Deníček Štěňátek

Podzimní říjen

     

Druhý měsíc ve školce jsme začali pozorováním měnící se přírody. Poznávali jsme typické podzimní počasí, ačkoli mnohé dny to vypadalo spíše jako v létě, povídali jsme si o dráčcích a zjišťovali, že není drak jako drak. Naučili jsme se nové písničky i básničky o podzimu, poznali některé hudební nástroje, zacvičili si s barevným padákem a vyzkoušeli si pokus s opravdickým ohněm.

Navštívila nás paní ze Střediska volného času Opava a byla to opravdu vzácná pichlavá návštěva - se dvěma malými ježečky. Děti se naučily ježčí básničku, poznávali život těchto zvířátek a mohli si vyzkoušet, zda ježčí bodlinky opravdu píchají. Druhá návštěva byla poté věnována stromům a zvířátkům.

Společně s medvídkovou, koťátkovou a sovičkovou třídou jsme shlédli divadelní představení s názvem "Průzkumník v lese" divadla Letadla. Sbírali jsme houbičky pro zvířátka, čistili řeku a zahráli si na jeleny.

A mezi zvířátky jsme zůstali i na konci října. Poznávali jsme lesní zvířátka, jejich život, jídelníček i to, jak se zvířátka chystají na zimu. Vyráběli jsme bramborového ježečka, papírovou lištičku, skládali zvířecí puzzle a hledali zvířátkům jejich stíny.

Říjen byl nabitý aktivitami a my už se teď těšíme, co nám přinese další měsíc.

 

První měsíc v naší třídě

   

V září jsme přivítali děti zpět do naší školičky a věnovali jsme pozornost adaptaci dětí na nové prostředí a seznámení s kamarády i paní učitelkami. Cvičili jsme se v sebeobsluze, stolování a trénovali ručičky při oblékání. Prohlédli jsme si prostředí mateřské školy, zahradu a taky jsme vyzkoušeli spoustu nových hraček a vytvořili nová přátelství

Povídali jsme si o prvních podzimních tématech, naučili jsme se a dozvěděli spoustu nových věcí. Mlsali, ochutnávali a poznávali jsme ovoce a zeleninu, povídali si o tom, proč je pro naše zdraví důležitá a prováděli jsme s dary podzimu také pokusy. Povídali jsme si o tom, kde bydlíme a seznámili jsme se s okolím naší školky.