Deníček Štěňátek

Březen v naší třídě

V březnu začaly první hezčí dny a tak jsme se s radostí připravovali všichni na příchod jara a prvních jarních květinek o kterých jsme si povídali. Procvičili jsme se ve stříhání, naučili jsme se první jarní básně, písničky a taktéž jsme se dozvěděli „co se děje v trávě“, jaképak broučky a drobný hmyz tam můžeme spatřit. Některé jsme pozorovali lupou a blíže jsme se s nimi seznámili, hádali jsme o které se jedná a vyhledávali jsme je v knihách a encyklopedii, nakonec jsme si některé namalovali.

Zimní únor

V únoru se děti seznámily s grónskou zemí a “ vycestovaly“ za polární kruh. Zde se děti seznámily s typickými grónskými zvířátky a lidmi, zahrály si spoustu zajímavých tématických a pohybových her a promítly své poznatky i do výtvarných technik.

Taktéž se naučily nové vědomosti o lidském těle a jeho smyslech, záhrály si různé pohybové hry, cvičily v překážkových drahách, procvičily ručky při stříhání a namáhaly si hlavinky při počtech a pracovních listech.

Leden v naší třídě

V měsíci lednu jsme z velkou radostí, přivítali první větší sněžnou nadílku, postavili jsme si sněhuláky, sněžné koule, hráli jsme honičky ve sněhu a užívali si báječných zimních radostí, které nám připravila „paní Zima“. Poznávali jsme nejběžnější druhy ptáčků, naučili jsme se, jak jim můžeme v zimě pomoci a čím krmit.

Dále jsme se prošli pohádkovou cestou, kde jsme si připomněli tradiční pohádky a s velkou radostí jsme si zahráli i na známé pohádkové postavy. Procvičili jsme si počty i geometrické tvary formou her. Naučili jsme se nové básně a písně s pohybem, hodně jsme malovali, lepili a procvičovali ručičky při stříhání.

Prosinec

Začátkem měsíce jsme dostali nebeskou a čertovskou návštěvu, kterou nám dovedl sám Mikuláš. Všechny děti se rozhodl odměnit malou, předvánoční, sladkou nadílkou.

Další následující dny, byly ve znamení příprav na nadcházející vánoční svátky. Seznámili jsme se s tradicemi a vánočními zvyky. Vyzdobili jsme si třídu i šatnu, pěknými vánočními obrázky.  Naučili jsme se nové vánoční písně, koledy a básně, vyzkoušeli jsme si nové výtvarné techniky, prošli jsme se „sněžným“ labyrintem, procvičili jsme si motorické dovednosti, zrak a pohotové reakce ve formě her, za použití tématických metodických pomůcek. Společně jsme si nazdobili vánoční stromeček a když k nám přišel Ježíšek, rozbalili jsme si všichni dárečky ve formě nových hraček.

Chtěli bychom Vám všem rodičům, také popřát krásné a klidné Vánoční svátky, plné pohody a odpočinku.

Listopad v naší třídě

V listopadu se třída štěňátek seznámila s lesními houbami a plodinami. Naučili jsme se jakže to máme v zimě s teplým oblečením, aby nám nebyla zima, jak si jej složit a kam patří.

Taktéž jsme se ponořili do tajemných dušičkových dní a oslavili příchod zimy vyřezávanými dýněmi a strašidly. Naučili jsme se jakže to máme v zimě s teplým oblečením kam patří, jaké si oblékáme, aby nám nebyla zima. Také se na nás přišla podívat Mikulášská návštěva s čertíkem a andělem, které jsme slíbili, že už fakt budeme moc hodní. Užili jsme si pěknou předvánoční pohodu, Mikuláš nám donesl za odměnu plné taštičky dobrůtek, které jsme s radostí ochutnávali.

Nový školní rok, přivítal nové děti do třídy Štěňátek

V prvním týdnu jsme se s dětmi zaměřili na adaptaci, seznámení s novým prostředím i kamarády. Vysvětlili jsme si pravidla naší třídy, seznámili jsme se, co a kde můžeme najít. Také, kde si budeme hrát, jíst, spinkat, převlékat se a učit se poznávat nové věci. Prohlédli jsme si a vyzkoušeli nové hračky a to nejdůležitější, našli jsme nové báječné kamarády. Začali jsme taktéž trénovat ručičky při oblékání a svlékání.

Ve druhém týdnu, jsme se seznámili s okolím, kde bydlíme a kam chodíme do školičky. Prohlédli jsme si zahradu, kde máme spoustu průlezek a rozmanitého dětského zázemí od kol a odrážedel až po pěkné pískoviště, kde děti mohou rozvinout své “stavební umění“. Naučili jsme se vzájemné spolupráci a spontánně se radovat z výsledku.

Ve třetím týdnu jsme mlsali ovoce, převlékli jsme se za kuchaře a upekli moc dobrý koláč, který jsme potom společně ochutnali a odnesli jsme si na cestu domů.

Ve čtvrtém týdnu jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí o zelenině, hodně jsme se toho naučili a taky toho spoustu ochutnali, trénovali jsme malování a sestavování.

Byli jsme rádi, že se za námi přišla podívat p. spisovatelka Lenka Rožnovská a pověděla nám spoustu zajímavých informacích o dětských knihách a pohádkách. Na závěr si s námi vyrobila pěkného pejska z papíru.