Deníček Žabiček

Leden byl plný sněhu a pohádek

Nový rok v kalendáři jsme ve školce uvítali s pohádkou Ledové království. Ve třídě jsme si postavili ledový zámek. Proměnili jsme se na Elsy, Anny a Olafy. Poznávali jsme krásy zimy, kouzlili s ledem a sněhem. Pohádkou jsme poznávali, jak je v životě důležitá láska a přátelství.

Další týden jsme se vydali na jižní pól na Antarktidu. Seznámili jsme se s polárními zvířaty, dozvěděli se spoustu nových věcí, hráli si na tučňáky a eskymáky, stavěli ledové iglu. Ze zimního putování jsme se vydali do světa školáků. Hráli jsme si na školáky, procvičili věci důležité k zápisu do první třídy, navštívili kamarády v první třídě. Pozvali jsme si do školky rodiče na ukázkovou hodinu.

Leden jsme ukončili ve světě pohádek. Připomněli jsme si, které pohádky a pohádkové bytosti známe. Seznamili jsme se ale i s těmi méně známými pohádkami, které četli naše maminky a tatínci. Vše jsme ukončili maškarním plesem ve třídě.

Prosinec u žabiček

Prosinec, nejkrásnější měsíc v roce, si žabičky náramně užily. Děti plnily se svými rodiči každé ráno v šatně adventní úkol, účastnily se také adventní výzvy a každý den otevíral nějaký kamarád adventní kalendář.

Navštívil nás svatý Mikuláš s andělem a čertem, přivítali jsme maminky a tatínky na vánoční čertovské besídce, vyrobili dáreček pro své blízké. Nezapomněli jsme také nazdobit vánoční stromeček, aby k nám do třídy nezapomněl přiletět Ježíšek s novými hračkami. Ježíšek nakonec přinesl spoustu krásných nových hraček a stavebnic a my se už těšíme na ten nový rok.

Lisotpad v naší třídě

Měsíc listopad jsme zahájili halowenskou párty. Naše třída se proměnila ve třídu duchů a strašidel, plnou hallowenských úkolů a strašidelných dobrot. Nezapomněli jsme také na své blízké, kteří už nejsou s námi a vyrobili jsme jim dušičkové lucerničky a odnesli je na místní hřbitov.

Podzim je bohatý na různé lesní plody, proto jsme si povídali a hráli s těmito dary. Učili jsme se poznávat stromy a jejich listy, různé druhy hub. Blíží se pomalu zima a tak jsme začali uspávat některá zvířátka. Poznávali jsme, která to jsou a chystali jim zásoby na zimu.

Měsíc říjen

V měsíci říjnu lidé sklízí svou úrodů ze zahrádek a polí a připravují se pomalu na blížící se zimu. Proto jsme si ve školce povídali o tom, co nám letos vyrostlo na zahrádkách, co s úrodou děláme a jak připravujeme naše zahrádky na zimu. Děti přinášely do školky různé druhy ovoce i zeleniny. Opakovali jsme si s ,,babičkou Bětkou" co je ovoce a co zelenina, kde co roste, jak úrodu uschováváme a co z ní můžeme všechno vyrobit. Ovoce i zeleninu jsme poznávali pomocí všech našich smyslů - ochutnávali je, čichali k nim, osahávali je se zavřenýma očima. Porovnávali jsme velikosti, barvy, tvary, váhu i množství. Udělali jsme si melounové smoothie a ovocné špízy s čokoládou, vytvořili obrázky ze zeleniny, vyrobili si ,,jablíčkovou" knížku, upekli jablíčkové dobroty a ovoce také odšťavnili. Naše tělo dostalo za tento měsíc ,,vitamínovou bombu", takže nás žádná nemoc nemůže teď porazit.

V říjnu naší školku navštívilo divadélko Letadlo s krásnou pohádkou o lese.Říjnové počasí nám přálo a tak jsme každý den vyráželi ven na zahradu nebo na procházky a prohlíželi si podzimní zahrádky a výzdoby.

První měsíc u žabiček

Kalendář nám ukázal měsíc září a opět se otevřely brány naší mateřské školky. Do žabičkové třídy nastoupilo letos 24 dětí, na které čekaly paní učitelky Věra a Šárka a paní asistentka Veronika. Nesmíme zapomenout také na žabáka Huberta, který se už na děti moc těšil, a který bude děti provázet celým školním rokem. Děti se seznámily s pravidly třídy, se značkami, novými kamarády, s novým prostředím a s paní učitelkami. Postupně začaly navazovat nová přátelství.

Povídali jsme si o tom, kde bydlíme, s kým bydlíme, kdo je nám blízký, co najdeme v našem okolí. Vyrobili jsme si každý svůj domeček se zahrádkou, stavěli ze stavebnic Bolatice, procházeli se po Bolaticích a poznávali své domečky a významná místa. Udělali jsme si také výlet na hřiště do Kravař.

V neděli 10. září byl pro všechny děti připraven Pohádkový les, kterého se zúčastnilo spoustu dětí a velice se líbil. Přejeme všem krásný začátek nového školního roku a spoustu nových kamarádů a zážitků.