13.12.2012 10:11:02

Turistický klub v Opavě 2012

Poslední listopadový den jsme cestovali autobusem a trolejbusem. Cíl cesty byl v Opavě na Zemědělské škole, kde probíhala akce s názvem "Advent na Zemědělské škole". Děti shlédly spoustu zajímavých věcí, od bétlémů, přes peklo až po ohnivou show a ohňostroj. Vyráběly si přáníčka, svíčky, zdobily baňky, hádaly zvířata a dováděly v tělocvičně.

Fotografie jsou zde

Další plánovanou akcí bude návštěva muzea v Hlučíně. Jedná se o výstavu s názvem "Vánoční čas s Josefem Ladou".

13.12.2012 10:10:53

Turistický klub na Albertovci a ve Štěpánkovicích

První společná akce ve školním roce 2012/2013 se konala 24. 10. na Křeménkách. Následovala túra do Štěpánkovic přes Albertovec . Nazpátek jsme jeli vlakem.

Fotografie zde.

06.12.2012 20:37:57

Švihadlový král 2012

Dnes 6. prosince se na nižším stupni uskutečnila tradiční soutěž Švihadlový král. Zástupci z každé třídy bojovali o to, který z nich má lepší výdrž a zvládne během časového limitu více přeskoků přes švihadlo.

Výsledky:

1. ročník: Filip Kremser

2. ročník: Barbora Straková

3. ročník: Filip Pagáč

4. ročník: Adéla Pavelková

5. ročník: Jakub Schiedek

Vítězům ještě jednou gratulujeme!

Na fotky se můžete podívat zde.

06.12.2012 12:40:49

Děti Dětem

Pod tímto názvem je každoročně pořádáno v Kulturním domě v Dolním Benešově setkání mentálně a zdravotně postižených dětí. Také žáci naší školy pravidelně přispívají ke zpestření této akce tím, že věnují zúčastněným dětem svoje hračky. V letošním roce se opět nasbírala spousta pěkných hraček, které byly na této akci dětem předány.

Další aktivitou žáků školy byla prodejní výstavka jejich výrobků v neděli 2. prosince v sále Kulturního domu Bolatice. Zajímavé a nápadité práce žáků vznikly pod vedením pedagogických pracovníků školy a přilákaly mnoho zájemců. Získané finanční prostředky budou zaslány k uhrazení školného pro chudého indického chlapce ROBINA, kterého podporujeme prostřednictvím charitativní akce „Adopce na dálku“ již sedmnáctý rok (více zde).

Vedení školy děkuje všem, kteří se na obou akcích podíleli svým aktivním přístupem nebo finančním příspěvkem.

06.12.2012 12:09:49

Mikuláš

Dnes 5. prosince nečekaly na děti u vchodu do šaten paní uklízečky, ale čerti. I z některých žáků se staly nadpřirozené bytosti, takže jste mohli ve škole potkat mnoho andílků a čertíků, kteří vyhlíželi Mikuláše.

Fotografie k nahlédnutí zde.