Deníček Štěňátek

Říjen v naší třídě

Začátkem měsíce října jsme si povídali, poznávali a ochutnávali zeleninu a ovoce. Dozvěděli jsme se, kde takové dobroty rostou a proč jsou tak důležité pro naše zdraví. Nejenže jsme se proměnili na herce a zahráli jsme si pohádku „O veliké řepě“, ale také na kuchtíky a upekli jsme si z jablíček výborný JABLEČNÝ KOLÁČ. „Mňam“ - to byla dobrota.

Ve třetím týdnu jsme se seznámili s novými kamarády – Hubertem a Albertem. Asi si teď říkáte, kdo jsou ti noví kamarádi. Samozřejmě kdo jiný, než draci z papíru. S kamarády jsme si zopakovali barvy, geometrické tvary, zacvičili a poslechli jsme si pohádku „ O pyšném drakovi“. Naučili jsme se o něm písničku a básničku. A protože máme šikovné ručičky, tak jsme si i draky vyrobili. Jůů, jak se nám to všechno moc krásně povedlo.

Divadlo s pohádkou „ Výprava za ledním medvědem“ se nám natolik líbila, že už teď se těšíme na první sníh.

Během podzimní procházky jsme navštívili pana Jarkuliše, tam nás čekala prohlídka exotického ptactva.

  

 

První dny na štěňátkách

V prvních dnech ve školce jsme se seznámili nejen s pejskem Flíčkem (našim maskotem třídy), ale i s novými kamarády, paní učitelkami, novou třídou, hračkami a okolím MŠ. V druhém týdnu jsme pejskovi Flíčkovi prozradili, s kým doma bydlíme a jaký máme domeček. Zkusili jsme si domeček postavit z dřevěných kostek, a protože nám to tak všechno moc krásně šlo, tak jsme se s radostí pustili do jeho nalepování a dokreslování detailů na i okolo domečku. Nezapomněli jsme si zacvičit a také se naučit novou písničku a básničku.

Ve třetím týdnu jsme si povídali o podzimu. Hráli jsme si na vítr, dešťové kapičky, skákali jsme přes kaluže, zazpívali jsme si písničku „O neposedných kapičkách“ a nakonec jsme si i kapičky zkusili spočítat. Navštívili jsme zahrádkářskou výstavu a teď už se těšíme, až si budeme povídat o té krásné zelenině a ovoci.