zopakovali barvy, geometrické tvary, zacvičili a poslechli jsme si pohádku „ O pyšném drakovi“. Naučili jsme se o něm písničku a básničku. A protože máme šikovné ručičky, tak jsme si i draky vyrobili. Jůů, jak se nám to všechno moc krásně povedlo.

Divadlo s pohádkou „ Výprava za ledním medvědem“ se nám natolik líbila, že už teď se těšíme na první sníh.

Během podzimní procházky jsme navštívili pana Jarkuliše, tam nás čekala prohlídka exotického ptactva.

  

 

První dny na štěňátkách

V prvních dnech ve školce jsme se seznámili nejen s pejskem Flíčkem (našim maskotem třídy), ale i s novými kamarády, paní učitelkami, novou třídou, hračkami a okolím MŠ. V druhém týdnu jsme pejskovi Flíčkovi prozradili, s kým doma bydlíme a jaký máme domeček. Zkusili jsme si domeček postavit z dřevěných kostek, a protože nám to tak všechno moc krásně šlo, tak jsme se s radostí pustili do jeho nalepování a dokreslování detailů na i okolo domečku. Nezapomněli jsme si zacvičit a také se naučit novou písničku a básničku.

Ve třetím týdnu jsme si povídali o podzimu. Hráli jsme si na vítr, dešťové kapičky, skákali jsme přes kaluže, zazpívali jsme si písničku „O neposedných kapičkách“ a nakonec jsme si i kapičky zkusili spočítat. Navštívili jsme zahrádkářskou výstavu a teď už se těšíme, až si budeme povídat o té krásné zelenině a ovoci.